Pompa

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Pompa

Post autor: T_W » 20 sty 2008, 20:33

Witam !

Mam juz dosc chodzenia z wiadrami wody z piwnicy na pierwsze pietro ... Postanowilem nieco "zautomatyzowac" podmiane wody. Pierwszy problem: co wpompuje mi wode na wysokosc 2 pieter ?
Polecicie mi jakas pompe ?

Pozdrawiam,
T.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 20 sty 2008, 22:01

Jeżeli będzie cały czas utrzymany słup wody to spokojnie i chyba najtaniej można zastosować pompę od centralnego ogrzewania.


http://www.grundfos.com/web/homepl.nsf/ ... KAA-679K3Z

http://www.grundfos.com/web/homepl.nsf/ ... KAA-679KBH

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 20 sty 2008, 22:16

I na czas wymiany będziesz zwijał i rozwijał 2 piętra węża? Później odpowietrzał pompę?
Nie wierzę w to, porozlewasz i tak sporo przy zwijaniach i rozwijaniach albo w wężu zostanie woda, która się zasyfi.
Najprościej i z przyszłością to doprowadzić wodę w okolice akwarium. Jak się da to kanalizację też. Obejdzie się bez pomp, węży, za parę ojro kilka rurek i złączek pcv i masz wodę gdzie chcesz. Kanaliza ewentualnie może iść tym samym obiegiem jeśli grawitacja pozwoli, wystarczy trójnik i zawór.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 20 sty 2008, 22:21

amorphis pisze:I na czas wymiany będziesz zwijał i rozwijał 2 piętra węża? Później odpowietrzał pompę?
Jeżeli będzie cały czas utrzymany słup wody to spokojnie
Zakładam, że to nie blok?

Ewentualnie coś takiego, używam tego rodzaju pompy

http://www.allegro.pl/item298826248_pom ... ciek_.html

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 21 sty 2008, 10:12

przynenta pisze:
amorphis pisze:I na czas wymiany będziesz zwijał i rozwijał 2 piętra węża? Później odpowietrzał pompę?
Jeżeli będzie cały czas utrzymany słup wody to spokojnie
Zakładam, że to nie blok?
Nawet jeśli blok, to są zawsze wspólne przepusty dla wszystkiego (telefony, woda, ścieki, prąd, gaz), a po drugie Tomek T_W zakłada już, że mając pompę lub "cuś" jakimiś rurami popchnie wodę z piwnicy na pięterko.
Tomku (T_W), o jakiej wodzie z piwnicy na piętro mówisz? Czy zwyczajna prosto z kranu, czy zebrana gdzieś w beczce, czy czymś takim, odstana i doprawiona itp.
Jeśli kranówka, to najekonomiczniej (mam nadzieję, że masz przepusty w stropach) będzie przeprowadzić instalację sztywną jak już pisałem wcześniej, ciśnienie w wodociągach wepchnie wodę na piętro i tam wystarczy kranik.
Jeśli odstana, to do beczki ładuj pompę do studni głębinowych, do niej rury (najlepiej też na sztywno i tylko przy pompie elastyczny kawałek).
A może masz nad akwarium drugie pięterko, poddasze, strych albo coś i stamtąd grawitacyjnie mógłbyś wodę spuszczać?

Mesiek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2007, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: Mesiek » 21 sty 2008, 10:19

Co do pompy ja polecam http://www.conrad.pl/glowna.php?art=538094&back=serch u mnie działa już dość długo cicha i niezawodna

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re:

Post autor: T_W » 25 cze 2010, 12:09

Amorphis pisze:Tomku (T_W), o jakiej wodzie z piwnicy na piętro mówisz? Czy zwyczajna prosto z kranu, czy zebrana gdzieś w beczce, czy czymś takim, odstana i doprawiona itp.
Jeśli kranówka, to najekonomiczniej (mam nadzieję, że masz przepusty w stropach) będzie przeprowadzić instalację sztywną jak już pisałem wcześniej, ciśnienie w wodociągach wepchnie wodę na piętro i tam wystarczy kranik.
Jeśli odstana, to do beczki ładuj pompę do studni głębinowych, do niej rury (najlepiej też na sztywno i tylko przy pompie elastyczny kawałek).
A może masz nad akwarium drugie pięterko, poddasze, strych albo coś i stamtąd grawitacyjnie mógłbyś wodę spuszczać?
Sytuacja troche sie zmienila: juz nie piwnica -> pierwsze pietro a piwnica -> parter (akwa przeniesione).
W piwnicy stoi stary zbiornik 200l w ktorym bedzie przygotowywana woda. Stad ma poplynac w gore na parter do zbiornika. Podmiana 1xtydzien, ok 100 litrow.
Pytanie czy to warte zachodu. To w koncu tylko 10 wiaderek wiec 5 kursow na schodami w gore ... :-)

Pozdrawiam,
Tomek.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości