Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alenquer

Dyskowce z odłowu - dyskusje

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alenquer

Post autor: Ambra » 12 maja 2012, 09:03

Po tak długim okresie milczenia, a w zasadzie niebytu osoby, która kiedyś była członkiem Zarządu, mogłem się spodziewać bardziej konstruktywnego wystąpienia, zwłaszcza, że ma ono na celu – jak mniemam – powolny powrót na łono naszej rodzinki.
Mondeja pisze: Witam ,
Bardzo dawno sie nie odzywałem , ale postanowiłem zabrać głos w dyskusji. Nie będę ukrywał , że jakis czas temu przestałem płacić skladki i nie jestem juz członkiem klubu.
Wszystko co do tej pory napisałeś jest prawdą, choć niewiele wnosi do prowadzonej dyskusji. Nie mniej wstęp został poczyniony ..................
Mondeja pisze: U Andrzeja Nowickiego bywam kilka razy w roku od wielu lat. Bywałem u wielu polskich hodowców , ale żaden nie dorasta mu do pięt. Dla mnie Nowiccy (bo nie można tu pominąć Renaty) są wielkimi miłośnikami i wizjonerami jakich brakuje w polskim światku dyskowców.
U Renaty i Andrzeja bywa prócz Ciebie lub spotyka się z Andrzejem wielu akwarystów, przyjmuję jednak, że fakt Twego bywania ma dla Ciebie szczególne znaczenie i dlatego go podkreślasz.
Kiedy ujawniłem w tym wątku, że krytycznie patrzę na niektóre pomysły i wypowiedzi Andrzeja, podobnie jak Ty zastrzegłem, że na osiągnięcia hodowli wspólnie pracują Renata i Andrzej – nawet ze wskazaniem na Renatę !!!!!
Jednym słowem doceniam ich osiągnięcia i wielokrotnie dawałem temu wyraz w swych wystąpieniach.
Nie popadłem jednak w uwielbienie oraz nie stałem się bezkrytycznym fanem Diamonta, bo to zjawisko raczej szkodzi jak pomaga w działaniu.
Nie odważyłbym się też na wyrażenie opinii, że "inni hodowcy w Polsce nie dorastają mu nawet do pięt."
Znam, w Polsce hodowlę, która mieści się w znacznie obszerniejszym metrażowo budynku niż „Diamontowy” i wypuszczającą na rynek nie mniej ryb.
Ma ona jednak inne priorytety i Diamontowe w tym wypadku są mi bliższe.
Kilka mniejszych hodowli w Polsce może się pochwalić niektórymi formami barwnymi dysków hodowlanych o wyższej jakości niż Cukero.

Reasumując, Diamont dysponuje bardzo dobrą hodowlą, ma wizje, lubi dyskowce i jako członek wspiera swymi działaniami PKMD.
Nie znaczy to jednak, że jest „świętą krową”.
Każdy, kto coś czyni, ma szansę popełnić więcej błędów od nieroba, ale o błędach warto mówić dla dobra je czyniącego.
Mondeja pisze: ... wytykanie Andrzejowi , że nie zna dzikich paletek od strony teoretycznej jest zupełnie nie na miejscu po 2 faktach jakie miały miejsce na ostatnich (3) mistrzostwach , które klub urządzał. Kompromitacją moim zdaniem jest jeśli 3 miejsce w grupie niebieskich zajmuje młody dyskowiec z grupy zielonych. Wiem co pisze bo .....
Cytowany fragment i dalsze ble, ble, ble ................... to moim zdaniem próba eskalowania konfliktu, gdzie interpretacja faktów nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

1. Pozwoliłem cobie na skrytykowanie poczynań Andrzeja mających na celu tworzenie bastardów 2 gatunków dzikich dyskowców, choć wspomniany uznał to za sukces.
Stanowiska w tej sprawie nie zmieniam i mam nadzieję że zainteresowani znaleźli moje uzasadnienie w tym wątku.

2. Nie zgadzam się z opinią Andrzeja, że tworzenie bastardów sprzyja ochronie i chroni środowisko naturalne.

3. Andrzej jest sędzią i w jego domy wisi patent sędziowski. Fakt ten obliguje go do posiadania określonej wiedzy z zakresu systematyki.
Mało winien umieć odróżniać dyskowce dzikie od hodowlanych.
Zakładam, że niezbyt fortunnie wyraził w swoim wątku niektóre myśli – przynajmniej mam taką nadzieję.

4. Zdarzenie które opisałeś i nazwałeś ”kompromitacją” ....
Zamiast z Tobą polemizować przypomnę, że kwalifikacja dyskowca na konkursie należy do wystawiającego .....
Sędziowie a błędy – tu nie podejmuję dyskusji, ale z Twojego wywodu wynika, że nikt na Świecie nie ma pojęcia o dyskach, tylko Ty.
Między innymi dotyczy to: Blehera, Degena, Tana, Soha i szeregu innych specjalistów.
Na Mistrzostwach oceniało zawsze ryby najmniej 8 sędziów, z czego 5 było zza granicy.
Błędy pojawiać się będą zawsze, podobnie jak oszustwa. Jedne zostaną ujawnione, inne nie.
Czy ma to jednak oznaczać, że nie należy nic robić?

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alenquer

Post autor: rady3 » 12 maja 2012, 09:06

Mam nadzieję, że to moderku to tak pieszczotliwie. :) Napiłbym się chętnie z Tobą, ale mnie nie będzie w Wiśle. Jednak pewnie niejedna okazja jeszcze się natrafi.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alen

Post autor: Diamond-Cukero » 06 mar 2013, 21:45

Zostałem ostatnio obdarowany ciekawą książką Bernd D. pokazuje w niej wiele form barwnych, w mojej książce Atlas Dyskowców też to można zobaczyć w mniejszym stopniu natomiast jest więcej informacji dla początkujących.
BIG DISCUS otrzymałem z dedykacją od Berndna .
Załączniki
1-019.JPG
1-019.JPG (59.29 KiB) Przejrzano 6408 razy
2-016.JPG
2-016.JPG (43.24 KiB) Przejrzano 6408 razy

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alen

Post autor: Diamond-Cukero » 06 mar 2013, 22:10

W Discus Live Niemcy w Marcu 2013 roku ukazał się mój artykuł na temat rozmnożenia Heckla z Brownem, opisałem to tarło i inne tarła dzikich i hodowlanych dyskowców(paletek) w mojej książce Dyskowce paletki , Atlas Dyskowców.
W niedługim czasie ukażą się artykuły w Discus Live na temat zdolności do rozmnażania się pokoleń F1 po krzyżówkach Heckla z Turkusem, Heckla z Brownem i Greena z Brownem i innych. Artykuły dokumentujące zdolność do rozmnażania takich krzyżówek F1, potwierdzających ze nie są to mutanty nie zdolne do rozmnażania jak twierdzą bezpodstawnie niektórzy .Niestety jeśli chodzi o dyskowce potwierdzenie takiego faktu wymaga czasu, cykl dojrzewania dyskowca jest długi i są to czasami lata.
Załączniki
3-001.JPG
3-001.JPG (62.82 KiB) Przejrzano 6408 razy
007.JPG
007.JPG (131.4 KiB) Przejrzano 6408 razy
012.JPG
012.JPG (131.4 KiB) Przejrzano 6408 razy

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alen

Post autor: kolejarz65 » 30 paź 2013, 20:06

Gratulacje Andrzeju odnośnie IV Mistrzostw ,pełen szacun,pozdrawiam

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alen

Post autor: Diamond-Cukero » 30 paź 2013, 21:51

Dziękuję bardzo :D

Awatar użytkownika
zenek
senior
senior
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2006, 22:01
Imie i Nazwisko: Zenon Tkocz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łaziska Górne
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Dzikie Andrzeja Nowickiego Discus Heckel xRed Brown Alen

Post autor: zenek » 30 paź 2013, 23:31

Gratulaje!!!

Odpowiedz

Wróć do „Dzikie dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość