Jaki filtr do sterylnego????

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

Jaki filtr do sterylnego????

Post autor: undziu » 20 wrz 2007, 16:35

Witam, pytanie jak w temacie czyli jaki filtr polecacie do sterylniaka.
Sterylniak będzie w szafce pod akwarium ogólnym w salonie więc nie chciałbym stosować filtra gąbkowego bo jeden brzęczyk już chodzi i nie jest najcichszy. Zastanawiałem się nad kaskadą ale odpada bo utrudniłem sobie życie i mam otwór 5 cm od góry akwarium, którym służy do odprowadzenia wody podczas podmian i tym sposobem woda sięga 5 cm poniżej krawędzi akwarium więc to chyba za nisko dla kaskady. Kolejnym typem jest turbina typu powerhead lub coś podobnego (typowy filtr wewnętrzny) i tu jestem ciekaw waszych opini na temat tego że palety nie lubią tego typu filtrów ( tak wyczytałem w książce Pana Sieniawskiego). Na koniec został chyba tylko zewnętrzny kubeł- ale brak na niego miejsca. Tak więc najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest filtr wewnętrzny- a jak to wygląda u was??????Pozdrawiam Tomek...

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 20 wrz 2007, 18:17

Spokojnie możesz sobie założyć wewnętrzny. Jak nie chcesz, żeby prąd wody był zbyt silny to podłącz do tego deszczownicę.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 20 wrz 2007, 19:17

Ja stosowałem i mam zamiar dalej stosować hybrydę :-) To znaczy malutką głowicę od filtra wewnętrzego (bodaj 3 lub 5 W mocy) i zamiast plastikowego pojemnika z maleńką gąbką w środku dużą gąbkę wielkości litrowego słoika nałożoną na końcówkę głowicy. Takie coś mam w akwarium tarliskowym i sprawdziło się. Młode z tego akwarium też mam :-) Pewnie profesjonaliści podpowiedzą jeszcze lepsze rozwiązania. Poprzyglądaj się uważnie zdjęciom zbiorników tych którzy zęby zjedli na paletach. Niechcący można się dopatrzeć na nich fajnych trików :-)

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Re: Jaki filtr do sterylnego????

Post autor: J-23 » 20 wrz 2007, 20:16

Undziu pisze: Kolejnym typem jest turbina typu powerhead lub coś podobnego (typowy filtr wewnętrzny) i tu jestem ciekaw waszych opini na temat tego że palety nie lubią tego typu filtrów
Nigdy nie widzialem w sterylniaku innego filtra niz glowica z gąbka. Faktycznie ryby maja nieciekawa mine jak sie na to ustrojstwo gapia- chyba rzeczywiscie im sie nie podoba ;). Jednak nie na tyle zeby sie nie trzec...
Kilka uwag:
-glowica o wydajnosci nominalnej ok. 5x wiekszej niz objetosc akwa
-gabka powinna kilka dni popracowac w normalym, dojrzalym akwa
-na wylot glowicy nakladamy dings kierujacy strumien wody w doł
-strumien wody puszczamy po krotszej sciance zbiornika, tuz przy szybie
- napowietrzanie organizujemy na wylocie wody z glowicy; rurke napowietrzajaca zabezpieczamy zaworkiem przeciwzwrotnym, ktory dodatkowo czyni napowietrzanie niemal bezglosnym
To chyba wszystko.
J-23

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 21 wrz 2007, 05:06

Witam .Moze byc taki .http://www.aquacave.com/detail.aspx?ID=788.osobiscie mam taki i jestem zadowolony
Pozdrawiam

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

Post autor: undziu » 21 wrz 2007, 15:22

Dzięki za wszystkie sugestie, lece do sklepu kupić turbinę i kawał gąbki. Pozdrawiam Tomek

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości