Choroba ,stres, a może podtrucie ?

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
hamlet
senior
senior
Posty: 126
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:23
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stelmach
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bergheim

Choroba ,stres, a może podtrucie ?

Post autor: hamlet » 08 lut 2017, 21:15

Witam zakupiłem młode ryby od 6 do 8 cm około trzy tygodnie temu po wpuszczeniu do zbiornika świeżego założonego w 08.01.17 Sterylnego licząc na szybki start biologii i tu był błąd. Rybki czuły się świetnie jadły jak piranie, srały nie stresowały się było okej. Dzienne podmiany wody robiłem ro+kran w ilości 40l dodawałem do wody sól niejodowaną jedną małą łyżeczkę. Parę dni temu Ph wskoczyło mi powyżej 7 około 7,2 za czołem podmieniać wodę przy tym obniżając Ph na 6.7 Ryby dość mocno zestresowane były cały dzień. Kolejny dzień jak by wszystko wróciło do normy Ph poniżej 7 następny dzień trzeci po tym stresowaniu rybek jedna nagle przestała jeść siedzi pod filtrem cały czas rzadko wychodzi, nie reaguje na jedzenie czasem jak wyjdzie, bo reszta się cieszy jak podchodzę do akwa to pływa przy tylnej szybie i czasem się otrze o roślinkę, ale rzadko, nie widać żadnych zmian na ciele gołym okiem.
Moje akwa to:
200l samo szkło plus dwie doniczki z roślinkami
7 młodych paletek
1 kirysek
5 krewetek
Parametry wody:
PH 6,7,6,9 GH 7 KH 2 NO2 około 0,5 zbiornik nie całkiem dojrzały NO3- 5 testyJBL. temp. 28
tu są filmiki . https://www.youtube.com/watch?v=b-OynT6 ... e=youtu.be tu jest film pierwszy przed karmieniem
https://www.youtube.com/watch?v=vK10xIJa2XY a ten podczas karmienia Proszę o rady
dodam że nie mam mikroskopu

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Choroba ,stres, a może podtrucie ?

Post autor: _TOM_ » 08 kwie 2017, 22:40

No2 0,5 truje ryby stąd to zachowanie. No2 musi być 0,0

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości