"NOWY" przywry skrzelowe.

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Michał_P
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2010, 16:00
Imie i Nazwisko: Michał Polański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska/Kraków
Lokalizacja: Kraków

"NOWY" przywry skrzelowe.

Post autor: Michał_P » 07 mar 2011, 13:30

Witam, mam mały problem.
Otóż 3 dni temu kupiłem 2 nowy paletki, które grzecznie powędrowały na kwarantannę. Na następny dzień zobaczyłem, że ryby oddychają 1 skrzelem, teraz mamy 3 dzień i obie ryby poruszają dwoma, czasem nawet wyglądają zdrowo, ale niestety jednym skrzelem oddychają słabiej.
Dane to:
akwarium 50l
2x paletka o długości ok. 5cm
pH: ok. 6,8
NO2: 0
NO3:+/- 10
KH: 1
GH: 6
Woda przegotowana (ujście z Raby).
Filtracja łącznie coś koło 650l/h
Temperatura 31*C

I tak: Pratel u weterynarza brak, w sklepach SERY brak, zastanawiam się czy nie kupić CAPIFOS.
Ale nasuwają się pytania:
Zgodnie z tym, co wyczytałem jeżeli mowa o 'długotrwała kąpiel odkażająca - 1 kapsułka na 50 litrów wody, po 5 dniach podać połowę dawki', ale czy w między czasie mam podmienić większą ilość wody i filtrować przez węgiel, a później znów powtórka tak jak się to ma w przypadku pratelu? i Czy w ogóle CAPIFOS jest skuteczny? Czy może objechać jeszcze kilka gabinetów w poszukiwaniu pratelu?
Aha - ryby jedzą, teraz podaje im tylko suchy pokarm tropicala, pływają, tylko ten oddech mnie martwi :(

Michał_P
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2010, 16:00
Imie i Nazwisko: Michał Polański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska/Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: "NOWY" przywry skrzelowe.

Post autor: Michał_P » 02 kwie 2011, 13:57

W związku z tym, że nie otrzymałem żadnych odpowiedzi, czy też podpowiedzi (a szkoda) zacząłem leczyć ryby capifosem. Teraz poszła 3 dawka leku, ryby oddychają na dwa skrzela, są o wiele mniej strachliwe, podpływają kiedy zdejmuję pokrywkę do sypania jedzenia, mają apetyt. Na resztę zobaczymy, mam nadzieję, że nic złego się nie stanie.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: "NOWY" przywry skrzelowe.

Post autor: Przemek Wieczorek » 02 kwie 2011, 14:56

Dawkę daj x2 Czyli 50 mg/100lit wody Kąpiel co najmniej przez 3 tyg

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości