Filtr RO a NO3

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

junkers83
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:10
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Filtr RO a NO3

Post autor: junkers83 » 05 lis 2008, 17:11

Witam!
Moim problemem jest "kranówka" w której stężenie azotanów wynosi 50mg/l(Mierzone testem ZOOLEKU). Ostatnio kupiłem sobie filtr RO 4, po zbadaniu przefiltrowanej wody twardość wody spadła do 0, natomiast stężenie No3 nieznacznie spadło, ale do zera jeszcze daleko.
Przed zakupem filtra czytałem na forum PKMD że filtr ro sprawę z azotanami powinien załatwić. Czy ktoś miał podobną sytuację? Proszę o rady co mam zrobić.
Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 05 lis 2008, 20:20

Moja rada ;
zmień testy :wink:
prawdopodobnie są przeterminowane lub coś robisz nie tak jak trzeba. Woda RO powinna mieć NO3 = 0 ; przewodność bliską 0, ale najczęściej w granicach 5 do 24 mikrosimensów. Im lepszy filtr Ro tym niższa przewodność.

junkers83
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:10
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: junkers83 » 06 lis 2008, 13:04

Chce kupić inny test, ale niestety we wszystkich sklepach w których byłem mają testy ZOOLEKu.
Z tego co piszesz Mirek, to nawet najgorszy filtr powinien dawać wynik zerowy? Dobrze cię zrozumiałem?
I czy skoro twardość zbija do zera to mogę przyjąć że azotany też są bliskie zeru?
Czy ktoś spotkał się z sytuacją że filtr RO obniża twardość ale nie obniża azotanów?

TIGI
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:58
Imie i Nazwisko: Piotr Wacha
Miejsce zamieszkania/miasto/: Crawley/UK
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: TIGI » 06 lis 2008, 20:19

Obniża ale w ograniczonym zakresie ;/ W moim przypadku, woda ze studni ma NO3 na poziomie 80 mg/l (test kropelkowy jbl), po przejściu przez RO wychodzi z tego około 20 mg/l więc skuteczność usuwania azotanów w moim przypadku to ok. 75 %. (pozostałe parametry wody to Ph-7,2 two-19'n tww-17'n no2 -0 mg/l => JBL kropelkowe => po przejściu przez RO two, tww, no2 - niewykrywalne).

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości