Microskop- PILNE!

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 20 wrz 2006, 08:03

Dzięki

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 20 wrz 2006, 17:39

Witam
My ostatnio sprawiliśmy sobie taki mikroskopik
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=122081682
sprawuje sie swietnie. Jedyna wada to to, że stolik nie przesuwa sie na boki i trzeba samemu manewrować próbką.
Poczekaj troszkę a znów będą na Allegro, lub wejdż na stronę Prymusa i tam poszukaj a napewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje

arekzgorek
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2006, 08:46

Post autor: arekzgorek » 13 paź 2006, 10:10

_TOM_ pisze:Czy ten mikroskop będzie równie dobry do naszych celów?

http://www.allegro.pl/item126542864__^_ ... ktura.html

Proszę o opinię i radę tych co już używają mikroskopów.
I kupiłeś? A może ktoś podrzucić stronkę z robactwem do porównania?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 paź 2006, 11:43

Cena fajna ale odradzono mi bo to mikroskop szkolny, więc nie kupiłem.
Ten od Gajowa jest super bo z kamerą, ale cena już nie ta i zastananawiam się ciągle czy warto zainwestować.
Na razie nic nie kupiłem, zdaję się na diagnozy według objawów ... i małego, ale zawsze jednak własnego doświadczenia.
Chyba ten Gajowej (Gajowego) jest warty grzechu i tych pieniędzy.
Co do wątku zdjęć lub filmików z różnymi pasożytami spod mikroskopów to jest dobry pomysł, mógłby tutaj powstać, wielu wiele by się nauczyło od niewielu ...

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 13 paź 2006, 16:56

Wierz mi warto kupić taki mikroskop z kamera. I oglądasz wszystko na monitorze zamiast patrzeć w tubkę ( jest to bardzo meczące). Ta droższa wersja ma ruchomy stolik i gdybym wiedziała to wybrałabym droższa wersję.
http://www.prymus-mikroskopy.pl/sklep/p ... ucts_id=75
Sprawdż ten, myślę że warto

Pozdrawiam

http://www.allegro.pl/item131129789_now ... rzyz_.html

do końca aukcjii 2 godz i ma stolik krzyżowy!!

Awatar użytkownika
margod
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: Czeladź
Kontaktowanie:

Post autor: margod » 13 paź 2006, 18:24

Potwierdzam, mam ten sam model, ale z ruchomym stolikiem i jest to baaardzo wygodne.

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 03 gru 2006, 19:58

male pytanko na ebay sa jakies mam na oku 40x-640x monocular biological microsscope fullkit czy sie nada?
a moze jakis inny pozdrawiam irek

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 20 gru 2006, 02:03

no i wkoncu nabylem taki jaki poleca gajowa z kamero z alegro jesma leprze powiekrzenie no i nie ma co ukrywac tanszy niz tu tej samej klasy

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 20 gru 2006, 13:55

Mirek pisze:Nie wiem czego się spodziewasz po sprzęcie za 56 zł, ale z pewnością nie pooglądasz sobie dobrze w maksymalnym powiększeniu. Tego typu mikroskopy to zabawki, zresztą piszą wyraźnie ; zabawka dla dzieci powyżej 8 lat. Ponadto jeśli już cokolwiek zobaczysz w powiększeniu to i tak nie będziesz wiedział co to takiego, i czy to jest groźne dla rybki czy też nie. U mnie stoi na biurku mikroskop za ponad 500 zł i nie używam go bo boję się tam spojrzeć.
Moim zdaniem zbędny wydatek, a jeśli już to szukaj cenach powyżej 250 zł. jest szansa że ta optyka będzie w stanie cokolwiek pokazać.
Całkowicie się z Mirkiem zgadzam, obcuje z mikroskopami co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeżeli macie czas i chęci to najlepiej iść na targ i kupić rosyjski mikroskop za naprawdę relatywnie niewielkie pieniądze. Maja one dobrą szklaną optykę, czego raczej nie uświadczycie w zabawkach.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 20 gru 2006, 23:27

Michcio pisze: Całkowicie się z Mirkiem zgadzam.
A ja nie. Po jaka cholere maksymalne powiekszenie, niemal wszystkie pasozyty widac zupelnie dobrze w powiekszeniu....100x. 200x albo 300x to juz luksus dla amatorow mocnych wrazen, pod takim powiekszeniem zobaczymy nawet malutkie pierwotniaki costii. A w takim powiekszeniu widac co trzeba nawet na tych chinskich zabawkach.
... ze nie bede potrafil zidentyfikowac gada? A PO CO MI TO?? Wystarczy ze wylowie swieze g.. a w nim sie rusza....cos. Przy odrobinie (naprawde odrobinie) wysilku latwo nauczyc sie jak odroznic pierwotniaka od robaka.
A jak w g... jest cos zywego to ryba ma pasozyty. Koniec, kropka, w swiezych odchodach zdrowej ryby nie ma prawa NIC ruchliwego wystepowac.
..ze sie boje spojrzec w mikroskop? Byl juz taki co co twierdzil "stlucz pan termometr nie bedziesz pan mial goraczki". Ja wole WIEDZIEC nawet jezeli jest to informacja niezbyt dla mnie przyjemna.
Tez mam w miare porzadny mikroskop, enerdowski z optyka Zeissa. Wyciagam go rzadko, najczesciej wcale nie do ryb. Kolo akwa poniewiera sie jakis koreanski zlom za 20 zlociszy, jedynie teoretycznie 650x, i moim zdaniem do celow akwarystycznych jest calkowicie wystarczajacy. Jak go strącę ze stolika lokciem i szlag go trafi- kupie nowy w tej samej cenie. To duzo taniej wyjdzie niz skasowanie Zeissa albo usuwanie skutkow wpuszczenia do palet jednego malutkiego gupika ktory na kwarantannie nie wykazywal zupelnie zadnych objawow choroby.
J-23

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 20 gru 2006, 23:58

Ech J-23 szczerze to nie ma o czym dyskutować. Mogę tylko powiedzieć że skoro tak do tego podchodzisz to masz rację.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości