Filtr zewnętrzny EHEIM PROFESSIONEL 2226

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Filtr zewnętrzny EHEIM PROFESSIONEL 2226

Post autor: pajacyk » 21 lis 2008, 07:39

Witam mam pytanko odnośnie filtra EHEIM 2226 jeżeli ktoś go używa to czy jego prace można określić jako bardzo cichą???
Kilka parametrów tego filtra
pojemność akwarium do 350 litrów
wydajność pompy 950l/h
pojemność filtra 6,7l
objętość wypełnień 4,9l
moc 25W
wymiary 33,3x21x21cmcm
Marcin

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 21 lis 2008, 09:46

jest godny polecenia i mam go w roślinnym jako jedyną filtrację w zbiorniku 650 litrów. Jest cichutki a przy zamkniętych drzwiczkach szafki w ogóle go nie słychać. Zmieniłem mu jedynie wkład na jednolity(set 1 eheim) aby spełniał funkcje biologicznego.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 21 lis 2008, 20:21

Filtry Eheima są godne polecenia. Sam takiego nie posiadam, ale dwoje moich kolegów akwarystów z którymi jestem w częstym kontakcie używa ich od ładnych parę lat i działają im bez zarzutów. Praca tych filtrów jest bardzo cicha.

Awatar użytkownika
StefanTG
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 24 sie 2008, 23:42
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Post autor: StefanTG » 11 gru 2008, 19:04

Posiadam ten filtr i jestem bardzo zadowolony :) Co do jego pracy to bezszelestna nie jest ale w stoi u mnie obok szafki i w dzień go nie słychać a w nocy że bardzo cicho to słychać ale i tak ciszej w porównaniu do wew w 2 akwa :)

tyshowian
junior
junior
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:51
Imie i Nazwisko: Wiesław Gnyla
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tyshowian » 11 gru 2008, 21:53

Tego filtra zapewne nie trzeba dodatkowo polecać, mechanicznie świetnie wykonany, a co za tym idzie super cichy! Woda staje się krystaliczna w szybkim tempie (950l/h) i praktycznie nie ma szans aby ją zabrudzić na dłużej, nawet przy sadzeniu nowych roślin. W akwarium wytwarza naturalny prąd rzeki na całej długości 100-150cm. Wskaźnik zanieczyszczenia zadziwiająco długo informuje o dalszej zdolności filtra do efektywnego filtrowania. Bardzo łatwe odłączanie kubełka do czyszczenia, Pompa samozasysająca Gorąco polecam!

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości