Canon czy inny ...

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 05 lis 2007, 01:39

Widzę te różnice.. i widzę kolosalne różnice w zdjęciach robionych konkretnymi szkłami... Co gorsza szału dostaję widząc szumy, a matryca CMOS wydaje się tu jednak lepsza niż CCD.. Jak tak dalej pójdzie, to znowu się zacznę zastanawiać, czy jednak nie Canon :)

Rafał

arsik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2006, 14:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: arsik » 05 lis 2007, 23:18

Lepiej kupić słabsze body, a lepszy obiektyw! Ja dziś w zasadzie bez bólu przesiadłem się z analoga f801s z 60/2.8 D na cyfrę D80 i nadal używam tego świetnego szkiełka ;-) Polecam ;-)

Awatar użytkownika
barrel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 07 maja 2006, 22:18
Imie i Nazwisko: Kamil
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Post autor: barrel » 26 lis 2007, 23:38

Pozwolę sie podpiąć pod wątek po to aby nie tworzyć nowego.

Chciałbym kupić aparat (kompakt) aby móc pstryknąć rybką kilka fotek o przyzwoitej jakości a przy tym może i parę rodzince. CO sądzicie o niżej wymienionych aparatach? Który z nich byście wybrali? A może coś innego w podobnych pieniądzach? Zwracam sie oczywiście do forumowych speców od fotografiki.

1. Sony DSC - H9, http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... ameras#tab ;
2. Canon S5 IS, http://www2.olympus.pl/consumer/29_SP-5 ... ations.htm ;
3. Olympus SP-560UZ, http://www.canon.pl/produkt/kategoria,A ... p,794.html .

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 01 gru 2007, 23:17

Chłopaki mam palący temat:
co byście wybrali?
to:
Nikon D40
czy to:
Canon PowerShot G9
Dodam, że obydwa w podobnych cenach.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 02 gru 2007, 14:43

To jest jak wybór Mercedesa czy BMW, oba są świetne i jak wszystko na tym świecie mają swoje wady :)
Ja wybrałbym Nikona (klasa sama w sobie), ale nie twierdzę, że mam rację. Zrób losowanie, na pewno nie będziesz żałował - są super.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 02 gru 2007, 15:23

Też raczej skłaniam się do lustrzanki. Mam więc kolejny dylemat i liczę na Waszą pomoc w wyborze.
Nikon D40x + AF-S DX 18-55mm F/3,5-5,6G
czy
Pentax K100D Super + obiektyw SMC Pentax DA 18-55/F3.5-5.6 AL
Hmm, a może znacie inny lepszy w mniej więcej tej cenie. Będę kupował na raty, więc 30 czy 40zł miesięcznie nie robi różnicy.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 02 gru 2007, 15:41

Zdecydowanie NIKON
chociaż sam robię zdjęcia Sony R1 - ma dużo wad, ale można się do niego przyzwyczaić, poza tym praktycznie płaci się nieduże pieniądze za rewelacyjny obiektyw, a cała reszta (z wadami :) ) jest praktycznie za darmo. Ciężko go jednak już namierzyć, chyba firma Sony zorientowała się w gafie cenowej.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 05 gru 2007, 09:35

Dzięki za rady.
Stało się aparacik zakupiony. Teraz widzicie do czego prowadzą Wasze zdjęcia. :)
Kupiłem Nikona D40. Na razie jestem zachłyśnięty. A nawet powiedział bym, że w szoku. Pomimo, że mam na razie tylko kitowy obiektyw. Celowo kupiłem D40, a nie D40X. Wolałem tańsze body i dzięki temu szybciej kupię dodatkowe szkło. A body jak body za parę latek i tak będzie przestarzałe i trzeba będzie zmienić. Obiektywy zaś zostaną. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady. Teraz zaczynam trenować. :)

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 05 gru 2007, 14:23

No więc stało się nieopacznie wstąpiłem do sklepu gdzie na półce był Nikon D300 , jestem trafiony zatopiony. Na gwiazdkę chcę go sobie kupić , więc na zbyciu mam swój aparacik Nikon D70s , jeśli jest ktoś chętny to zapraszam na priv.

Pozdrawiam
Fal

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Canon czy inny ... CD

Post autor: jociak » 18 mar 2008, 20:09

Mieszałem, mieszałem i namieszałem ... . O co chodzi? A zakupiłem aparat i nie potrafię robić fotek :oops: . Po wnikliwej literaturze pochodzącej spod Waszego pióra nabyłem NIKONA D40 i obiektyw SIGMA APO DG. Jestem nowicjuszem w fotografowaniu więc bardzo proszę o litość w ewentualnym ocenianiu. Mile widziane podpowiedzi co robię nie tak że foty są jakie są, pozdrawiam

PS
Jeżeli Wam to nie przeszkadza to mogę w tym temacie wklejać co jakiś czas swoje wypociny ... :?
Załączniki
1.JPG
1.JPG (185.24 KiB) Przejrzano 6034 razy

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

i kolejne ...

Post autor: jociak » 18 mar 2008, 20:11

i jeszcze jedno
Załączniki
2.JPG
2.JPG (117.17 KiB) Przejrzano 6030 razy

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 29 paź 2008, 08:53

Witam.Mam pytanie do Falai Rafała .Jakie kupili aparaty i proszę o krótką opinię o nich Wtej chwili mam Nikona 8800 ale chcę kupić jak Fal D-300 lub D-90 Dlatego interesuje mnie wasza opinia Dziekuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 29 paź 2008, 14:16

MARAS pisze:Witam.Mam pytanie do Falai Rafała .Jakie kupili aparaty i proszę o krótką opinię o nich Wtej chwili mam Nikona 8800 ale chcę kupić jak Fal D-300 lub D-90 Dlatego interesuje mnie wasza opinia Dziekuję i pozdrawiam
Od początku sierpnia 2008 jestem zadowolonym właścicielem Canona 450D, zakupionego w zestawie z kitowym obiektywem 18-55mm/3,5-5,6 IS. Dodatkowo dokupione trochę manualnego, starego szkła na m42. Czemu Canon? W tym przedziale cenowym daje imo jakość nie do pobicia, a mi dodatkowo zależało na podpinaniu szkieł m42 za pomocą przejściówek bez optyki (co trzeba uwzględnić w przypadku Nikona). Matryca CMOS dobrze radzi sobie z marnymi warunkami oświetleniowymi, szybki tryb seryjny (3,5 klatki na sekundę, w przypadku plików wynikowych w jpg utrzymywany przez długi czas).Mam na pokładzie bardzo szybką kartę pamięci Sandisk Extreme III w technologi SDHC, 4 GB - co pewnie nieco ułatwia takie osiągi. Obiektyw kitowy nie pokazuje pełni mozliwości - w moim przypadku świetnie sprawdzają się dwa wiekowe szkła Super Takumar - obraz nieporównywalnie bogatszy w szczegóły, wymagają jednak ręcznego ostrzenia (co mnie nie odstrasza). Wady - niezbyt wygodny korpus (za mały), trochę zastrzeżeń do rozpiętości tonalnej w cieniach.

Nikon D300 - bardzo porządny sprzęt - pełna klatka plus profesjonalne możliwości body, odstrasza nieco cena. D90 - totalna w tej chwili nowość, choć ponoć przejął sporo dobrych cech z modelu D300. W rękach miałem przez moment D300 - ale uznałem ponoszony koszt za niewart efektów.

Rafał

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 29 paź 2008, 19:02

D300 nie ma pełno klatkowej matrycy. D700 owszem ale to już inna pólka cenowa. Tak czy siak d300 jest zdecydowanie za drogi, dorównują mu aparaty niespełna 2x tańsze. Ewidentnie jakość wykonania jest świetna, puszka jest pancerna producent oferuje wiele bajerów. Pytanie tylko czy warto za to płacić ok 2 tyś więcej.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 29 paź 2008, 20:24

Michcio pisze:D300 nie ma pełno klatkowej matrycy. D700 owszem ale to już inna pólka cenowa.(...)
Tak jest - pozajączkowało mi się. Łazi za mną pełna klatka i zaczynam ją widzieć wszędzie :D

Rafał

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości