Canon czy inny ...

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 30 paź 2008, 20:54

Diękuję za wypowiedż.Byłem zwolennikiem Nikonów ale analizując canona 450 i jego realfotofinans to wszystko przemawia za nim . W cenie d300 mamy dobrą puszkę i dwa dobre obiektywy .Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 30 paź 2008, 22:02

Cóż d300 do 450 d nie ma co porównywać. D300 to półprofesjonalne body.

W sprawie obiektywów, jeżeli "dobre" to raczej tylko jeden i to tez zależy o jakich ogniskowych mówimy.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 30 paź 2008, 22:33

Rafal_W pisze:
Tak jest - pozajączkowało mi się. Łazi za mną pełna klatka i zaczynam ją widzieć wszędzie :D

Rafał
No to jest po Tobie :wink:
Tego niestety wyleczyć nie można :D

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 31 paź 2008, 19:26

Witam.Jeszcze jedno pytanko.Wiem , że jak kupię to szybko nie zmienię więc ma być dobry.Którego byście doradzili Nikona d-300 czy Canona 50D.Dziękuję i pozdrawiam

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 01 lis 2008, 00:09

Nie wiem jaką dysponujesz kwotą na sprzęt foto, ale podejrzewam, że zabierasz się do tego od d... strony. Musisz pamiętać, że ważniejsze od body jest szkło, co nie znaczy, że korpus jest kwestią pomijalną. Nie piszesz też, jakie tematy w fotografii najbardziej Cię interesują, bo to właśnie pod nie trzeba kompletować szklarnię. Nikon D300 kosztuje ok. 4k - dużo! Jeżeli możesz/masz z czego doskładać, to ja bym się pokusił na Canon 5D - jakiś tysiak więcej(kurier mi go przywozi we wtorek:) No ale jeżeli nie ulewa Ci się pieniędzmi, to ja bym brał Canona 40D, w tej chwili chodzi w granicach 2k. W porównaniu z 50D nie będzie żadnej znaczącej różnicy w jakości obrazu. Tym sposobem zostaje Ci 2k na szkło, np. Canon 24-105 może być świetnym uniwersalnym spacer-zoomem, albo 70-200 f/4 - zajefajny stosunek jakości do ceny! Można też poszukać 50 f/1,4 + 85 f/1,8 delikatnie używane. Na forum PKMD, Canona 40D ma Michcio i z tego co wiem jest bardzo zadowolony z tego korpusu.
Jak ktoś kiedyś napisał na forum CB: dam Ci dobrą radę - rób co chcesz;)

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 01 lis 2008, 10:31

bingant pisze:(...) ważniejsze od body jest szkło, co nie znaczy, że korpus jest kwestią pomijalną. Nie piszesz też, jakie tematy w fotografii najbardziej Cię interesują, bo to właśnie pod nie trzeba kompletować szklarnię.(...)
Bingant mnie ubiegł ;) Na poparcie powyższego, na własnym przykładzie:
- aparat kupiłem z kitem, by spokojnie i małym kosztem przetrenować jego (aparatu) możliwości
- doszła do tego jasna (1,4) 50-tka, kolejna 50mm ale makro, 100 makro, przejściówka do mikroskopu i mieszek do makro. Dlaczego takie? Fotografuję głównie akwarium i robactwo wodne (50/1,4, zestawy makro, mikroskop), okazjonalnie jakieś makro lądowe (zestawy makro). Do ujęć ogólnych zbiornika mam wspomnianego na początku kita 18-55. W tej chwili nie czuję rozbudowy systemu - w przypadku fotografowania powyższych tematów bardziej ograniczają mnie moje umiejętności, niż sprzęt. Koszt powyższego (edit: całego kompletu - razem z body) - około 3,500 złoty :) Obiektywy - poza kitem - na mocowaniu m42, bez autofocusa. Mnie to jakoś wybitnie nie odstrasza, bo robię fotki w warunkach "studyjnych". Makro zresztą w ogóle najlepiej ostrzy się "nogami".

Rafał
Ostatnio zmieniony 01 lis 2008, 11:59 przez Rafal_W, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 01 lis 2008, 11:22

Rafale jaką konkretnie masz ta 50 1,4 ?

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 01 lis 2008, 11:53

Michcio pisze:Rafale jaką konkretnie masz ta 50 1,4 ?
Asahi Super Takumar 50mm/1,4, piękny kawałek japońskiego metalu i szkła, w bardzo dobrym stanie zresztą.

Rafał

Edit: fotka na pełnej dziurze (1,4 - gdzie zwykle szkła mydlą jak jasna cholera):
Obrazek

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 01 lis 2008, 12:53

Z całego towarzystwa to chyba tylko ja śmigam na starym nikosiu 70 , no cóż miał być dobry body , ale w to miejsce wstawiłem solniczkę , w chwili obecnej nie inwestuję w szkła , ani body , zapytacie dlaczego ? Bo to co mam w zupełości w chwili obecnej mi wystarcza , pewnie że chciałbym mieć pełną klatkę , ale nie Canona a D3 , a dlaczego ? Może nie będę oryginalny , ale odpowiem BO TAK :)

W mojej ocenie , gorsze body , lepsze szkło i dobre światło :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości