Jaki karmik automatyczny?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Iwek_22

Jaki karmik automatyczny?

Post autor: Iwek_22 » 14 gru 2007, 19:15

Koledzy, jestem nieszczęśliwym ;) posiadaczem karmika FOOD TIMER firmy WARMTONE, okazało się, że jest to strasznie zawodne urządzenie (był tani :) ), albo trafiłem na jakiś felerny egzemplarz. W każdym razie znów muszę coś wybrać i nie chciałbym kupować w ciemno.
Poradźcie proszę jakieś sprawdzone i najchętniej niezbyt drogie karmiki, bo muszę kupić kilka sztuk.
Dzięki

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 14 gru 2007, 23:46

Ja mam taki: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=279458825
Jest naprawdę super - możesz zaplanować 28 karmień - każde innym pokarmem. Max 5 karmień dziennie w odstępach 2-u godzinnych.
Ale on chyba nie będzie Ci pasował ze względu na cenę.

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 15 gru 2007, 16:17

Mam tych karmników z 7-8 szt. i tylko w jednym śniedzieją styki przy bateryjce poza tym bardzo dobry sprzęt.
Ostatnio rzucili jakąś wersje po tuningu (mocowanie i obudowa) ale bebechy takie same
kazik

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 15 gru 2007, 16:39

Mam "Sera Precision" działa bardzo fajnie, nic nie śniedzieje ani nie zacina.
Jedyny mankament to imo mocowanie zasobnika na pokarm, jakby zbyt delikatne.
Zaleta jest to możliwość podłączenia pompki do przewietrzania pokarmu.
8+ na 10 ;)

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Post autor: T_W » 19 gru 2007, 13:48

Polecam EHEIM 3581. Tani, prosty, skuteczny. Idealny do zbiornikow z obudowa.

Pozdrawiam,
T.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 19 gru 2007, 19:56

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, zdecydowałem się i już dostałem 2 karmiki firmy Grasslin, zdecydowała prostota budowy i 3-letnia gwarancja (dzięki Birdas). Wykonanie też wydaję się być na wysokim niemieckim poziomie. Cena trochę za wysoka, ale przecież nie kupuje się ich co miesiąc (mam nadzieję :) ).

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 20 gru 2007, 21:53

Na pewno będziesz zadowolony. Tylko raz na 1-2 miesiące ja swój muszę wyczyścić bo dziwnym trafem zatrzymuje się zegar. Po prostu jedzenie sypię ręcznie, sporo jego spada na zegar i w jego szczeliny i czasami się przyblokuje. Czasami wystarczy obrócić do góry nogami i potrząsnąć.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 22 gru 2007, 15:10

Z braku czasu, dopiero dzisiaj uruchomiłem ten karmik i mam pytanie właściwie do Marcina, czy u Ciebie też pojemnik wysypuje się ok. 1/2 godziny po zadanym czasie, czy tak ma być? Nie jest to problem, bo można przewidzieć w programowaniu ten czas, ale chcę się upewnić czy to jest normalne, czy znów nie dostałem jakiejś felernej sztuki :)
Poza tym wszystko jest o.k.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 gru 2007, 16:19

Pierwsze ustawione karmienie musi "wypaść" co najmniej 2 godziny później licząc od momentu ustawienia karmika po raz pierwszy. Jeśli go włączyłeś i ustawiłeś karmienie np. za godzinę to nie ma szans żeby ono było tak jak zaplanowałeś. Poza tym minimalne odstępy pomiędzy poszczególnymi karmieniami też muszą wynosić co najmniej 2 godziny. Później już wszystko powinno być ok. - tzn jak już karmik ruszy i "zsynchonizuje się". Karmienie powinno wypadać z dokładnością max. 10 minut względem zadeklarowanego czasu.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości