Ups, aregat lub...???

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 23 paź 2007, 12:57

W trakcie współpracy UPSa z obciążeniami indukcyjnymi, a zwłaszcza w przypadku gdy UPS nie podaje "czystej" sinusoidy, zachodzi szereg niekorzystnych zjawisk, które to mogą powodować wręcz uszkodzenie tranzystorów mocy. Jeżeli UPS jest na tyle inteligentny żeby nie dopuścić by tranzystorom "działa się krzywda" to po prostu się zatrzyma i to może być wyjaśnienie zagadki.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 paź 2007, 13:01

Dokładnie. Ma jakieś zabezpieczenie aby nie pracowały na nim urządzenia o charakterze indukcyjnym. Przy poborze mocy czynnej (komputer) UPS działa poprawnie. No ale to dawna historia i też o tym pisałem na forum.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 23 paź 2007, 13:06

Panowie, a może by tak nowy wątek? POLECAM!!!

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 paź 2007, 13:14

Ja już w zasadzie napisałem co miałem napisać :D

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 23 paź 2007, 13:35

Krzysztof - przepraszam za "wcięcie" ale uznałem że warto zwrócić na to uwagę. Co do Twojego problemu - wyjściem ze sytuacji może być UPS z podmienionym akumulatorem(mi) na ... większy akumulator - samochodowy. O ile suma mocy podłączonych do UPS urządzeń nie przekroczy jego możliwości to jedynym ograniczeniem dla Ciebie jest czas pracy tego UPSa na standardowej baterii. Podłączasz zatem "konkretny" akumulator i masz problem czasu "z głowy". Niestety każdy kij ma dwa końce. Taki duży akumulator też w końcu się "wyczerpie" a jego doprowadzenie do stanu naładowania przez układy UPSa może być realnie niemożliwe. Pozostaje więc doładowywanie z zewnętrznego źródła, a jeszcze lepiej posiadanie 2 kompletów akumulatorów - kiedy te naładowane stoją pod UPSem - w piwnicy ładują się to wyczerpane.

takie rozwiązanie utrzyma przy życiu Twoją biologie we filtrach. A co do pomysłu z "resetowalnym" przekaźnikiem to to jest do zrobienia za niewielkie bardzo pieniążki....

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości