50 czy 60cm wysokości

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
JacekC
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 24 paź 2006, 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: JacekC » 31 paź 2006, 10:25

mam akwarium wys. 60 cm, znajomi architekci poradzili żeby szafka nie miała nóżek wtedy obciążenie stropu inaczej się rozkłada, bardziej bezpiecznie. Świetlówki T5 z odbłyśnikami też sobie poradzą z tą wysokością
pozdrawiam Jacek

leinad1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 05 paź 2006, 17:05
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: leinad1 » 31 paź 2006, 15:47

Stachu akwarium będzie stać w rogu pokoju, który tworzyć będą dwie potężne ściany nośne (to mnie trochę uspokaja). Co do legarów to szafka będzie stać na 3, no prawie na 4 legarach bo do czwartego będzie brakować jakieś 30cm. Czyli wychodzi, że na legar wypada po ok 250kg. No, ale z tego co sięorientuję to legary nie są elementami nośnymi, więc proszę wytłumacz mi co miałeś na myśli pisząc "Musisz wiedzieć jak są położone legary,ich suma podnosi norme obciążenia".

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 14 wrz 2007, 14:45

Może ktoś się orientuje jak jest wytrzymałość stropu terriva(?) taki układany z pustaków zwanych "garami".
Trochę się obawiam postawić na takiej konstrukcji planowane 500-600 litrów.
pomieszczenie pod akwarium znajduje sie między dwoma ścianami nośnymi i ma tylko 2m szerokości.
akwarium będzie stało wzdłuż ścian nośnych i to mnie troszkę uspokaja ale i tak mam obawy. A co będzie jak 450-500 litrów wody popłynie na parter?? ;)

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 14 wrz 2007, 14:49

tuptus pisze:Może ktoś się orientuje jak jest wytrzymałość stropu terriva(?) taki układany z pustaków zwanych "garami".
Trochę się obawiam postawić na takiej konstrukcji planowane 500-600 litrów.
pomieszczenie pod akwarium znajduje sie między dwoma ścianami nośnymi i ma tylko 2m szerokości.
akwarium będzie stało wzdłuż ścian nośnych i to mnie troszkę uspokaja ale i tak mam obawy. A co będzie jak 450-500 litrów wody popłynie na parter?? ;)
Ja mam stropy z terivy i stoi na nich tysiączka - ale w poprzek belek, na których stoją gary (akwa dźwigane jest przez kilka belek) i przy ścianie. Musiałbyś zerknąć do planów budynku..

Rafał

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 14 wrz 2007, 15:30

Akwa będzie stało prostopadle do belek. Już wcześniej zerwałem podłogę i zrobiłem wylewkę betonową zbrojoną siatką zgrzewaną z drutu(podobną kładą w posadzki przemysłowe pod maszyny) zerwałem styropian i wylewka leży bezpośrednio na stropie.
Mam miejsce na baniak o długości max 250cm ale klatka schodowa ma tylko 200cm szerokości :(

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 14 wrz 2007, 16:21

tuptus pisze:(...)
Mam miejsce na baniak o długości max 250cm ale klatka schodowa ma tylko 200cm szerokości :(
Sklej na miejscu - pojedyncze tafle dużo łatwiej wnieść, bez problemu zrobisz to "na pionowo" Inaczej potem żal, że można było większe zmajstrować. W razie czego mam namiary na magika, który robił mój zbiornik - na miejscu właśnie.

Rafał

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 14 wrz 2007, 16:30

Dosłownie przed chwilką zamówiłem szyby na baniak 700litrowy(696L)
200x60x58 za grosze w porównaniu do gotowych zbiorników :D
Pod koniec miesiąca będę szukał jakiegoś fach-mena żeby to do kupy poskładać :D
Rafał jak kształtuje sie cenowo sklejenie zbiornika na miejscu u twojego fachowca??
Pytam bo jeśli będą to duże sumy to realizacja poczekać będzie musiała kolejny miesiąc :(

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 14 wrz 2007, 16:38

tuptus pisze:(...)
Rafał jak kształtuje sie cenowo sklejenie zbiornika na miejscu u twojego fachowca??
(...)
Poszło na priv.
Rafał

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości