Czy to problem

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Czy to problem

Post autor: Sebastianm » 18 sty 2012, 21:52

Witam chciał bym się przywitać bo to mój pierwszy post
posiadam akwarium 200L a w nim grys bazaltowy czarny pod grysem ziemia do kaktusów . Kilka gatunków roślin,
Aponogeton_crispus
Kabomba karolinska
Rotala Okrągłolistna (Rotala Rotundifolia)
Sagittaria platyphylla(Strzałka Szerokolistna)
vallisneria gigantea (Nurzaniec)
Zwartka Wendta (Kryptokoryna Wendta)
Echinodorus_tenellus
obsada:
25 x neon innesa
3 x paletki
2 x glonek
woda parametry jakie mogę zmieżyć to Kh i Gh
kh 8
gh 12 test zoolek kropelkowy
ph 7,5
podmiany co tydzien 30L tylko kran
temp 29
filtracja JBL e900 i Aquael Fan2
Do rzeczy paletki trafiły do mnie całkiem nie spodziewanie są to trzy okazy nie bardzo zainteresowane jedzeniem lub wcale mixa jeszcze się chyci jedna z nich pozostałe nic kupa jaką zauważyłem to długa galaretka o kolorze białym ciągłym mikroskopu nie posiadam taka kupa u jednej z nich reszta tak jak by nie robiła i tu pytanie z braku mikroskopu a lektury na forum wskazują na Nicienie czy podanie leku trichonidazol w akwarium ogólnym coś pomorze czy cza kupić nowe akwa. Przepis znaleziony http://www.superdiscus.pl/leczenie.htm lek posiadam po porcjowany po 960mg proszku czy ktoś jest w stanie pomóc. Zachowanie ryb 2 z nich pływają po całym akwarium czasem jedna z nich wogle siedzi schowana.

czy dobrze chcę zrobić proszę o pomoc


edytowane dodano Ph
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 20:12 przez Sebastianm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Czy to problem

Post autor: _TOM_ » 18 sty 2012, 22:44

przy takim KH8 mogą długo nie pożyć te paletki z tym bazaltem i ziemią od kaktusów.

czy podać ten lek? trudne pytanie, bo bez diagnozy jaką masz chorobę i z czym do czynienia leczyć na oślep to często oznacza osłabić chorą już rybę i ją tym samym wykończyć zamiast pomóc.

mi ten opis bardziej pasuje do wiciowca, lejesz karnówkę, gdzie go masa, skoro apetytu nie mają to też raczej wiciowiec, a białe odchody nie widać by były podzielone na kawałki, wtedy raczej Metronidazol należy podać na wiciowce, on nie zaszkodzi przynajmniej nawet jeśli wiciowców nie maja ... ale może masz rację Ty i to są nicienie wtedy Metronidazol nic nie da i jest bez sensu ... na dwoje babka wróżyła i trudno o dobre rady tak w ciemno ...

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czy to problem

Post autor: roh » 19 sty 2012, 16:52

Tomku trichonidazol jest pochodna metro. Zbliżone spektrum działania.

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: Czy to problem

Post autor: Sebastianm » 19 sty 2012, 20:10

Czyli jak podawać ten lek Trichonizadol z tego co pytałem weta to powiedział że to zamiennik metro jest w saszetkach po 3g ja podzieliłem to po 960mg proszku i myślę to podać na to schorzenie ale nie chciał bym wybić ryb skoro je dostałem posiadam jeszcze Protosol (Aquasan) myślę czy nie połączyć tego jakoś na razie szukam informacji na ten temat.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości