Czy cos nie tak z sondą przy Skalarze?? Potrzebna pomoc

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 22 sty 2008, 22:13

moj skalar na jego sondzie pokazuje ok podlaczony pod wszystko temp zegary ale przede wszystkim ph i jest ok
wachania o jedna dzisietna nawet nie cala ale tak jak u niego wiec na bank wina sondy

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 23 sty 2008, 07:07

bucu pisze:moj skalar na jego sondzie pokazuje ok podlaczony pod wszystko temp zegary ale przede wszystkim ph i jest ok
wachania o jedna dzisietna nawet nie cala ale tak jak u niego wiec na bank wina sondy
Czyli okazała się sonda. Jeśli możesz ją zwrócić zamów sobie sondę Hydrometru. Podeślij mi swój e-mail na priva podeślę Ci dokumentacje do sond Hydrometru.

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 25 sty 2008, 11:01

wiecie co odesłałem ta sonde i facet do mnie zadzownil, powiedzial ze sonda jest skalibrowana perfekcyjnie i ze u nigeo ma stałą wartość. wiadomo telefonicznie moze powiedziec wszystko ale powiedzial ze dokladnosc sondy to 99%. Moze to faktycznie wina skalara ale bralem go do kolegi i podlaczlem pod jego sonde i bylo ok. Jego skalara pokazywal i jego sonda = ph 8,22 - 8,25 moj natomiast z jego sonda = ph 8,20 i 8,27
tyle tylko ze jego sonda skalibrowana pod malawi a ja swojego skalara kalibrowalem pod dyskowce. Czy to moze miec rowniez znaczenie przy tak nie wielkich skokach ph. A co w przypadku winy skalara powinienem zrobic

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 25 sty 2008, 12:02

Co znaczy "kalibrowana pod malawi/dyskowce"? Czy ma to jakieś znaczenie?
Sondę kalibruje się we właściwym roztworze jednopunktowo (najlepiej co najmniej w dwóch dwupunktowo) o stałym pH (zazwyczaj okolice 4 i 7) i tyle. Później mierzy się wodę i otrzymuje wynik.
Wiele razy było napisane, że sonda może mieć nieznaczne wychyły przy płynącej wodzie, więc skalibruj najlepiej jak umiesz, nalej wody z akwa do czystej szklanki i zmierz tam, przestanie się wahać o te kilka setnych i już.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 25 sty 2008, 12:50

amorphis pisze:Co znaczy "kalibrowana pod malawi/dyskowce"? Czy ma to jakieś znaczenie?
Można powiedzieć w ten sposób, że istnieje jeden sterownik Skalar z dwiema wersjami oprogramowania. Jedna wersja jest pod PH 4-7 druga pod PH 7-9. bucu musi podczas uruchomiania (sterownik to wyświetla) stwierdzić jaką ma wersję softu.
bucu pisze:tyle tylko ze jego sonda skalibrowana pod malawi a ja swojego skalara kalibrowalem pod dyskowce. Czy to moze miec rowniez znaczenie przy tak nie wielkich skokach ph. A co w przypadku winy skalara powinienem zrobic.
Jak masz wersję softu pod "malawi" ph 7-9 to możesz z strony Skalara pobrać soft pod PH 4-7 i go wgrać. Nie jest to zbytnio skomplikowane.

MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ BY POBRAĆ SOFT.

http://skalar.mcten.pl/index.php?option ... &Itemid=28

Jak pamiętam dobrze dyskusje podczas konstruowania Skalara powstały dwie wersje softu ph 4-7 i ph7-9 dlatego aby wskazania były bardziej dokładnie.

Jeśli to by Ci nie pomogło i skakania odczytu będą wysokie zapytaj twórcy sterownika którym kondensatorom trzeba zmienić wartość. (o tym pisałem w poprzednich postach).

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 25 sty 2008, 14:48

CraNcH^MS@ Bardzo ci dziekuje za odp. skalara mam zaporgramowanego pod 4-7 ph a kolega na bank pod 7-9 i bo wczesniej mial pod 4-7 i gosc przerabial. Wlasnie teraz jestem w pracy jak wroce do domu zobacze jaki mam soft gadalem z gosciem od skalara i powiedzial ze jak sie nie zmieni to mam mu odesłac i on sprawdzi co jest grane. Jakbys mi mogl napisac jaki soft np odpowiada ph 4-7 to juz bede mial jakies odniesienie. Wieczorkiem napisze jaki soft. wtedy jak bede wiedzial ze np zly soft to rano laduje skalara w paczke i wysylam do goscia. Tworca sterownika mowil ze jak nie da sie znowu skalibrowac to mam go odeslac.

A odnosnie softu do skalara to jaki kabelek i przez co sie wgrywa bo tu zielenina jestem.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 25 sty 2008, 18:55

Na stronie Skalara w paczce soft_50pH47_79.rar znajdziesz soft w wersji 5.0 na zakres ph 4-7 jak i ph 7-9.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy cos nie tak z sondą przy Skalarze?? Potrzebna pomoc

Post autor: kubamajer » 25 sty 2008, 19:07

bucu pisze:(...)Wczesniej sonda moczyla sie 16 godz. w RO
Czy w instrukcji masz wskazówkę, żeby moczyć sondę w RO? Radzę przeczytać ten rozdział instrukcji: Wstępne przygotowanie elektrody. Dokładnie przeczytać.. ;). Myślę, że to wiele wyjaśni.

pozdr

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 25 sty 2008, 20:56

soft w skalarze v7,0 dP4,7 takie oznaczenie sie pokazuje.
aha i jeszcze jedna sprawa jak ustawiam czas oswietlnia wczesniej nie mialem ale widze ze teraz zaczelo tak sie dziac. chodzi o ze np
A1 -15:00 - 20:00
A2-20;00 - 2300

B1 - 16-20
B2- 20-22:30

i gdy wylacza mi prad a tak czesto miewam ze nie ma pradu na 10 min. i gdy sie zalaczy skalar to wszystkie ustawienia pozostaja tylko A1 i A2 sie restartuja i nie swieci lampa tzn przesuwa sie w czasie na dana godzine jaka jest na skalarze, reszta ustawien bez zmian. tzn temp. ph .tww. nocne, B1 i B2 tylko A1 i A2 sie restartuja i trzeba ustawiac od nowa.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 23:16 przez bucu, łącznie zmieniany 1 raz.

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 25 sty 2008, 22:57

sytuacja ze swiatlem rozwiazana wystarczylo wtyczke inaczej podlaczyc i juz sie nie restartuje czas oswietlenia wychodzi na to ze na odwrót wpiełem faze niby banalne a ile problemu.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 26 sty 2008, 14:51

bucu pisze:soft w skalarze v7,0 dP4,7 takie oznaczenie sie pokazuje.
Czyli soft masz dobry. Powiem szczerze zdziwiło mnie, że istnieje soft 7.0 jam mam soft z strony Skalara 5.0.

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 26 sty 2008, 23:16

jak zalanczam skalara taki soft mi sie pokazuje v7,0 i ph 4,7

bucu
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:42
Lokalizacja: Chojna

Post autor: bucu » 29 sty 2008, 23:12

no to mam nowy problem wsciekly jestem na siebie bo zakupilem elektrozawor i po podlaczeniu chwile zaczol chodzic ok. po chwili skalar mi sie zwiesil wylaczylem i wlaczylem na nowo i zamiast temp mam na wyswietlaczu NAN C nie wiem co jest grane jak odlacze czujnik temp to jest err gdy podalcze ten sam blad NAN C-(st.Celcjusza) gdy wejde w ustawienia to temp dzienna jest ok a gdy wejde w nocna to pokazuje 2321,3 C. dodatkowo blady sa w czasach osiwetlenia B dziennego i B nocnego i nie chodzi PH co jest grane

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości