osmoza

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
zjarany
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: zjarany » 07 lut 2008, 14:04

Przepłukałem tą osmozę według zaleceń Tomka i o ile testy zooleka są w miarę dokładne to teraz mam TWW 2 i TWO 2. Moja kranówa ma TWO 26 TWW 14.

Pytanie do użytkowników testu zooleka: Test zooleka działa tak, że zmienia kolor wody z czerwonej na zieloną - ilość potrzebnych kropel to wynik. Czy pierwsza kropla kapnieta do wody RO powinna od razu dać kolor zielony? U mnie zmiana koloru nastepuje po drugiej kropli wiec niby TWO 2, producent podaje niepewność pomiaru +-1.
Można wiec chyba założyć ze membrana narazie działa, tylko pytanie jak długo.

Czy woda po przejściu przez prefiltry ale przed membraną powinna mieć niższe twardości? (u mnie TWO I TWW po i przed prefiltrami nie zmieniają się)

I jeszcze jedno: czy warto zastosować filtr osadnikowy z siatką metalową przed RO. Ponoć czyści ewentualne większe zabrudzenia wody.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 07 lut 2008, 14:26

zjarany pisze: Pytanie do użytkowników testu zooleka: Test zooleka działa tak, że zmienia kolor wody z czerwonej na zieloną - ilość potrzebnych kropel to wynik. Czy pierwsza kropla kapnieta do wody RO powinna od razu dać kolor zielony?
Niekoniecznie kolor zielony, ale nie powinno być wówczas przejścia między barwami czerwona-zielona. Czyli jak wpuścisz 2,3 krople i dostaniesz od razu kolor zielony po ich wpuszczeniu to nadal zakładamy że twardość jest 0. Jeśli jest przejście między barwami to niestety już nie jest 0.
Czy woda po przejściu przez prefiltry ale przed membraną powinna mieć niższe twardości? (u mnie TWO I TWW po i przed prefiltrami nie zmieniają się)
Nie - twardości powinny być takie jakie ma kranówka.

Awatar użytkownika
zjarany
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: zjarany » 07 lut 2008, 14:44

birdas pisze: Niekoniecznie kolor zielony, ale nie powinno być wówczas przejścia między barwami czerwona-zielona. Czyli jak wpuścisz 2,3 krople i dostaniesz od razu kolor zielony po ich wpuszczeniu to nadal zakładamy że twardość jest 0. Jeśli jest przejście między barwami to niestety już nie jest 0.
Ok, czyli na dzień dzisiejszy jest w porządku, bo pierwsza kropla wcale nie zmienia koloru wody dopiero druga sprawia, że jest zielona.
Tak czy owak muszę być czujny i jak sytuacja się powtórzy to nie pozostanie mi nic innego jak kupić nową membranę.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Olek

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 07 lut 2008, 16:10

zjarany pisze:
birdas pisze: Ok, czyli na dzień dzisiejszy jest w porządku, bo pierwsza kropla wcale nie zmienia koloru wody dopiero druga sprawia, że jest zielona.
Tak czy owak muszę być czujny i jak sytuacja się powtórzy to nie pozostanie mi nic innego jak kupić nową membranę.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Olek

U mnie też było takutko samiutko. Pierwsza kropla zooleka lekko zabarwiała wodę na czerwono, natomiast druga zdecydowanie łamała próbkę w kierunku zielonego. Możesz uznać w tym wypadku że Two = 0.

I rzeczywiśćie uważaj na membranę. Ja swoją uratowałem. UUUfffff.

Awatar użytkownika
zjarany
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: zjarany » 12 lut 2008, 21:30

No i niestety stało się. Membrana padła i musiałem kupić nową :/ Tym razem zachowam paragon bo dają 2 lata gwarancji :]

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości