Czysty Metronidazol

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Czysty Metronidazol

Post autor: Darcon » 05 lis 2014, 12:05

Witam

Niestety moje rybcie zaczęły chorować (wiciowce). Podjąłem dwie kuracje metronidazolem z apteki, ale nic to nie dało.
Jeden z kolegów powiedział mi, abym postarał się o czysty lek, bez domieszek jak ten na receptę.
Czy ktoś z was ma do niego dostęp? Oczywiście odpłatnie.
Proszę o info na PW... nie mogę patrzeć ( i żona też :cry: ) na moje biedne Stendkusie...
Na razie siedzą nadal, po nieudanej kuracji, w sterylniaku w temp. 32C.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: krisaczek » 05 lis 2014, 14:02

A skąd wiesz, że miałeś zły metronidazol, może źle go stosowałeś. Zresztą to raczej niemożliwe, aby lek z apteki nie zadziałał.
Opisz kuracje jaką zastosowałeś, a będzie wiadomo gdzie nastąpił błąd.
Tak przy okazji jak masz rybska w temperaturze 32 st., to zwiększ natlenienie maksymalnie w baniaku, podnieś temp. do 36 st., dwa stopnie dziennie. W temp. 36 potrzymaj ryby przez 8-10 dni, delikatnie karmiąc, albo i wcale. Potem obniż temp. do 30, również po dwa stopnie dziennie. Gwarantuje że o ile ryby nie są w tragicznym stanie i nie padną, to po tej kuracji pozbędziesz się wiciowca.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: roh » 05 lis 2014, 14:06

krisaczek pisze:A skąd wiesz, że miałeś zły metronidazol, może źle go stosowałeś. Zresztą to raczej niemożliwe, aby lek z apteki nie zadziałał.
Opisz kuracje jaką zastosowałeś, a będzie wiadomo gdzie nastąpił błąd.
Tak przy okazji jak masz rybska w temperaturze 32 st., to zwiększ natlenienie maksymalnie w baniaku, podnieś temp. do 36 st., dwa stopnie dziennie. W temp. 36 potrzymaj ryby przez 8-10 dni, delikatnie karmiąc, albo i wcale. Potem obniż temp. do 30, również po dwa stopnie dziennie. Gwarantuje że o ile ryby nie są w tragicznym stanie i nie padną, to po tej kuracji pozbędziesz się wiciowca.
W temperaturze 32 st. C nie może się rozwijac wiciowiec(ani heksammita ani spironukleus). Tu jest jakiś babol, którego ja nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: Darcon » 05 lis 2014, 15:50

Hej

Panowie prosiłem tylko o info czy ktoś ma czysty metronidazol.
Ten apteczny ma dużo lepiszcza w sobie (o ile mi wiadomo), do tego wytrącał mi się z wody już w akwarium. Czysty lepiej się rozpuszcza w wodzie.
Proszę się nie obrażać ale nie pytałem o sposoby leczenia, będę się trzymał jednego źródła.

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: krisaczek » 05 lis 2014, 17:17

Jak chcesz mieć czysty metronidazol 100% do receptur, poproś weterynarza o receptę i zamów w aptece. Praktycznie każda apteka może go zamówić. Opakowanie 100 gr.

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: joca666 » 05 lis 2014, 19:21

Metronidazol rozpuść w letniej i zakwaszonej wodzie ( w dużej szklance lub kuflu ) po 10 wcześniej dobrze zmiażdżonych na pył tab. maksymalnie, dobrze i długo mieszając i ten roztwór wlewaj do baniaka, wtedy nic się nie wytrąci. PH wody w akwa też powinno być poniżej 7.

Skąd wiadomo, że kuracja nie pomogła?

witkacy112
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2014, 19:27
Imie i Nazwisko: Witek Witek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Hrubieszów

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: witkacy112 » 16 lis 2014, 23:46

może trochę późno ale mam czysty jak jeszcze dale chcesz napisz na pw

leon3333
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2014, 22:17
Imie i Nazwisko: Jan Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zakopane

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: leon3333 » 22 gru 2014, 23:16

Generalnie to ciężki temat ,,,,ale jak chcesz mieć zdrowe ryby to ten metronidazol dodawaj im do robionego jedzenia kilogram serc wołowych i płaska łyrzeczka metro i mieszasz z innymi dodatkami....a dlaczego to już mówię na wolności te ryby pływają w deszczówce z dodatkiem chininy ,,czyli są wiecznie na chaju ,,,,,metro to podobny środek co chinina ,,,a te stenkusie pewnie pompowane to i tak pojdą do klopa,,,,I tak przy okazjiii metronidazol nie rozpuszcza sie w wodzie,,,,dlatego nie słuchaj kolegi a sprawdz samw szklance wody i zobaczysz

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: arturo » 23 gru 2014, 08:58

Leoś, rozpuszcza się ale wymaga wody z RO i kwaśnej, pH minimum 6,0.... poczytaj sobie......... nie karm ryb jeśli nie jedzą, podnieś wyżej temp, dobrze napowietrzaj i pamiętaj, lek dodawaj do akwa na noc ponieważ w świetle dziennym lub sztucznym szybko się neutralizuje i nie właściwości leczniczych..... sposobów leczenia jest kilka, przyjmij jeden i przeprowadź go prawidłowo, z przerwą w leczeniu i powtórką po odpowiednim czasie.
Czy będziesz miał tabletki czy czyste Metro nie ma znaczenia, zmieni się tylko ilość proszku na odpowiednią ilość wody... spokój i cierpliwość....... pod warunkiem, że jesteś pewny rodzaju robala z jakim walczysz.......... pozdrawiam

atom181
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2015, 22:29
Imie i Nazwisko: Wojciech Pankiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: atom181 » 10 mar 2015, 22:36

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Tu był Moderator
Ostatnio zmieniony 11 mar 2015, 19:14 przez atom181, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: roh » 10 mar 2015, 22:49

arturo pisze:Leoś, rozpuszcza się ale wymaga wody z RO i kwaśnej, pH minimum 6,0.... poczytaj sobie......... nie karm ryb jeśli nie jedzą, podnieś wyżej temp, dobrze napowietrzaj i pamiętaj, lek dodawaj do akwa na noc ponieważ w świetle dziennym lub sztucznym szybko się neutralizuje i nie właściwości leczniczych..... sposobów leczenia jest kilka, przyjmij jeden i przeprowadź go prawidłowo, z przerwą w leczeniu i powtórką po odpowiednim czasie.
Czy będziesz miał tabletki czy czyste Metro nie ma znaczenia, zmieni się tylko ilość proszku na odpowiednią ilość wody... spokój i cierpliwość....... pod warunkiem, że jesteś pewny rodzaju robala z jakim walczysz.......... pozdrawiam
Temat stary mądrości wypisał Leon, ale nic to
Kurcze, ktoś kiedyś puścił famę, że światło rozkłada metro-hm widział ktoś z was metronidazol 5% w strzykawce lub fiolce z czarnego tworzywa-ja nie, a widział ktoś kiedyś listki z czarnego papieru do pakowania tabletek-ja nie. Nie powielajcie już tej bzdury Dosyć 21 wiek mamy. Co do rozpuszczania metro to można go rozpuścić tylko 5% w wodzie, bez względu na odczyn i twardość. To jest po prostu roztwór nasycony. trzeba wsypać odpowiednią ilość do baniaka-tam gdzie najlepiej cyrkuluje woda i dać sobie spokój z mieszaniem-sam się doskonale rozpuści. Powaliłby jeszcze kilka mitów, ale i tak będziecie mnie chcieli na szafot zaciągnąć :D :D

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: jzajonz » 11 mar 2015, 00:08

roh pisze: To jest po prostu roztwór nasycony.
przyczepiłbym się tylko do tego bo o ile pamiętam to "roztwór nasycony" to taki w którym niczego już nie można rozpuścić :D Czyli to taki który rozpuścił już tyle tego czegoś że dalej się nie da :!:
A tak to masz rację , metro można sypać garściami przy dużym ruchu wody a nawet jak opadnie na dno to po kilku godzinach sam się rozpuści . Nie mam też pojęcia ile metro trzeba by było rozpuścić aby w końcu roztwór stał się nasyconym.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czysty Metronidazol

Post autor: roh » 11 mar 2015, 07:13

jzajonz pisze:
roh pisze: To jest po prostu roztwór nasycony.
przyczepiłbym się tylko do tego bo o ile pamiętam to "roztwór nasycony" to taki w którym niczego już nie można rozpuścić :D Czyli to taki który rozpuścił już tyle tego czegoś że dalej się nie da :!:
A tak to masz rację , metro można sypać garściami przy dużym ruchu wody a nawet jak opadnie na dno to po kilku godzinach sam się rozpuści . Nie mam też pojęcia ile metro trzeba by było rozpuścić aby w końcu roztwór stał się nasyconym.
Bardzo dobrze pamiętasz Janusz. Własnie w wodzie przy 5% powstaje roztwór nasycony metronidazolu i jest koniec rozpuszczania, dlatego produkowane są roztwory wodne metro do iniekcji w stężeniu 5%, w wyższym nie ma.
Generalnie metro rozkładają bakterie. Reszta ma niewielkie znaczenie. W świeżej wodzie utrzymuje sie dużo dłużej niż w dojrzałym zbiorniku. OT cała filozofia

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości