leczenie metro po levamizolu

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

alexy28
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2014, 12:24
Imie i Nazwisko: krzysztof martynoga
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świebodzice

leczenie metro po levamizolu

Post autor: alexy28 » 22 gru 2014, 13:25

Witam jestem nowy więc proszę bez gnojenia ;-).Mam pytanie właśnie zakończyłem kurację levamizolem 10% w ogólnym baniaku na nicienie Chodzi o Paletki ale widzę u nich jeszcze nad nozdrzami po cztery otworki prawdo podobnie to daktylogyroza lub dziurawica .Nie mam mikroskopu żeby dokładnie stwierdzić poza tym maja też pewnie i wiciowce.Wiem że można leczyć to "metro".Moje pytanie jest takie chcę podawać metro w nasączonym pokarmie bezpośrednio .Po jakim czasie mogę to zrobić jak dzisiaj zakończyłem leczenie lavamizolem?Jak dawkować w takim wypadku metro , jaki okres podawać taki pokarm i czy konieczna jest później podmiana wody przy tak nie wielkiej dawce ?

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: jzajonz » 22 gru 2014, 15:53

Leczenie levamizolem powoduje z ryby po takiej kuracji bardzo długo dochodzą do siebie i nie pobierają pokarmu nawet przez dwa tygodnie. Nie wiem jaką dawkę leku dałeś ale żeby to było skuteczne to dawka musi być drastyczna. Czyżby twoje ryby żerowały skoro chcesz podać metro do pokarmu?

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: przynenta » 22 gru 2014, 17:14

W przyszłości, lepsze efekty podawanie namoczonej szklarki w leku i nie powoduje takich skutków ubocznych.

alexy28
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2014, 12:24
Imie i Nazwisko: krzysztof martynoga
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świebodzice

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: alexy28 » 22 gru 2014, 17:51

Odziwo polawa paletek apetytu po levamozolu nie stracila .A na samo poczuciu nie ucierpialy ,tyle ze dawka leku to 5ml/100l paletki sa mlode od chodowcow.A metro chce podac bo jak kolega slusznoe zauwazyl mam 3 sztuki takie co wlasnie wola zerowac .tylko nadal nie wiem ile dac kropelek metro do granulatu (biore pod uwage tylko w plynie)ze wzgledu na to ze jest mocniejszy .

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: roh » 22 gru 2014, 20:10

alexy28 pisze:Odziwo polawa paletek apetytu po levamozolu nie stracila .A na samo poczuciu nie ucierpialy ,tyle ze dawka leku to 5ml/100l paletki sa mlode od chodowcow.A metro chce podac bo jak kolega slusznoe zauwazyl mam 3 sztuki takie co wlasnie wola zerowac .tylko nadal nie wiem ile dac kropelek metro do granulatu (biore pod uwage tylko w plynie)ze wzgledu na to ze jest mocniejszy .
Ok Piszesz w pierwszym poście, żeby nie gnoić. Mało jest to mi zrozumiałe, to forum nie służy do niszczenia nowicjuszy, a po to własnie aby im pomagać.
W ostatnim poście piszesz, ze wybierasz metro w płynie bo mocniejsze-i że podajesz 5 ml levamislu na 100 l wody-To natychmiast dyskryminuje twoją wiedzę,na temat leczenia więc Zadaj pytania na, które chcesz uzyskać odpowiedź, a pewnie uzyskasz, lub najlepiej znajdź w dziale choroby, jak i co się leczy i wtedy tylko się upewnij. Wymądrzając się niczego nie uzyskasz.

alexy28
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2014, 12:24
Imie i Nazwisko: krzysztof martynoga
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świebodzice

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: alexy28 » 22 gru 2014, 21:46

Ja sie nie wymadrzam dalem taka dawke leva.. bo kal kupowalem palety od chodowcy to on mi tak polecil z wlasnych doswiadczen stosowal tak i pomagalo wiec poszedlem jego torem.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: jzajonz » 22 gru 2014, 23:23

No dobrze, już coś wiemy. Zastosowałeś mizerną dawkę levamizolu więc nie dziwne że ryby czują się OK. Zadam ci pytanie; czy ten lek był w ogóle potrzebny? Badałeś odchody?
Załóżmy że wiedziałaś że miały nicienie ale wówczas dałbym dawkę czterokrotnie większą niż podałeś i to na początek. Potem w czwartym dniu kuracji ponowienie dawki :!:
W siódmym dniu znowu 20ml/100l i na koniec znowu w dziewiątym dniu 20ml/100l. Wszystko leczymy przy ph poniżej7.
Po 24 godzinach od wprowadzenia leku zawsze i za za każdym razem podmiana wody 100%

Ryby będą się czuły fatalnie, zbledną, nie będą pobierały pokarmu pływając przy dnie. Po dwóch tygodniach od pierwszej dawki zaczynają żerować coraz bardziej i po takiej kuracji są bardzo żarłoczne.

A jeśli chodzi o metro w płynie to nie sposób go przedawkować bo ma mikre stężenie a nie jak mówisz ze jest mocniejsze. Można jedynie nasączać granulat lub polewać miksy sercowe do bólu najlepiej w połączeniu ze stopniowym podniesieniem temp . Metro w proszku stosuję gdy chociaż jedna ryba nie żeruje i wówczas wprowadzam je do rozpuszczenia w zbiorniku i stosując dawkę 4gr/100l powtórzone w czwartym dniu, wraz z podniesieniem temp w ciągu 3 dni do 35-6st na okres 10dni. Walcząc z wiciowcami trzeba to znowu powtórzyć po 2 tygodniach :!:

alexy28
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2014, 12:24
Imie i Nazwisko: krzysztof martynoga
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świebodzice

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: alexy28 » 23 gru 2014, 13:21

Dzięki za pomocne słówko jak pisałem wcześniej mokroskopu nie mam a są zarobaczywione bo po pierwszej dawce zauważyłem w wodzie jednego pływającego nicienia ,a co do odchodów to były białe i galaretowate do cienkich przezroczystych a z tego co wyczytałe to są obiawy przy obu pasożytach .A mam jeszcze pytanie jak jest ze wzrostem ryb zarobaczonych rosną normalnie czy może wolniej albo w ogóle?

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: jzajonz » 23 gru 2014, 14:38

alexy28 pisze:.A mam jeszcze pytanie jak jest ze wzrostem ryb zarobaczonych rosną normalnie czy może wolniej albo w ogóle?
Zarobaczywione ryby nie rosną bo trudno to nazwać przyrostem. Wszystko zależy też od fazy choroby. Mocno zarobaczone ryby chudną z dnia na dzień aż do całkowitego przestania pobierania pokarmu i po kilku miesiącach gasną. Zwróć uwagę na grubość grzbietu zdrowego i chorego dyskowca. Te zdrowe mają grzbiety w przekroju zaokrąglone. Chore osobniki pokażą szpiczasty grzbiet :!:

alexy28
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2014, 12:24
Imie i Nazwisko: krzysztof martynoga
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świebodzice

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: alexy28 » 23 gru 2014, 16:33

to u mnie wszystkie mają szpiczaste grzbiety :-(

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: leczenie metro po levamizolu

Post autor: roh » 23 gru 2014, 23:06

No i masz odpowiedź. Janusz jest bardzo cierpliwy :wink:
Trudno cokolwiek radzić mając tylko kilka zadań.
Jak piszesz chodowca to tak może być, bo hodowca nigdy by ci nie doradził podawania rybom takiej dawki levamisolu. To co widziałeś pływającego we wodzie to na 99,9% nie był nicień.
Zrób jakieś fotki z boku i od przodu ryb. Postaraj się żeby były ostre i dosyć bliskie. Siedź i pstrykaj, aż tobie się zdjęcie będzie podobało-- wtedy na dole masz dodaj załącznik itd

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości