Zanurzanie grzalki Jaeger

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

lukaszs
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:54
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

Zanurzanie grzalki Jaeger

Post autor: lukaszs » 09 paź 2007, 11:45

Witam,

w watku:
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... pic&t=2039
pojawil sie temat zanurzania grzalek razem z przewodem. Mam kilka grzalek Eheim Jaeger. Napisane jest na nich: "fully submersible". Ja jestem prostym czlowiekiem i rozumiem to tak, ze moge te grzalke np. umocowac poziomo nad dnem. Instrukcja do grzalki jest bardzo enigmatyczna i nie ma tam odpowiednich rysunkow. Nie mialem watpliwosci co to znaczy "fully submersible" dopoki nie pojawil sie wyzej wymieniony watek. Niektorzy maja tam inne zdanie na ten temat.
Pytanie moje jest takie: czy grzalki Eheim Jaeger mozna calkowicie zanurzyc w wodzie? Nie chce sie bawic w niuanse slowne typu zanurzanie grzalki na styk tak, zeby kabel byl nad woda, chodzi mi o zdroworozsadkowo rozumiane calkowite zanurzenie grzalki razem z odpowiednim kawalkiem wystajacego z niej przewodu. Nie chodzi mi tez o rozwazania typu "mozesz zanurzyc ale w przypadku awarii producent nie uzna gwarancji". Pytam o poprawna eksploatacje.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 paź 2007, 11:51

Przewodu elektrycznego nie należy zanurzać w wodzie - taka jest zasada poprawnej eksploatacji.
Jednak zanurzenie przewodu nie powinno niczego złego spowodować i większość z nas ma grzałki wraz z kawałkiem kabla pod wodą od dawna. Czasem jest to przyczyną zawilgocenia się grzałki wewnątrz i awarii, czasem.

lukaszs
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:54
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

Post autor: lukaszs » 09 paź 2007, 12:00

Dziekuje za odpowiedz,

przykro to czytac, niestety czuje sie przez firme Eheim oszukany bo "fully submersible" to znaczy dla mnie "fully submersible", a nie "fully submersible za wyjatkiem przewodu" :>
Granica miedzy marketingiem a klamstwem jest czesto bardzo plynna albo wrecz nie ma jej wcale.

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 09 paź 2007, 12:49

Ja swoją grzałkę Jaeger mam całą zanurzoną w wodzie razem ze sporym kawałkiem przewodu już dłuższy czas i nie zauważyłem, by działo sie coś złego. Zresztą wszystkie swoje grzałki, różnych firm, zawsze zanurzałem poziomo przy dnie i nigdy nie miałem awarii, więc chyba nie ma problemu i można śmiało zanurzać.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 09 paź 2007, 18:31

Mój Skalar 200W ma jeszcze inną pozycję, kabel przeprowadzony jest przez dno i nie ma innego wyjścia niż być "fully submersible" :) Dzięki temu nie mam problemu z wiszącymi przewodami, a akwarium jest "observer friendly" :) Gorzej jak skalar trzaśnie, to będzie problem wprowadzić nową grzałkę, ale na razie jeszcze temperatura nie spadła nigdy poniżej 28 stopni C (rankiem po ostatnich chłodnych nocach). W końcu sklejka nie oddaje tak ciepła będąc w zacisznym kąciku...

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości