Tło strukturalne

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Adamo169
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2007, 18:46
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Tło strukturalne

Post autor: Adamo169 » 16 paź 2007, 22:15

Witam mój problem polega na tym że zastanawiam się nad kupnem tła strukturalnego chodzi mi o takie http://www.allegro.pl/item254447474_tlo ... skala.html tylko wyższe o 10 cm czyli 150x60 moje pytanie brzmi czy uda mi się je wsadzić do akwarium mam wzmocnienie przez środek od góry na szerokość 30 cm powiem tylko tyle że jest zalane i pływają w nim rybki są rośliny i cała reszta nie chciał bym go teraz rozbierać wycinać wzmocnienia i tak dalej zastanawiam się czy są jakieś szanse żeby weszło do środka

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 17 paź 2007, 06:42

Tło o którm mówisz podoba mi się ,jednak odradzam Ci umieszczanie go do środka akwa .Gdy masz taka możliwość to z tyłu akwarium .Zalety tej propozycji docenisz po czasie .Między tłem a szybą ,zawsze będzie luka ,która sprawi że zabierze rybom przestrzeń,tym samym będą Ci się tam zbierać nieczystośći pogarszając parametry wody.Pomyszkuj na forum ,o ile się nie mylę był tu taki temat gdzie lepiej umieśćić tło w akwa czy poza nim .Ja jestem zdecydowanie za drugą opcją

niki 28

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 17 paź 2007, 10:56

Adamie po co zaczynać nowy wątek skoro jest ich na ten temat już kilka i wystarczy skorzystać z opcji szukaj na górze i znajdziesz wszystko :)
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... highlight=
np. tutaj.
Jacek jak i wypowiadający się oraz ja po swoich doświadczeniach odradzam ci wewnętrzne usytuowanie ponieważ:
-brud zalega
-zmniejszasz powierzchnię ( w twoim przypadku o około 80l)
Co do pytania :
Czy uda się je włożyć?
:)
wystarczy wykonać makietę o wymiarach 150x60x10 i sam odpowiesz na to pytanie.
Uważam że jeżeli włożysz je do środka to i tak wyleci ono za jakiś czas, lepiej odrazu spróbuj zamontować je z tyłu akwa, troszkę je przyozdób np. mchem leśnym, jakiś świetlny efekt i będziesz miał takie tło że nie jeden będzie ci zazdrościł.
Jeżeli chcesz koniecznie sam dojść do takich wniosków jak wielu nikt ci tego nie zabroni. Tła nadają się do pięknych akwariumków roślinnych gdzie nie kopiesz w dnie, brudu masz mało i powierzchnia nie jest ci potrzebna, nie mniej ładnie to wygląda.
Rafał

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości