Zawor elektromagnetyczny

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Zawor elektromagnetyczny

Post autor: T_W » 01 paź 2008, 07:27

Witam !

Po rozwiazaniu problemow z elektroda (opisane w innym watku) w koncu podlaczylem wszystko razem (lajon+butla+zawor+dyfuzor). Dziala. Zadowolony z siebie zasiadlem do biurka do pracy (tylem do akwa) a po jakims czasie w akwa jak cos nie pie..... chcialem powiedziec walnie ! Ryby: poploch. Przez jakis czas obserwowale akwa i okazalo sie ze to swiezo zamontowana instalacja - zawor otwiera sie baaardzo glosno i na starcie puszcza do dyfuzora duza ilosc gazu. Ryby najbardziej plosza te wlasnie wielkie bable.

Zawor przykrecony byl (dosc luzno) do scianki szafki pod akwa. Przykrecilem go mocniej i jest ciut lepiej ale to ciagle nie to.

Zawor elektromagnetyczny 2,5W firmy AquaMedic.

Bede wdzieczny za opinie i porady.

Pozdrawiam,
Tomek.

tyshowian
junior
junior
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:51
Imie i Nazwisko: Wiesław Gnyla
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tyshowian » 01 paź 2008, 09:28

Witam
Jeżeli mogę coś doradzić to ja między elektrozawór a dyfuzor mam
zainstalowany zaworek taki kupiony w sklepie z pneumatyką na którym mam ustawiony maksymalny przepływ i w momencie otwarcia elektrozawora przepływ jest taki jak przepuszcza zawór jest to tylko wykorzystane w momencie otwarcia zaworu gdy ciśnienie w przewodzie jest równe ciśnieniowi butli,później sprawę załatwia zawór na butli z rotometrem
Jako elektrozawór używam taki do sterowania w maszynach włókienniczych jest bardzo cichy tylko się grzeje jest do kupienia w Krakowie jeżeli jesteś zainteresowany to dam namiary na firmę która go produkuje
Pozdrawiam Wiesiek Tychy

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 01 paź 2008, 10:05

U mnie mam dwa zaworki precyzyjne. Jeden bezpośrednio na butli drugi przed zaworkiem zwrotnym.
Zawór włoskiej firmy tutaj namiary :http://www.allegro.pl/item449322912_ele ... _3_5w.html w połączeniu z dyfuzorem jest bardzo cichy. Jest zamontowany w półce i tylko słyszę ciche psyk przy otwieraniu.

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Post autor: T_W » 05 sty 2009, 23:53

TURYSTA pisze: Zawór włoskiej firmy tutaj namiary :http://www.allegro.pl/item449322912_ele ... _3_5w.html w połączeniu z dyfuzorem jest bardzo cichy. Jest zamontowany w półce i tylko słyszę ciche psyk przy otwieraniu.
Poddalem sie i wymieniam zawor ... Turysta, podeslij prosze link do aktualnej aukcji z takim zaworkiem jak twoj. Dzieki.

Pozdrawiam,
Tomek.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 06 sty 2009, 09:27


tyshowian
junior
junior
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:51
Imie i Nazwisko: Wiesław Gnyla
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tyshowian » 06 sty 2009, 11:08

Witam taki sam zawór możesz kupić prawie za połowę ceny tu
http://www.strima.com/item/126795/pl/
wtyczka tu
http://www.strima.com/item/126345/pl/
reszta części w każdym sklepie z pneumatyką
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 06 sty 2009, 21:07

Ja też mam taki elektrozawór i słychać metaliczne stuknięcie jak się załączy, (ale nie do przesady)
Elektrozawór mam wkręcony bezpośrednio do reduktora a za nim od razu skręcony do paru bąbelków na minutę zaworek igłowy (jest bardzo czuły) Nie pozwala na walnięcie gazu nawet jak by puścił reduktor!
Pozdrawiam Marek

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości