Problem z diagnozą

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

sebo8228
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 08 mar 2009, 18:46
Imie i Nazwisko: Sebastian Butyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów

Problem z diagnozą

Post autor: sebo8228 » 02 sty 2011, 20:43

Witam,
od kilku dni mam problem z jedną paletką. Sytuacja wygląda tak ; obecnie posiadam stadko składające się z 6 dysków 4 z nich to dorosłe dyski i dwa mniejsze. Jedna z moich mniejszych paletek od kilku dni zaczęła się dziwnie zachowywać przebywała cały czas w jednym miejscu zbiornika, zmalał jej apetyt coś tam skubała jednak nie jadła tak jak na początku. Po moich obserwacji zauważyłem że jest non stop przeganiana przez dorosłe dyski(które podchodziły do tarła) trwało to trochę długo więc zdecydowałem się przenieść ją do sterylniaka sytuacja się nie zmienia ryba jest nadal apatyczna lekko pociemniała i pobiera pokarm w bardzo małych ilościach niepokojące są dwie białe kreski na ciele ryby (widać je na zdjęciu poniżej)oraz z jednej strony tak jakby miała lekko białawy nalot, oddech delikatnie przyśpieszony odchody wyglądają normalnie. Parametry wody to temp-29C gh-4 Ph-6.6 no2-0 no3-5. Żadnych lekarstw nie podawałem. Jak myślicie co to może być?
Załączniki
paletka.jpg
paletka.jpg (86.57 KiB) Przejrzano 1844 razy

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości