Dzikie dzieci Maica Red

Dyskowce z odłowu - dyskusje

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: gajowa » 12 lis 2010, 01:10

Przepiękna młodzież po dzikich rodzicach Maica Red.
Dyskowce rozmnożone w Szwecji i ponoć będą na sprzedaż. Chcielibyśmy takie mieć

http://www.youtube.com/watch?v=Bf0Mf3tojwA

A tu rodzice,

http://www.youtube.com/watch?v=u6TWvm6m ... c&index=23

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: niki 28 » 12 lis 2010, 07:30

Piękne ubarwienie,charakterystyczne dla dzikusów.Rodzice raczej zdecydowanie różni.Niestety kształty i proporcje ciała tych ryb nie są rewelacyjne.Zresztą na fenotypie młodych widać to też dość wyraźnie.Co do ceny,to będzie napewno wygórowana.Będą tacy co zapłacą ,ja niestety do nich nie będę należał.

niki 28

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: gajowa » 12 lis 2010, 12:56

Jacek, co Ty chcesz od kształtu tych ryb?
A co do kolorów charakterystycznych dla dzikusów, to chyba też lekko przesadziłeś. Czy Twoje brąziki mają takie kolorki? Chyba nie, bo na wystawie w Łodzi ja tak ładnie ubarwionych twoich brązów nie widziałam

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: Przemek Wieczorek » 12 lis 2010, 16:08

Ja bym chętnie kupił F1 po tych dzikich piękne !

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: niki 28 » 12 lis 2010, 16:16

Basiu.Odnośnie moich brązów to kolorów też nie miały rewelacyjnych.A i do proporcji ciała też można byłoby przyczepić.Wszak nie widziałem po pierwsze ich rodziców i dziadków.Po drugie to było pokolenie F3.A po trzecie,z czwórki które wtedy zakupiłem nie wszystkie wyrosły duże.Generalnie,jest to normalne Wracając do tematu.Z tej grupki pokazanych dzikusków,zaledwie kilka moim zdaniem wykazuje cachy jako takich standardów,przedewszystkim kształtu.Bo jak powiedziałem kolorystycznie są bardzo ciekawe.I nie myśl ,że w moim akwa pływają same czempiony.W moim przypadku istnieje zawsze granica cenowa dyskowca której staram się nie przekroczyć,co raczej idzie w parze z jakością.Nie mniej z kopciuszka może wyrosnąć dorodny okaz.Z doświadczenia wiem że o potencjalnego "czempiona" co raz trudniej.To samo tyczy się dyskowców dzikich.Może nieco przesadzam,ale odkąd poznałem standardy dyskowców,w ocenie ich wyglądu stawiam poprzeczkę bardzo wysoko.

niki 28

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: TURYSTA » 12 lis 2010, 16:28

niki 28 pisze:.W moim przypadku istnieje zawsze granica cenowa dyskowca której staram się nie przekroczyć,co raczej idzie w parze z jakością.Nie mniej z kopciuszka może wyrosnąć dorodny okaz.Z doświadczenia wiem że o potencjalnego "czempiona" co raz trudniej.To samo tyczy się dyskowców dzikich.Może nieco przesadzam,ale odkąd poznałem standardy dyskowców,w ocenie ich wyglądu stawiam poprzeczkę bardzo wysoko.

niki 28
Jak nie ruszysz miedziakami to i poprzeczkę obniż :)

Ryby są piękne. Standardy są Jacku po to żeby ocena była łatwiejsza. Ryby są piękne, aby je podziwiać. Chcesz poprawić naturę ? Ta stuka się jeszcze nikomu nie udała i długo nie uda......

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: niki 28 » 12 lis 2010, 16:43

Cokolwiek nie powiesz Mariusz .Dla mnie jako sędziego zawsze najważniejszy będzie standard.I bez względu na to jaki to będzie dyskowiec zawsze będę go porównywał do niego.Będę obiektywnie ujmował lub dodawał mu punkty za każde jego niedociągnięcia lub zalety w budowie,kolorystyce czy też wzajemnych proporcjach ciała.Ja jako sędzia muszę i będę tak postępował.Każdemu miłośnikowi dyskowców może podobać się każda ryba.Mnie nie,biorąc pod uwagę walory czysto wzrokowe.Ja muszę kierować się pewnymi zasadami.Co do tych młodych.To też może coś bym wybrał.Ale tylko kilka sztuk

niki 28

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: TURYSTA » 12 lis 2010, 16:59

Jacku wrzuć na luz , wypowiadasz się jako człowiek który jest hobbystą. Oceny sędziowskie wystawisz w odpowiednim miejscu i czasie. Coś Ci sędziowanie przyćmiło pasje podziwiania piękna ryb.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: niki 28 » 12 lis 2010, 17:07

Coś Ci sędziowanie przyćmiło pasje podziwiania piękna ryb.

I tu się mylisz.Teraz doceniam właśnie piękno każdego dyskowca.A to że jest nie doskonały :?: Mariusz .Gdyby każda paleta była dla mnie jednakowa,to nigdy nawet nie zamierzałbym być sędzią.Podobanie się to jedno,standard to drugie.I zawsze to będę rozgraniczał.

niki 28

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Dzikie dzieci Maica Red

Post autor: Deszczowatwarz » 13 lis 2010, 08:54

Basiu ja mam kolegę który na stałę tam pracuje i przyjeżdźa na okoliczności do Oki. Zapytaj o te ryby kiedy bedą na sprzedaż za ile i gdzie mieszkają może akurat uda nam się je sciągnąć, jak masz taką możliwość oczywiście.
Rafał

Odpowiedz

Wróć do „Dzikie dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości