Trochę techniki, czyli pstryczek elektryczek

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Trochę techniki, czyli pstryczek elektryczek

Post autor: stanpiter » 19 lut 2007, 07:44

Witam wszystkich razem i każdego z osobna.
Wpadł mi do głowy pewien pomysł, więc pozwolę sobie go przedstawić (zaznaczę że mam na to błogosławieństwo Loccotusa).
W wakacje 2006 postanowiłem zrobić sobie dobrze, a rybą lepiej i zmontowałem takie ustroistwo jak SKALAR (gdzieś na forum jest foto, mniejsza o to) po kilku miesięcznym użytkowaniu stwierdzam że to sprzęcicho choć do super najtańszych nie należy, spisuje się doskonale, i choć nie mam zamiaru nikogo przekonywać do dozowania nim Co2, to posiada wiele innych przydatnych funkcji, (to zobaczycie w instrukcji obsługi). Dalej jednak nikt nie wie czego ja właściwie chcę, otóż postanowiłem zrobić się przez chwilę dobrym, i pomóc kolegom z PKMD - (to jeden z warunków przedstawionych przez Loccotusa) oczywiście mam na myśli te osoby które, nie potrafią zmontować tego sami (nie chcę nikomu odbierać przyjemności twórczej). Dobra, teraz o tym jak ma to wyglądać, a mianowicie każdy chętny do zmontowania Skalara kupi sobie części, (dam adres gdzie można tego dokonać, wraz z cennikiem) i pośle je na mój adres, ja polutuje itd co trzeba i odeślę na wskazany adres działający sterownik, a w zakupioną wraz z częściami obudowę właściciel wmontuje sobie sam. Dlaczego tak - już wyjaśniam, pisałem że pomogę więc zrobię to całkowicie za darmo - to drugi warunek Loccotusa, więc by nikt nie powiedział że zarabiam na częściach i na montażu na gotowo, każdy zrobi to we własnym zakresie. Koszt potrzebnych części wynosi około 270zł bez elektrody Ph wg cennika jaki posiadam, do tego trzeba doliczyć jeszcze ewentualne koszty przesyłki części do mnie i zmontowanego już do właściciela. Poniżej adres do instrukcji obsługi.
http://www.skalar.mcten.pl/index.php?op ... &Itemid=30
Proszę o odpowiedź co o tym sądzicie.
Pozdrawiam i kłaniam się nisko, po samo ....ko
Piotr

ps. Jeśli znajdą się chętni proszę o wiadomość w tym wątku.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Trochę techniki, czyli pstryczek elektryczek

Post autor: birdas » 19 lut 2007, 09:10

stanpiter pisze: Koszt potrzebnych części wynosi około 270zł bez elektrody Ph wg cennika jaki posiadam, do tego trzeba doliczyć jeszcze ewentualne koszty przesyłki części do mnie i zmontowanego już do właściciela.
Jeśli Lajon 112 kosztuje 250 zł, a Lajon 115 - 310 zł (Lajon 120 już chyba 320 zł) to po co sie bawić w składanie tego samemu ? Wyjdzie na to samo ... .
No chyba, że ten skalar bije na głowę Lajony ...

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Trochę techniki, czyli pstryczek elektryczek

Post autor: stanpiter » 19 lut 2007, 09:19

birdas pisze:
stanpiter pisze: Koszt potrzebnych części wynosi około 270zł bez elektrody Ph wg cennika jaki posiadam, do tego trzeba doliczyć jeszcze ewentualne koszty przesyłki części do mnie i zmontowanego już do właściciela.
Jeśli Lajon 112 kosztuje 250 zł, a Lajon 115 - 310 zł (Lajon 120 już chyba 320 zł) to po co sie bawić w składanie tego samemu ? Wyjdzie na to samo ... .
No chyba, że ten skalar bije na głowę Lajony ...
Nie znam Lajonów, czy sterują oświetleniami, grzałkami, wentylatorami itd? w samo dozowanie Co2 nie mam zamiaru się bawić.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 19 lut 2007, 09:39

Nie ... one sterują samym CO2. Do sterowania światłem używa się programatorów elektronicznych, grzałki to chyba każdy ma z termostatem, a wentylatorów w akwa nie mam :wink:

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 19 lut 2007, 09:52

Tak, oświetleniem można sterować inaczej (nawet tymi mechanicznymi, przy których dostawałem drgawek) tylko po cholerę mieć kilka pudełek, jak można zastąpić to wszystko jednym. Na dodatek podczas zaniku napięcia w sieci cały program (nastawy) są zachowane i po włączeniu prądu sam wraca do podanych parametrów.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 19 lut 2007, 10:13

Ok - jasne. Nie mam więcej uwag :)

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 19 lut 2007, 19:05

Korzystajcie z okazji zanim się Piotrek rozmyśli.

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 20 lut 2007, 09:43

Piotrek- ładny gest, szkoda że kupiłem ostatnio lajona, bo chętnie bym skorzystał.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 20 lut 2007, 14:25

W Skalarze możesz korzystać nie tylko z ph-metru ale i innych opcji np. sterowanie oświetleniem a i tu jest kilka wariantów.

Myślę, że warto obejrzeć stronę o Skalarze, choćby po to by wiedzieć co nam obecnie oferuje technika (ba nasi klubowi koledzy) za stosunkowa małe pieniądze.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 23 lut 2007, 09:20

Widzę całą masę chętnych,
nie przepychać się Panowie :wink:
Pewnie mi źle z oczu patrzy.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 10:11

Napisz, że chcesz 100 zł od sztuki to będziesz miał więcej chętnych. :)
Za darmo dzisiaj nic nie ma ... pewnie dlatego wygląda to podejrzanie. Nawet sposób rozmnażania rybek bez rodziców jest w cenie :)

gentor
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:07
Imie i Nazwisko: Ryszard Tomasik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wieliczka
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: gentor » 23 lut 2007, 10:20

Chętnie skorzystam z Twojej pomocy bo z montażem dał bym sobie rade, ale programowanie to dla mnie czarna magia. Podaj więc namiar na te części i potem ustalimy szczegóły.
Pozdrawiam Rysiek

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 23 lut 2007, 11:23

gentor pisze:Chętnie skorzystam z Twojej pomocy bo z montażem dał bym sobie rade, ale programowanie to dla mnie czarna magia. Podaj więc namiar na te części i potem ustalimy szczegóły.
Pozdrawiam Rysiek
Poszło na skrzynkę

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 23 lut 2007, 17:36

Piotr, zapisałem sie niedawno do Loccutusa jako przyszły skalarowiec. Niby lutuję, ale trochę się obawiałem tych malutkich rezystorków i takich tam :).
Chętnie skorzystam z Twojej propozycji. Podaj, proszę namiary.

pozdr

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 24 lut 2007, 06:05

kubamajer pisze:Piotr, zapisałem sie niedawno do Loccutusa jako przyszły skalarowiec.
Chętnie skorzystam z Twojej propozycji. Podaj, proszę namiary.
pozdr
To znaczy zamówiłeś u Loccotusa, czy ja mam dla Ciebie poskładać (albo jest wcześnie rano, albo ja mało jarzę :oops: ) :wink: Namiary oczywiście podam tylko jakie to mają być namiary moje, czy do zamówienia części?.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości