Prosze o pomoc prawidlowym rozpoznaniu

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

porlock
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:35
Imie i Nazwisko: Tomasz Zieliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Prosze o pomoc prawidlowym rozpoznaniu

Post autor: porlock » 08 wrz 2011, 10:26

Hej, mam problem z jednym paleciakiem.
Rybka od dłuższego czasu słabo przyjmuje pokarm, cos tam skubie ale bardzo mało, jest coraz chudsza i słabsza.

Parametry w akwarium ogólnym
ph: 6.7-6.9
temp: 29-30
gh: 7
kh: 0
No2: 0
No3: 10

Rybka obecnie przeniesiona do akwarium sterylnego, woda 100% z ogólnego + gąbka do filtra wewnętrznego wyciągnięta z sump-a (trzymam w sump-ie gąbki do filtrów wewnętrznych na "w razie czego')

Obecnie w zbiorniku sterylnym No2 podskoczyło do 0.2-0.3 po podaniu soli, stosuje kuracje metronizadolem, z racji podwyższenia No2 wczoraj i przed wczoraj wymiana po 50% wody + uzupełnienie dawki metro. Stosuje następująca kuracje

1. dzień 4 gr na 100 l
2. dzień 1 gr na 100 l
3. dzień 1 gr na 100 l
7. dzień Podmiana 50% i od początku to samo

W akwa sterylnym temp podniosłem na 32

Obecnie jest 5 dzień kuracji i nie widać zdanej poprawy, ryba z zewnątrz po za wychudzeniem wygląda ok. Po przeniesieniu do sterylnego zauważyłem że czasami się „wzdryga” potrząsając gwałtownie wszystkimi płetwami, ma momenty gdy lekko się kołysze góra/dół (jak by na fali), ma przyspieszony oddech, te objawy mogą być spowodowane równie dobrze podwyższeniem No2.

Tu filmik z około 30-40 minutowych odchodów
http://www.youtube.com/watch?v=JKWfIMEnVR4

Około 4 minuty pojawiają się nitkowate ‘stworki’

Niestety nie udało mi się złapać świeższych, po nakarmieniu rybki, przez ponad godzinę wpatrywałem się w akwarium, ale chyba się mnie wstydzi czy jak ..

Proszę o pomoc w leczeniu.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Prosze o pomoc prawidlowym rozpoznaniu

Post autor: roh » 08 wrz 2011, 21:04

Filmik fajny. Gdybyś podał powiększenie byłoby dużo łatwiej. Niestety powiś dłużej z spróbuj złapać świeżą kupkę. To co tutaj widać to w wielkim przypuszczeniu(przyjmuję powiększenie około 800) stadko spironukleusa i heksamity. Zrób kilka 10 s filmików w pow.x100 i x200-400 to wystarczy. Natomiast trochę spaprałeś leczenie metro.

porlock
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:35
Imie i Nazwisko: Tomasz Zieliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosze o pomoc prawidlowym rozpoznaniu

Post autor: porlock » 08 wrz 2011, 21:07

To pierwsza faza za tak powiem leczeniem mero, 2 kolejke moge zrobic inna, jaką proponujesz ?

Co do powiększenia to niestety nie wiem ile ma powiększenia okular z kamera :( to jest biolux z lidla, obiektyw był ustawiony na x40. I jest to juz maksymalna kombinacja powiekszenia.

btw, chyba bede musial na tydzien przerwac leczenie i powtorzyc cala kuracje od początku, bo nie moge opanowac tego rosnacego no2, znow dzis musialem pół wody wymienić.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość