Kupiłem butlę CO2 i co dalej?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 01 lis 2007, 10:52

Dobra, lekko zmieniłem zdanie jak przed chwilą sprawdziłem PH w akwa. Może i nic w akwa nigdy się nie stało, ale ciężko powiedzieć aby PH było stabilne :?

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 01 lis 2007, 11:40

No właśnie - taki drobniutki niuansik a jednak działa na wyobraźnię prawda? Pozdrawiam i gratuluję zmiany decyzji :idea:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 01 lis 2007, 18:40

Wcześniej wydawało mi się, że zmiany PH na poziomie 0,5 stopnia w ciągu doby to żadna zmiana. Dzisiaj sprawdziłem PH rano i dostałem wynik 6,1. Skalibrowałem ponownie ph metr bo nie mogłem uwierzyć. Po skalibrowaniu (w dwóch stopniach) nadal miałem 6,1. PH na poziomie 7,0 wieczorem to standard. A więc jednak nie jest tak pięknie jakby mogło się wydawać. Wcześniej jak badałem PH metrem PH rano to miałem ok. 6,5. Jak widać wraz ze zmianą ilości roślin w akwa te zmiany będą większe lub mniejsze. Może po przycince oscylują w przedziale 6,5-7,0 ... ale jak akwa jest ostro zarośnięte (tak jak mam teraz) to róznica w zawartości CO2 rano i wieczorem musi być bardzo duża. Kiedyś sprawdzałem to rano miałem ok. 40, wieczorem 18.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości