Proszę o pomoc w diagnozie

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: rakoczybartek » 17 paź 2012, 13:57

2012-10-17-669.jpg
2012-10-17-669.jpg (117.7 KiB) Przejrzano 3988 razy
Witam, zachorowała moja najładniejsza rybka, rozmiar około 15 cm, ryba jest już odizolowana.
Kwarantanna 120 l, Gh 7 kh 2 ph 6,5, temp. 32, dwa filtry wewnętrzne, napowietrzanie.
Zaczęło się z 5 dni temu, zauważyłem że ryba była niespokojna, nad wyraz chętnie pływała i kręciła się po akwa, ale widać było że jest coś nie tak, później zaczęła się chować w ciemne miejsca i trochę świrować. Świrować znaczy wbijać się w jak najciaśniejsze miejsce wzbijając podłoże i piach. W tym samym czasie podmieniałem wodę na szybko, tzn. bez odstawiania, wlałem około 40 l kranowitu na akwa 240l. Parametry wody skorygowałem (trochę kwasu solnego, dla obniżenia kh i ph), woda się wyklarował i było by oki gdyby nie ta choroba. Prócz chowania się ryba jakby miała zachwianą równowagę.
Niespokojną rybę umieściłem w szpitalu, woda w szpitalu ma takie same parametry jak w ogólnym.
Trochę się kołowała i pływała głową w dół, wyglądało to jakby pęcherz nawalił, ale później ryba schowała się za filtrem i siedzi tam bez przerwy od dwóch dni i nie zmienia pozycji.
Na płetwach najpierw pojawił się jakby rumień, a później płetwa zaczęła tracić kolor i zaczeła się rozpuszczać.
Ryba od 5 dni nie przyjmuje pokarmu.
Poniżej zdjęcie, proszę pomóżcie.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: roh » 17 paź 2012, 16:45

Zachowanie ryby mówi, że to jest zatrucie jakąś chemią. Postrzępione płetwy to efekt osłabienia immunologii. Teraz bakterie zaczynają hasać jak się patrzy. Daj do baniaka metro w ilości 1 tabletka na 50 l wody codziennie wieczorem przez 7 dni, nie zapalaj w ogóle światła. Temperaturę utzrymaj na poziomie 32 st C po 3 dniach podmień 50% wody.Przed podaniem pierwszej tabletki wsyp do akwarium 200 g (0,2 kg soli NIEJODOWANEJ) na 100 l wody. Podmieniaj wodę posoloną(utrzymaj stężenie w akwarium)

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: rakoczybartek » 17 paź 2012, 18:02

Mogło dojść do zatrucia azotanami, sól posypałem już wczoraj, ale do rzeczy, nie mam metro, mam za to Bactocaps C zoolka, to też na zwalczanie bakterii, dać ??
Ryba męczy się już mocno, boje się że zanim uda mi się załatwić metro to padnie.
Pokarm jej podawać czy poczekać aż się jej polepszy ?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: roh » 17 paź 2012, 18:34

Nie masz metro to nie masz . Nie wiem co to jest ten bactocoś tam. Kup jutro w zoologu akryfakwinę(trypaflavinę) i podaj 2 krotną zalecaną dawkę. Na innych lekach się nie znam. Posypać można głowę popiołem a rybie daj dawkę soli w ilości 200 a nawet 300 g na 100 l wody.I jeszcze jedno, jeżeli ryba zatruła się azotanami staraj się utrzymać PH w granicach 6,8-7.

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: rakoczybartek » 17 paź 2012, 19:19

dzięki, za informację, mam nadzieję że się uda ja uratować, pozdrawiam

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: rakoczybartek » 25 lut 2013, 13:03

Rybcia doszła do siebie, ale na własne życzenie znowu jest zainfekowana.
Nie wiem czemu byłem taki głup :( , jak już wszystko było spoko, to nie dość że kupiłem rybę na giełdzie w łodzi na starcie, to jeszcze wsadziłem ją do ogólnego akwa bez kwarantanny. Tej ryby oczywiście już nie ma, za to jest syf jaki po nie został.
Jestem na etapie kupowania mikroskopu, jak przyjdzie to zacznę się was radzić jak wyjść z tego bagna jakie sam sobie zgotowałem.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości