komin

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

MaciekL
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:51
Lokalizacja: Ozorków

komin

Post autor: MaciekL » 01 maja 2007, 23:57

Jaka odległość górnej części komina od górnej granicy szyby w akwa jest praktyczna. Myślałem o 3 lub 4 cm. Nigdy nie miałem zbiornika z kominem i nie wiem jakie mogą być ewentualne konsekwencje (niewygody) złej wysokości komina.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 11 sie 2007, 09:11

Wszystko zależy od wielkości zbiornika, mocy pompy tłoczącej wodę do akwarium, rodzaju i sposobu zamocowania grzebienia przelewowego i pewnie jeszcze paru czynników.
Ja u siebie będę robił komin o wymiarach wewnętrznych 15x30cm (zbiornik 240x70x66cm), z górną krawędzią o 5cm poniżej krawędzi zbiornika. Do końca też nie jestem przekonany, czy to właściwa różnica, ponieważ nie wiem jak najlepiej zamocować grzebień Aqua Medic (po wew. stronie komina, czy po zewnętrznej, a może na krawędzi szyby?). Szyba ma 12mm, a grzebień 8mm. Górę komina przekrywać będą dwie kratki zraszające Aqua Medic o wym. 15x15cm.

Rady dobrze zorientowanych w temacie mile widziane. Może obaj się czegoś dowiemy?

Biodr
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Biodr » 15 lis 2007, 13:30

Ponieważ mam troche doświadczenia z kominami bo zajmuje sie akwarysyką morską to powiem ze komin powinien być minimum 5 cm poniżej krawędzi akwarium. A jak nie chcesz zeby ci sie wychlapywała woda jak czyścisz szyby czyścikiem magnetycznym to jeszcze niżej. Zwyczajowo grzebienie wkleja się na zewnątrz komina ale w sumie wewnątrz też sie da i może nawet będzie lepiej wyglądało?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 15 lis 2007, 17:11

Biodr pisze: A jak nie chcesz zeby ci sie wychlapywała woda jak czyścisz szyby czyścikiem magnetycznym to jeszcze niżej.
Piotr
Komina nie posiadam, a górną krawędź akwa od lustra wody dzieli zaledwie 2cm, czyszczę czyścikiem magnetycznym i nic sie nie chlapie, więc żaden to argument :wink:

Biodr
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Biodr » 15 lis 2007, 17:21

Ale musisz być ostrozny, a mi sie nie chce tyle czasu nad czyszczeniem szyb spedzac, szybko macham, fale sie robia;)
p.s. to jeszcze zalezy od czyścika, bo jak mocno trzyma to tak skacze jak go szybciej przesuwasz :D
Ostatnio zmieniony 15 lis 2007, 17:25 przez Biodr, łącznie zmieniany 1 raz.

Biodr
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Biodr » 15 lis 2007, 17:21

czemu nie wyświeltają sie moje dane? wpisalem w profilu

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 15 lis 2007, 20:46

Biodr pisze:czemu nie wyświeltają sie moje dane? wpisalem w profilu
Jesteś urodzony to już wiemy :wink: , teraz wpisz imię, nazwisko numer buta... bla bla bla. Wszystko to zrobisz w swoim profilu oczywiście (jak ja sobie poradziłem Ty również tego dokonasz)
Biodr pisze:Ale musisz być ostrozny
Jeszcze słowo i dam bana :D :D :D :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości