Dziwne zachowanie

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

avti7
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2011, 08:53
Imie i Nazwisko: Łukasz Chmielewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: wąbrzeźno
Lokalizacja: wąbrzeźno

Dziwne zachowanie

Post autor: avti7 » 08 paź 2011, 08:25

1) Zbiornik: 120x40x65
- pojemność litrów... 312l
- od kiedy zbiornik funkcjonuje....4 tygodnie
- rodzaj sterylny

2) Woda:

- kwasowość (pH) ....6,5
- twardość ogólna ....6
- wielkość związków azotowych .......No2-0, No3-10
- temperatura wody.......29*C
- sposób przygotowania wody do podmian ........kran+ RO+ aquacid
- obsada ryb: 9 paletek 10-15cm
3) Rodzaj pokarmu:
granulat+mix

4) Wygląd i zachowanie ryb Nie które ryby pociemniały, siedzą w koncie, zauważyłem także białe odchody bardziej przeźroczyste. Pokarm pobierają normalnie

5) Sprzęt w zbiorniku: biolog JBL e1500, 2x Aquaszut 750

6) Ostatnio dokonane zmiany: Nic nie było zmieniane

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość.........
NAJWAŻNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno........ Dziś podniosłem temperature do 31*C a także 3 dni temu dodałem 1 łyżkę soli na 100l gdyż dopiero wczoraj zaskoczyła mi biologia i miałem problem z no2
Chwilowo mam problem z mikroskopem a dokładnie z oprogramowaniem więc dałem tylko filmik ze zbiornikiem i zachowaniem ryb. Jutro pokombinuję z mikroskopem bo bez niego się na pewno nie obejdzie
http://www.youtube.com/watch?v=ZhfqbYhy3x4
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 09:19 przez avti7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: _TOM_ » 08 paź 2011, 08:58

Na filmiku dziwnego zachowania nie ma, poza 1 rybą, jedynie zbyt dużo bąbelków powietrza mają.
Jak one mają 15-19cm to ja mam 2m wzrostu wtedy, ale to być może moje złudzenie że one tyle nie mają.
Białe odchody to objaw na przykład wiciowców lub nicieni w zbyt dużym namnożeniu, ewentualnie pokarmu, jak na przykład po paluszkach krabowych, ale ty go nie dajesz, więc raczej to 2 pierwsze przyczyny wchodzą w grę.
Podniesienie temperatury do 31 to kiepski pomysł, bo namnażanie zwiększasz tego co im przeszkadza. Prędzej PH poniżej 6, a bliżej 5 wskazane, ja bym obniżył do 28 temperaturę :)
Sól i to w tak małej dawce też nie pomoże raczej na to co im dolega.
Jeśli jedzą, to masz łatwe działanie, bo przyjmą lek. Jednak musisz ustalić co w tych odchodach jest, nicienie czy wiciowce, bo różnymi lekami się to leczy. Jeśli nie możesz ustalić bo brak weterynarza czy mikroskopu albo doświadczenia, to ja bym zaczął od podania metronidazolu w pokarmie. Pozbędziesz się wiciowców. Można też podać lek do akwarium, ale jak dolewasz kranówkę, to i tak i tak wiciowce będą zawsze w wodzie, w pokarmie ma większy sens podanie leku przy stosowaniu kranówki.

avti7
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2011, 08:53
Imie i Nazwisko: Łukasz Chmielewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: wąbrzeźno
Lokalizacja: wąbrzeźno

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: avti7 » 08 paź 2011, 09:23

Co do wielkości to mój błąd, już poprawiłem. Pisałem wieczorem i 9 pomyliło mi sie z 0. Co do mikroskopu już wgrałem nowe oprogramowanie i juz chodzi także jeszcze dziś dołożę jakieś fotki.

avti7
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2011, 08:53
Imie i Nazwisko: Łukasz Chmielewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: wąbrzeźno
Lokalizacja: wąbrzeźno

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: avti7 » 08 paź 2011, 18:57

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości