Jak odkleić mocowanie

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Jak odkleić mocowanie

Post autor: bingant » 20 gru 2007, 23:26

Witam i przedstawiam mój problem. Mocowanie poprzeczne w moim akwarium, jest przyklejone pod listwami wzmacniającymi przednią i tylną szybę. Zalewając zbiornik do takiego poziomu, aby nie było widać prześwitu pomiędzy taflą wody, a pokrywą, zatapiam od spodu właśnie owo mocowanie poprzeczne i to widać patrząc na zbiornik. Po prostu wygląda to tak, jakby zbiornik u góry był podzielony na dwie części. Ohyda. Pomyślałem, że można by odkleić mocowanie i przykleić w tym samym miejscu, tylko na górze wzdłużnych wzmocnień szyby przedniej i tylnej. Problem w tym, że nie wiem w jaki sposób oderwać/odkleić tą poprzeczkę. Może ktoś z Was borykał się już wcześniej z takim problemem, lub wie jak do tego się zabrać. Za odpowiedzi/podpowiedzi, z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Robert.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 20 gru 2007, 23:45

Nic Ci innego nie pozostaje jak kupić nóż tapicerski tylko ten made in china, z odłamywanymi ostrzami i rzeźbić. Może być to czasochłonne, wszystko zależy od jakości spoin, wiem, bo już to przerabiałem. Struna nie zdaje egzaminu tylko nóż

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 21 gru 2007, 10:38

Tylko lepiej nie rób tego na pełnym zbiorniku. :)

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 21 gru 2007, 17:19

Zastanów się czy warto nalewać równo ze wzmocnieniami, by przypadkiem ryby po tych wzmocnieniach grzbietami nie tarły.
Lepiej moim zdaniem nakleić 2cm pasek na akwa pod obudową.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 21 gru 2007, 20:51

Trzeć to nie trą, mam już tak od około dwóch lat i nic sobie nie zrobiły. Po świętach będę wymieniał żwir na piasek kwarcowy i posadzę nowe ziele, więc przy okazji pomyślałem, że wreszcie się za to wezmę. Chciałbym przy tym ogniu upiec jeszcze jedną pieczeń, mianowicie wywiercić otwór w akwarium do przelewu do sumpa, ale mam obawy czy sam dam radę. Czytałem na forum o wierceniu w szkle i muszę się przyznać, że trochę mnie to przeraża.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 21 gru 2007, 22:45

bingant pisze:Czytałem na forum o wierceniu w szkle i muszę się przyznać, że trochę mnie to przeraża.
Straszne, dokąd nie spróbujesz i po pierwszym razie nie będziesz się bał. Jak w życiu. :wink: :lol:

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 21 gru 2007, 23:12

Też tak miałem, pierwszy raz zawsze ma dreszczyk emocji :lol:
Teraz już jak z deską, przykładasz i jedziesz :wink:
Im grubsza szyba tym mniejsze prawdopodobieństwo że strzeli.

Awatar użytkownika
Artur_Zalewski
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2007, 21:19
Lokalizacja: Otwock
Kontaktowanie:

Post autor: Artur_Zalewski » 25 gru 2007, 22:20

Be zżadnego problemu wzmocnienia poprzeczne i wzdłużne wycina się nożem do tapet. Zwróć szczególną uwagę tylko na cięcie, bo szkło niestety też się łatwo poddaje obróbce takiemu nożykowi i pozostają niepotrzebne ryski, raczej nie do usunięcia już później. Ponowne klejenie wykonaj na silikon akwarystyczny i odczekaj 48h z napełnieniem wodą. Nie zrażaj sie również przez ten okres zapachem octu, naturalny zapach wysychającego silikonu.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości