Wiciowce i białe odchody

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: krisaczek » 09 wrz 2010, 08:27

Nic się nie stanie - dobrze ją rozkrusz i wymieszaj z męsem.

ARTUREK1969
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2011, 16:38
Imie i Nazwisko: ARTUR LUŻYŃSKI
Miejsce zamieszkania/miasto/: OŚWIĘCIM
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: ARTUREK1969 » 03 sie 2011, 18:09

SZNOWNI AKWARYŚCI.Fakt ze jestem na tym forum zupelnie nowy,ale moge,mam nadzieje pomoc.Hoduje palety już bardzo długo i nadal sie ucze oczywiscie.Problem z tymi potworami i białym kolorem odchodów?Zasięgnołem porady u bardzo dojrzałego ,starszego pana ,hoduje te ryby od zawsze.W jednej kwestii zgadzamy sie obydwaj,mianowicie nie jestesmy zwolennikami chemi podawanej dyskowcą.Posluchałem jego rady i nie mam problemu z tymi robalami!W pierwszym dniu odławiasz chore ryby do osobnego akwa ok 20-30 litrow.Wczesniej kup zwykłą grzałkę 0k.60-80 wat i normalny termostat-kosz tych urzadzen ok.50 złociszy.Tem wody w tym małym akwa na początek taka jaką masz w baniaku-nie wiem ale jakies napewno 28-29st.N adrugi dzień podwyższasz o 2(dwa)st i tak aż do uzyskania 36st(trzydziesci sześc).W tej tem trzymasz ryby około pięc dni,zauważysz eszędzie odchody białe a w nich te robale(martwe) i ich jaja,potem podmien troszke wody,zwracając uwagę na to ,by ściagnąc szlauchem to gówno!Po pieciu dniach jedziesz z temp na dól,co dzien o dwa st,aż do tem początkowej,czyli te 28st.Gdy woda ma ok.30 st podajesz do zarcia doniczkowce,nic więcej,jesli jedza to EXTRA!Jesli nie to 28 st ikilka dni ok 3 i znowu do góry do 36 i ta sama procedura.Za drugim podwyższeniem i obniżeniem temp nie ma tych bydlaków ,ryba je i jest zdrowa.Wpuszczasz do baniaka i delekyujesz sie jej pięknem.To moja metoda,nikogo nie namawiam,wiem,bo sprawdziłem,że skuteczna.POZDRO.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: roh » 03 sie 2011, 19:20

Metoda stara i skuteczna, ale większość dużych ryb nie wytrzymuje 36 st C przez 5 dni. Nie ma problemu przez 2-3 dni i czwartego zaczynają się piruety.

ARTUREK1969
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2011, 16:38
Imie i Nazwisko: ARTUR LUŻYŃSKI
Miejsce zamieszkania/miasto/: OŚWIĘCIM
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: ARTUREK1969 » 04 sie 2011, 18:20

jesli jestes cierpliwy to wytrzymają.Trzeba podejsc do tego na zimno

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: gajowa » 05 sie 2011, 12:38

Artur, a jakie robale ta kuracja zabija? Sprawdzałeś pod mikroskopem te białe odchody, że jesteś pewien ze robale są martwe?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: roh » 05 sie 2011, 13:36

Basiu taką temperaturą-a najlepiej niż nie niżej niż 37 wyłupiesz hexamitę i spironucleusa. Pewne i potwierdzone, że w takiej temp te dwa pierwotniaki giną. Czas działania około 5 dni powoduje też uśmiercenie przetrwalników (cyst)

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: gajowa » 07 sie 2011, 01:01

ARTUREK1969 pisze:W tej tem trzymasz ryby około pięc dni,zauważysz eszędzie odchody białe a w nich te robale(martwe) i ich jaja,potem podmien troszke wody,zwracając uwagę na to ,by ściagnąc szlauchem to gówno!
Roman, chodzi mi o te robale i ich jaja, dlatego zapytałąm o jakich robalach Artur pisze

simonto
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2011, 17:13
Imie i Nazwisko: Szymon Szumiło
Miejsce zamieszkania/miasto/: Osielsko
Lokalizacja: Osielsko

Re: Wiciowce i białe odchody

Post autor: simonto » 10 gru 2011, 22:28

Witam,
Kolego na początek - jeśli ryby nie chcą jeść, to proponuję podnieść temperaturę do 34-35 st C bez leków. Konieczne jest usunięcie roślin - tych które nie zniosą tej temperatury. Po 3-4 dniach ryby będą w lepszym stanie i mozesz podac lek w jedzeniu. Po tygodniu trzeba kurację temperaturową powtórzyć. To samo proponuę po 2 tygodniach. 34 st C - 5 dni lub 35 st - 3 dni.
Dobrze napowietrzaj wodę.
Zadziała - jeśli problemem rzeczywiście są wiciowce.

Pozdrawiam
Simonto

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości