Kaskada

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Kaskada

Post autor: jkkk3 » 22 lip 2008, 11:57

Witam
Przejrzałem dużo postów na temat filtrów i każdy używa kubełka + jakiś wewnętrzny
A dlaczego nikt nie ma filtra zewnętrznego kaskady.Czyżby się nie sprawdzały z Paletkami?Łatwość czyszczenia,nie zajmuje miejsca w akwa zwłaszcza przy małych litrażach,są ciche
Proszę o opinie

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 lip 2008, 12:13

Co to znaczy małe litraże ? - 10, 20 litrów ? - w takich akwariach nie trzymamy paletek. Co do akwariów większych (powyżej 200 l) w których paletki już można trzymać potrzebny jest kubełek, wykorzystywany jako filtr biologiczny. Dlaczego nie kaskada ? - pewnie dlatego, że ma prawie zerową pojemność filtracyjną. Ile tam zmieścisz ceramiki i innych wkładów ?

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: jkkk3 » 22 lip 2008, 12:55

Chodziło mi o wykorzystanie filtra jako mechanicznego
Co to znaczy małe litraże ?-chodziło mi o akwa od 200l

m_16
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:40
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Post autor: m_16 » 22 lip 2008, 19:18

Spotkałem się z takim rozwiązaniem kilkakrotnie i myślę, że jest to równie dobre a nawet lepsze rozwiązanie niż filtr wewnętrzny ze względu na miejsce wewnątrz zbiornika.

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 22 lip 2008, 19:39

Mam dwie kaskady (przepływ podobno 250l/h) i uważam, że nadają się najwyżej do akwarium 30-40 l. z większym sobie absolutnie nie poradzą. Osobiscie wolę zabrać trochę miejsca w akwarium i mieć porządną filtrację. Gdy komuś zależy na miejscu w baniaku, to są też inne rozwiązania np. sump, dodatkowy kubełek itp. Kaskada moim zdaniem do akwa z paletkami się nie nadaje.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 22 lip 2008, 23:12

Ja twierdzę (podparte własnym doświadczeniem), że kaskada doskonale nadaje się na filtr mechaniczny, ale by skutecznie zaczęła działać bardzo dobrze mechanicznie, trzeba pozmieniać wkłady. U mnie kaskada w "wersji fabrycznej" HAGEN AquaClear dla akwarium od 18-76 litrów nie dawała sobie rady w low-techu 35 l wody z krewetkami trzema otoskami i bojownikiem. Gdy jako wkłady zastosowałem drobne gąbki Tropicala dla filtrów napędzanych powietrzem, wodę od tego czasu mam kryształową, oczywiście wywaliłem koszyczek na fabryczną gąbkę tak by woda musiała przepływać przez nią a nie gdzieś przelatywała bokiem, przepływ oczywiście się zmniejszył woda leci ciurkiem, ale efekt oczekiwany jest. Gąbka czyszczona raz w miesiącu ale twierdzę, że spokojnie wytrzymała by o wiele więcej.

Czy to dobre rozwiązanie dla dużych zbiorników z paletkami???
Widziałem na Allegro kaskady na zbiorniki 500l. Kupujcie, kombinujcie, przerabiajcie i dzielcie się doświadczeniami/spostrzeżeniami.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości