Poszukuję głowicy Fluval 404

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Poszukuję głowicy Fluval 404

Post autor: arkadiusz » 10 sty 2005, 22:42

Zdecydowałem się umieścić tego posta tutaj bo jak zauważyłem "Ogłoszenia" nie działają jeszcze na ful. Jak w temacie, chodzi oczywiście o zepsutą głowice a głównie o jej plastikowe obudowy. Po awarii miesiąc temu musiałem kupić nowy filtr, a syn ostatnio wymyślił że tata zrobi mu akwarium, bo chce mieć swoje rybki(trzecia klasa szkoły podstawowej). No na nowy Filtr to juz nie wydolę wie proszę dobrych ludzi o pomoc i wiadomość.

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Post autor: RobertN » 11 sty 2005, 01:58

Może kup głowicę powerhead np 650 z aquaela i włącz ją w obieg , podłącz do węża z fluwala.
To tak jakbyś nie znalazł tej orginalnej. Ten powerhead z aquaela kosztuje około 40zł
pozdr Robert

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 11 sty 2005, 13:10

Też tak kombinowałem bo główną przyczyną awarii był pęknięty trzpień ceramiczny i uchwyt mocujący pokrywę wirnika , ale po oględzinach ostatnio zauważyłem że jest jeszcze jeden problem, to mocowanie klamry zamykającej głowice z obudową filtra, po prostu ułamało się w tym miejscu więc już klamra nie trzyma jak należy, z tamtym można sobie poradzić w jakiś sposób tu niestety muszę wymienić tą część obudowy głowicy. :cry:

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Post autor: RobertN » 11 sty 2005, 20:38

arkadiusz pisze:(........) mocowanie klamry zamykającej głowice z obudową filtra, po prostu ułamało się w tym miejscu więc już klamra nie trzyma jak należy, z tamtym można sobie poradzić w jakiś sposób tu niestety muszę wymienić tą część obudowy głowicy. :cry:
Nie da się dorobić części ??
Podeślij mi zdjęcie albo na rrobertn@tlen.pl albo daj na forum o co dokładnie chodzi mam jednego gościa, który potrafi dorobić wszystko, jak nie to spróbuję może się uda gdzieś załatwić.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 12 sty 2005, 20:59

Dzięki za zainteresowanie, jak nie znajdę tej obudowy to będę próbował kleić ale to raczej nie wyjście albo mało pewne, pękło gniazdo mocujące klamrę, powierzchnia klejenia jest bardzo mała więc i skuteczność będzie raczej mała. Postaram się zrobić fotkę to Ci ją prześlę może uda Ci się coś znaleźć.
Pozdrowienia

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości