JAKI FILTR RO?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

JAKI FILTR RO?

Post autor: misiek_sw » 22 kwie 2008, 19:05

Jaki filtr RO zakupic, z jakimi parametrami. Proszę o przesłanie jakiś linków z filtrami, które byłyby ok.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 kwie 2008, 19:31

Odpowiedź na takie pytanie może być mniej więcej taka jak diagnoza postawiona przez Borynową... "abo się wama wątroba zapiekła abo macica obsunyła"

Najpierw chłopie powiedz do czego jest Ci ten filtr potrzebny. Że do akwarium to wiem ale o jakim litrarzu? Ile wody chcesz na dobę z RO czy stej otrzymywać? Czy masz dobre ciśnienie w rurach u siebie? Czy woda jest w miarę czysta czy jak w Warszawie leci Ci coś wodopodobnego tylko konsystencją wodę przypominającego ale smakiem zapachem i kolorem już nie....

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 22 kwie 2008, 19:39

akwa, 220 litr, na dolewki,i przede wszystkim a żeby mi ph spadło

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 22 kwie 2008, 19:40


misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 22 kwie 2008, 19:53

dzięki chłopaki ,jednak mnie przekonaliście do ro bo jednak ani kwas ani torf niepomógł,ani przegotowana woda nie pomogła. a ztym ro juz będzie wszystko wporządku? ph ok i reszta też

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 22 kwie 2008, 19:59

Powinno być ok, jak dobrze zainstalujesz filtr to woda będzie prawie jak destylowana.
Dyski będą szczęśliwe, a Ty za jakiś czas będziesz myślał nad dolewaniem odrobiny kranówki do wody z RO ... albo i nawet pół na pół.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 kwie 2008, 20:01

Samo posiadanie filtra nie załatwi sprawy :-) Trzeba jeszcze zmusić swoje 4 litery żeby systematycznie powiedzmy raz na tydzień podmienić te 20-30% baniaka. Na dolewki wystarczy Ci do takiego zbiornika właściwie każdy RO. W zależności od tego tylko czy masz wodę czystą w kranie czy z dodatkami typu jakaś rdza będziesz potrzebował czasami prefiltry wymienić. Ja w Lublinie mam wodę bardzo twardą (28 stopni) ale czystą bez śmieci więc od 2 lat prefiltrów nie wymianiałem i wydajność mam cały czas taką samą. To co mogę powiedzieć to to, że lepiej dołożyć 30 zł jak wydajesz 160 i kupić o wydajności 100 GPD niż o te 30 zyli taniej 50tkę. Za 2-3 miesiące będziesz żałować jeżeli tego nie zrobisz (ja żałuję). Musisz sobie jeszcze tylko odpowiedzieć gdzie będziesz łapał wodę do podmian. Bo bezpośrednio do zbiornika.... nie widzę tego a wróżę wtedy zalewanie mieszkania średnio raz w miesiącu :-) Najcierpliwsza kobita wyjdzie ze skóry o sąsiadach pod spodem nie wspomnę...

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 22 kwie 2008, 20:19

woda o twardości około 20 a z kranu to leci czasem pomarańczowa , jak rura gdzieś pęknie,a kamienia w czajniku to mam z pół centymetra,a gdzie ten filtr sie montuje np, pod kran???

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 kwie 2008, 20:31

Możesz i w samochodzie :-) A na poważnie najlepiej jest montować najbliżej dojścia do kanalizacji. Filtr ma jedno wejście, podłączasz go na zasadzie jak zmywarkę czy pralkę, i dwa wyjścia, jedno też jak zmywarkę czy pralkę w kanał....a drugie to nasze upragnione RO i to wężykiem wężykiem jak mawiał Wiesio Gołas w skeczu z Kobuszewskim o hydraulikach do naszego zbiorniczka :-) Wężyk jest zazwyczaj cieniutki i nawet można go przy odrobinie chęci wcisnąć za listwę przypodłogową (tak mam ja zrobione) i dyskretnie do baniaka doprowadzić. Jak zrobisz to będąc sam w domu to jest szansa, że kobita nawet nie zauważy :-) Pod warunkiem że będziesz sam spod zlewu śmiecie wynosił systematycznie... co już samo w sobie jest wielce podejrzane :-)

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 22 kwie 2008, 20:41

dzięki bardzo. szukam ro i kupuje.

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 26 kwie 2008, 10:47

filtr odpalony. ale możliwe że w godzinke naleciało mi 5 litrów? a męmbrane mam setke,
ile litrów pierwszej DOBREJ wody mam wylac? żeby sie nadawała do akwa.

Awatar użytkownika
krjon
junior
junior
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2007, 06:19
Imie i Nazwisko: Krzysztof Jonasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stalowa Wola
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: krjon » 26 kwie 2008, 14:10

Na tej stronie: www.e-rybki.pl/index.php/content/view/82/41/ , jest wszystko dosyć dobrze wyjaśnione. Pomoże Ci to rozwiać wiele wątpliwości, jeżeli chodzi o filtry RO.

.AT

Post autor: .AT » 28 kwie 2008, 09:54

Możliwe . U mnie jest podobna wydajność . Pamiętaj aby od czau do czasu mocniej puścić brudną wodę .

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 28 kwie 2008, 11:19

.AT pisze: ... Pamiętaj aby od czau do czasu mocniej puścić brudną wodę .
Możesz to rozwinąć, bo nie rozumiem?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 28 kwie 2008, 11:37

misiek_sw pisze:filtr odpalony. ale możliwe że w godzinke naleciało mi 5 litrów? a męmbrane mam setke,
ile litrów pierwszej DOBREJ wody mam wylac? żeby sie nadawała do akwa.
Przy słabym ciśnieniu wody w kranie jest to możliwe, by nakapało tylko 5l.
Jeśli zanim dałeś membrane do filtra najpierw dużą ilość wody przepuściłeś przez prefiltry, to membrana nie jest zapchana i tylko ciśnienie wody może tłumaczyć tak mały urobek na godzinę.

U mnie membrana 75ka daje 6 do nawet 7 litrów na godzinę.

Wody z RO nakap przynajmniej 1 wiadro, 20 liltrowe i wylej, dopiero kolejne litry są gotowe do wlania do akwa.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości