Okrzemkowy XXXL w dwie godziny

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 10 maja 2006, 20:11

Aleksandrze!
Jesteś WIELKI!!!! :))))))))))))))
Uwielbiam rury i rurki!!!! (może powinienem być hydraulikiem :shock: :shock: :shock: )
A takie ustrojstwa jeżą mi włosy na karku!!!!
Fantastyczne!
Tylko.... gdzie ten Krotoszyn..................................................
Ostatnio zmieniony 10 maja 2006, 21:41 przez fomalhaut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 10 maja 2006, 20:48

cocoloco pisze:Uwagi - popełniłem kilka błędów - zawór wlotowy musi być większy o 50 % od wylotu z beczki . Pompa jak otworzyłem zawór na max wyssała wodę z beczki - nieciekawie wygląda wklęsła beczka.
Myślę, że w układzie zamkniętym wielkość wlotów i wylotów nie będzie miała znaczenia (oby tylko nie tamowały), po prostu ciśnienie samo się wyrówna (może to nie dotyczyć samego startu pompy). Dodatkowo skoro nie ma znaczenia kierunek przepływu wody przez filtr to można odwrócić pompę - beczka się nie powiększy znacząco...

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 10 maja 2006, 21:33

Też tak rozumowałem - tylko że grawitacja nie nadąża za pompą .................... i do chwili kiedy pompa tłoczyła i ciągła wodę z beczki było ok ale jak wstawiłem naczynie pośrednie (np. akwarium ) to zrobiło się 1/3 beczki - zmieniłem więc zasadę i woda była tłoczona do beczki wtedy najpierw nadęła się jak purchawka a później dekiel wyskoczył . Jeżeli chcesz to zobaczyć co się dzieje to mogę jutro zrobić próbę zawór na max i strzelę foto . Jak nie dostanę deklem w dekiel ;)

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 11 maja 2006, 07:06

Nie strzelaj z dekla, wierzę na słowo. Zmyliłeś mnie początkiem "Bierzemy szczelną beczkę..." :). Mimo wszystko proponuję powiększyć oba otwory, skoro pompa ma teoretyczny przepływ okolo 10 l/s to te rurki się nie wyrobią za żadne skarby. Zwiększenie przepływu przez beczkę chyba nie pogorszy pracy filtra (nie przedmucha okrzemków przez firankę)

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 04 lip 2008, 18:45

Z ciekawości nad cudownym działaniem super filtra ,wypróbowałem go na oczku bagatela 21 ton wody .

Beczka zakręcana u góry deklem 10 000 l Tetra pond ,pompy miałem 2 do wyboru Aqua Medic przepływ 6500 l na godz i Szuta 3500 l,wybrałem mniejszą nie chcąc rozerwać beczki :D

Za radą Alka wlot był szerszy od wylotu ,konstrukcja filtra okrzemkowego prosta na zasadzie małej konstrukcji z listwy ,siatki i drobnej firanki na koniec

Efekt koncowy był taki ,że mimo odpowietrznika ,potem nawet 2 ;),praca wewnetrzna ,zamkniety obieg była niemożliwa .
Beczka nie wytrzymywała ciśnienia i woda uchodziła odpowietrznikiem ,badz po jego zatkaniu gwintem dekla ,oczywiście dość szybko puchła ,

Pytanie jest krótkie ,co robię żle i jak to poprawić ,

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości