Napowietrzacze

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 15 lut 2005, 11:17

Ja moze napisze co nie jest dobre i glosne jak traktor.
Tetra-tec AP200 , a mowi sie ze firmowe dobre he he . Znajduje sie w szawce pod akwa owiniete w recznik i dodatkowo zamkniete w pudle, i tak to slysze w sypialni oddalonej dlogim korytarzem. Nie polecam.
Załączniki
tetratec_ap200_Größenveränderung.jpg
tetratec_ap200_Größenveränderung.jpg (19.43 KiB) Przejrzano 5328 razy

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 15 lut 2005, 20:34

A mnie padł ostatnio Aqael taki do 100 l, musiałem wymienić(działał aż trzy tygodnie!!!), i wpadł mi w ręce też mały Penn Plax, i o dziwo chodzi całkiem cicho, trochę droższy od tego poprzedniego ale wydajniejszy co widać po bąbelkach no i bezgłośny, inna sprawa ile wytrzyma??

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 16 lut 2005, 07:12

Ja mam tarliskowe u syna w pokoju i pompka hagena niejest za cicha ale był problem jakczyściłem to akwa i zostawiłem na parę dni puste aby się pozbyć wszelkiego pasożyta to syn niemógł usnąć bo było za cicho.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 18 lut 2005, 20:31

eugen pisze:Ty widziales Mirku ..a ja uzywalem :D :D :D w polsce...silnik z adaptera zmiast paska rajstopa a jako tloki waz z pochlaniacza pylu, wilkie kolo z mimosrodem.. kazdy slazak starszy niz 35 lat ktory mial jako dziesko ryby to zna....ehhhh nostalgia :D
eugen
Ha ha no to poczułem się xxx lat młodszy :lol:
Od razu wychodzi że niedługo się zajmuję akwarystyką :)

Eugeniusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2005, 23:51
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Post autor: Eugeniusz » 18 lut 2005, 22:48

Używam od roku pompki firmy Atman cx-0098. Jest bardzo cicha i wydajna.I jeszcze ta cena!!!!!!!!!!! .Głośniej działa filtr Fluwala.W zamkniętej szafce jest prawie niesłyszalna.Polecam.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 02 mar 2005, 21:37

Dzisiaj przyszedl.....JBL Prosilent - S200, wlasnie przed chwila wlaczylem...mowie wam - cudo prawie nie slychac, a w szufladzie wcale, gdybym wczesniej wiedzia kupilbym dawno . Cena taka sobie 30 Euro z przesylka (Ebay :D ) w sklepie kosztuje ~ 35 Euro
eugen

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 05 mar 2005, 18:36

Tą u syna dziś w nocy sam słyszałem z drugim pokoju. Kupoiłem dziś pompkęSERY air275R.Syn znowu nie usnie taka cicha polecam. Dwa wyjscia 275 l/h.Cena 50zł.

Awatar użytkownika
Izabelka
członek PKMD
Posty: 132
Rejestracja: 13 gru 2004, 14:23
Imie i Nazwisko: Izabela Wilk
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Post autor: Izabelka » 19 paź 2005, 16:01

Kupowalismy na allegro ProSilent S500 dla taty (sami mamy w akwa ogólnym ten sam model i jest rewelacyjny).Namiary na sprzedawcow
j.t.pieniak@pop.e-wro.pl
Wroclaw telefon: 609-416-177
polecam dlatego, ze cena byla o polowe nizsza niz w sklepie (pompki sprowadzane z Niemiec bez polskiej instrukcji)
kwestie napowietrzania w tarliskowym oprócz dyfuzora w filtrze wewnetrznym rozwiazuje tania i glosna pompka zamontowana na stale.... na balkonie :) do mieszkania wprowadzony jet tylko wezyk napowietrzajacy slusznej dlugosci. Efekt jest taki ze jest ciszej niz przy ProSilen'cie za to cena 5-cio krotnie nizsza. Moze ktos wykorzysta ten patent u siebie. U nas sie sprawdza wzorowo :)

Marcin

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 24 paź 2005, 16:57

A ja mam starszy model Tetratec 150 zdaje sie i tez gdyby nie dzwieki z akwarium to nie wiedzial bym ze jest. Moge powiedziec ze moja sztuka dziala cicho ale czy to mozna przeniesc na serie... to juz inna bajka.

Gość

Re: Napowietrzacze

Post autor: Gość » 22 lip 2010, 17:33

Witam Szanownych Forumowiczów :D Korzystając z okazji podepnę się pod wątek i zapytam:
jestem w posiadaniu napowietrzacza Tetry APS-50 służącego do pracy w małych zbiornikach (10-60 l), ale w dużym akwarium (170 l) mam zamiar w celach typowo dekoracyjnych skorzystać z niego w celu zasilenia końcówki napowietrzającej Aquael Air Light http://www.akwamaniak.pl/aquael-light-k ... -2881.html
Pytanie brzmi: czy pompka o tak małej mocy zasili to ustrojstwo, a jeżeli nie to czym (poza spaleniem silnika lub jego przemęczaniem) ryzykuję? Z góry dziękuję za porady i opinie.

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Napowietrzacze

Post autor: Marek81 » 22 lip 2010, 20:59

Niczym nie ryzykujesz !!
Po prostu sprawdź czy pociągnie.

Gość

Re: Napowietrzacze

Post autor: Gość » 23 lip 2010, 10:23

Serdeczne dzięki za opinię. Tak właśnie zrobię, szkoda, żeby sprzęt (nawet mały) leżał bezużytecznie.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości