podłoga na gruncie

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

MaciekL
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:51
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: MaciekL » 31 gru 2007, 13:18

Moje akwarium stoi na podłodze na gruncie. Podłoga wygląda tak, zaczynając od dołu jest piasek, chudziak, folia, 5x2 cm. styropianu FS 20, zbrojona wylewka i glazura.
W miejscu gdzie stoi akwarium (720 l o wymiarach 200x60x60 cm.) podłoga wygląda tak piasek, chudziak, folia, styropian tylko 5 cm. i do tego FS 30 na styropianie dodatkowe zbrojenie z drutu fi 12 oczka 10 cm. (wymiary ok. 250 cm x 80 cm) zalane betonem, i na to normalna zbrojona wylewka.
Dodatkowo doprowadziłem wodę i kanalizację. Teraz mam automatyczną podmianę wody co przy takim zbiorniku nie jest bez znaczenia. Zbiornik stoi 6 miesięcy na razie bez problemów.

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 31 gru 2007, 13:40

Stęplowanie jak pod strop terriva :)
Ja wyraziłem swoją opinię.
Papa i styropian czy styrodur to nieporozumienie, swoja drogą projektant może nie znać reakcji styropianu na papę po dłuższym czasie. Polej styropian benzyną i zobacz co się stanie, w papie są związki tego samego pochodzenia i zajdzie ta sama reakcja ale rozłożona w czasie.
Twardy styropian też wystarczy, rurki od podłogówki mają chyba 1/2" wiec nie trzeba dawać grubszej posadzki, styknie te 5cm.
Jedynie możesz pod akwarium nie dawać styropianu skoro tak bardzo obawiasz się osiadania wylewki, chociaż takie obawy wydają mi się przesadne.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 31 gru 2007, 15:15

Mariusz, jak bym nie dawał ogrzewania podłogowego to bym się nie martwił, po prostu dałbym większe zbrojenie i koniec, ale ja cały czas się obawiam czy te rurki nie popękają,

Piotr, faktycznie belki są bo to strop teriva :) co do reakcji styropian/papa to zaprojektowało studio Archon więc nie wiem kto ma rację chyba rzeczywiście sam sprawdzę, może tylko zanadto panikuję z tą podłoga ale wolę dmuchać na zimne i za wczasu o tym pomyśleć

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 31 gru 2007, 18:04

To omiń podłogówką akwa i po problemie :)
Zostawić możesz zaślepione rurki od CO w miejscu gdzie ma stać baniak.
Z czasem może się przydać, ja już zastanawiam się jak wykorzystać CO do dogrzewania zbiornika. Będzie trochę zabawy z termostatami i elektrozaworami ale może będzie dobrze. Najpierw przetestuje na akwa bez ryb a jak wyniki mnie zadowolą podepnę paleciarnie ;)

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 31 gru 2007, 20:04

interesuje mnie Twoja instalacja, jak możesz podeślij mi fotki na priv, masz komputer do Co2? napisz jak to funkcjonuje, bo ja mam dość latania z wiadrami :(

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 01 sty 2008, 10:47

Nie mam ph-metru, wystarczy zegar dobowy i elektrozawór na zasilaniu filtra RO.
Za filtracje odpowiada sump i komin ze złożem zraszanym. W sumpie mam rurkę przelewową do kanalizacji. Nie ważne ile wody wleje do baniaka to i tak zawsze będę miał jeden poziom bo nadmiar pójdzie w kanał. Im mniej elektroniki tym lepiej, mniej rzeczy może się popsuć ;)

MaciekL
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:51
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: MaciekL » 06 sty 2008, 15:48

GościaK pisze:Mariusz, jak bym nie dawał ogrzewania podłogowego to bym się nie martwił, po prostu dałbym większe zbrojenie i koniec, ale ja cały czas się obawiam czy te rurki nie popękają,
Tuptus dobrze radzi omiń podłogówkę w miejscu gdzie będzie akwarium. Wiem , że taka podłogówka może później nieco ogrzewać akwa ale chyba nie aż tak bardzo. IMO ważniejsze od ogrzewania byłoby doprowadzenie wody i kanalizacji pod akwa. Pisałeś, że znasz jeszcze dokładnego miejsca postawienia zbiornika to jest mały problem. Trzeba się zdecydować albo robić orientacyjne. Ja też nie byłem do końca pewien i robiłem wszystko tak żeby przesunięcie o 0,5 metra nie zepsuło przygotowań.

iner
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 22 lis 2006, 12:53
Imie i Nazwisko: paweł inerowicz
Lokalizacja: gniezno

Post autor: iner » 06 sty 2008, 18:06

naprawdę nie rozumiem dlaczego proponujecie ominięcie ogrzewania podłogi w miejscu gdzie ma być akwarium.tak jak pisałem wcześniej jest to wielka zaleta ,,grzejącej podłogi''. temperatura w zbiorniku jest w granicach 27 st. bez pomocy grzałki. co będzie, gdy kiedyś akwarium zmieni swoje miejsce, lub co gorsza zmienisz hobby.będziesz stąpał po chłodnej podłodze. w ogrzewaniu podłogowym ważne jest aby nie było stref chłodniejszych[wyczuwalnych pod stopami].płyta grzewcza musi mieć jednakową temp.nie martw się o wytrzymałość pętli grzewczych.proponowane wcześniej przez kolegów zastosowanie siatki zbrojeniowej jest super rozwiązaniem. jak pisałem wcześniej u mnie istnieje już kilka lat i dodam ,że ogrzewanie takie wykonałem samodzielnie i stoi na nim 500l baniak.policzyłem teraz dokładnie moje ogrzewanie wraz z akwarium ma już 11 lat.u mnie się sprawdziło ,czego i tobie życzę.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 08 sty 2008, 19:18

ok , dzięki na informacje, porozmawiam jeszcze z hydraulikiem jak będę robił podłogę,póki co walczę z dachem ;) pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości