Jaka wata do kubełka ??

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
MARRKO
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2007, 17:34
Lokalizacja: Bajkolandia
Kontaktowanie:

Jaka wata do kubełka ??

Post autor: MARRKO » 09 kwie 2007, 12:39

Witam. Jakiej waty używacie w waszych filtrach,jak często ją wymieniacie?Mam kłopoty z watą której używam,nie spełnia swojej funkcji tak jak powinna.Watę wymieniam raz w miesiącu i jest to zwykła wata opatrunkowa,namoczona i dobrze ubita.Albo ta wata w ogóle sie nie nadaje albo zbyt rzadko ją wymieniam??Mam wrażenie ze włosków waty ubywa i przedostają sie do akwarium,zasyfiają przy okazji wirnik i akwarium pomimo tego iż nad wata znajduje sie jeszcze jedna gąbka,mam wrażenie że ta wata nie wchłania brudu a go hamuje i robi sie jeden wielki syf w filtrze.Oryginalne wkłady do ex 1200 nie spełniają dobrze swojej funkcji(każdy kto ma tetrę wie ile jest tej waty) ale z tym rozwiązaniem też chyba nie trafiłem.Ogólnie filtr sprawuje sie dobrze tylko nie wiem czego konkretnie mam użyć do pochłonięcia w filtrze najdrobniejszych syfków??Nie pamiętam aby gdzieś ktoś na forum pisał dokładnie jaką watę używa sie w kubełkach,jeśli jest jakaś wata akwarystyczna to nie miałem okazji sie z nią spotkać.Czekam na wasze sugestie.Pozdrawaim

Artur1
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2005, 18:43
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Artur1 » 09 kwie 2007, 16:03

Zapytaj w sklepie zoo o wate firmy Sera.Najleprza moim zdaniem wata do filtrow na rynku. Tu masz link http://www.um-um.pl/product_info.php?cP ... ts_id=2321

Awatar użytkownika
robisto
senior
senior
Posty: 168
Rejestracja: 16 mar 2006, 00:48
Imie i Nazwisko: Robert Stoczyński
Lokalizacja: Kraków

Post autor: robisto » 09 kwie 2007, 18:09

Popieram, też jej używam do EX 1200. Ma szerokość pasującą do filtra, odcinam kwadrat, robię dziurę w rogu i gotowe.Dwie warstwy w zupełności wystarczają.

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: jkkk3 » 30 kwie 2008, 17:17

To ja zapytam o gąbkę
Jak bardzo gęsta musi być gąbka założona na w locie filtra zewnętrznego
Proszę o jakieś namiary.
A co myślicie o wacie owiniętej wokół wlotu do filtra.Oczywiście waty akwarystycznej

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 kwie 2008, 17:30

O wacie myślę źle. Raczej zapcha wlot.
A co do gąbki na wlot, to już o tym było ...
Poczytaj tu: http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... c&start=30 8)

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: jkkk3 » 04 cze 2008, 14:49

Oki dzięki
A co ile w kubełku taką watę wymieniacie.Przecież chyba szybko się zapycha

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości