po kąpieli cestal plus

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

po kąpieli cestal plus

Post autor: Przemek Wieczorek » 14 lis 2009, 21:29

Dzisiaj o godzinie 18:00 zaczołem kąpiel cestal plus po ok 30 min zauwazyłem oddzielenie sie sluzówki ryb narazie w wiaderku pływają normalnie przepychają sie boje sie ze doznały szoku osmotycznego niestety skonczyły mi sie jakis czas temu testy i nie mniałem jak sprawdzic parametrów o 23:00 koncze kąpiel czy powinienem teraz zastosowac cos osłonowo boje sie ataku bakteri i grzybów
zastanawiam sie nad solą
prosze o szybką rade
Ostatnio zmieniony 21 lis 2009, 19:19 przez Przemek Wieczorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Szok osmotyczny

Post autor: Deszczowatwarz » 14 lis 2009, 22:56

Przemku jak zacząłeś kapiel to ja dokończ. Tyle ci mogę powiedzieć a poza tym to nic nikt ci nie odpowie bo co za szok osmotyczny???, co ty robisz z rybami, jesteś użytkownikiem kilku forów internetowych i co to dało????
Nie obraź się jak wielu to czyni ale przecież powinieneś wiedzieć bo to oczywiste że do kapieli leczniczych czy leczenia ogólnie przeważnie używa się wody świerzej czyt. odstałej i parametrach optymalnych czyli pH 6.5-6.8 itp. więc skąd szok osmotyczny?????
Zacząłeś kurację, mam nadzieję że właściwą i w właściwej wodzie więc ją dokończ.
Tak dla wyjaśnienia bo nie piszesz nic .... jaka woda, jaki czas leczenia, pomijam objawy i po co bo szkodza czasu...
Ryby podczas kapieli krótkotrwałych a na taką twoja wyglada z powodu dużych dawek leków ryby często śluzują i śluzu jest więcej niż ryb. Tyle mogę powiedzieć z tego co napisałeś aby wyjaśnić nam okoliczności twoich obaw.
Rafał

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Szok osmotyczny

Post autor: gajowa » 14 lis 2009, 23:08

Dokończ kąpiel. Rybom nic nie będzie. Jeden raz robiłam taką kąpiel w wiadrze i też ryba śluzowała ze hej. Po skończonej kuracji (6 godz) przełowiliśmy ją do czystej wody i wszystko było ok.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Szok osmotyczny

Post autor: Przemek Wieczorek » 14 lis 2009, 23:15

Zgadza sie nie wiedziałem ze przy kąpielach krótkotrwałych ma miejsce taki objaw nadmieniam ze jest to moje pierwsze leczenie i sie wystraszyłem gdyz objaw pasował mi do szoku osmotycznego wolałem chuchac na zimne
własnie przed chwilą przeniosłem ryby do sterylnego ,nawiasem mówiąc oczywiscie ze woda była odstana i natleniana az taki dyletantem to nie jestem
pzdr

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Szok osmotyczny

Post autor: Deszczowatwarz » 15 lis 2009, 00:04

;)

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Szok osmotyczny

Post autor: Przemek Wieczorek » 21 lis 2009, 18:49

W związku z powyzszym ze po przeprowadzonej wyzej wymienionej kuracji winikły pewne problemy które po krótce przedstawie
Dla scisłosci podam ze kuracja była przeprowadzon według przepisu Adaman na płazince lekiem cestal plus jako kuracja krótko trwał (6 godz) zgodnie z tym co przewiduje przepis

Listopad 12
Dzisiaj kupiłem lek CESTAL PLUS,jutro bedziem kąpac ryby a nastepnie po leczeniu płazinców i niciecieni przyjdzie pora na wiciowce oczywiscie metro jak przepis
ps ryby po kąpieli w solance zrą jak konie


Listopad 15
dzien po kąpieli w cestal plus
Nie zdawałem sobie sprawy ile moje palety mają na sobie w sobie syfu to co ujrzałem po przeniesieniu ryb w wiadzrze przeszło moje najsmielsze oczekiwania ryby całkiem inne juz dostały papu jadły jak by z tydzien głodowały cały czas stoją obok mnie przy szybie głodne wczesniej uciekały
Wczoraj poszedłem spac ok 2:00 musiałem byc pewien ze wszystko jest ok niewyspany jak cholera ale zadowolony bardziej jak choler

Listopad 19
Nistety sytuacja uległa zmianie ryby jedzą ,tłuką sie ale niestety znowu ten szybki odech i leko rozchylone skrzela przebywają teraz w akwarium sterylnym 80 lit jest tam napowietrzacz na maxa oraz tetra wew o przepływie 1200 lit ,podmieniam co dzien 20 lit
no2 na poziomie: 0,1-0,2 no3 :30
Mam wrazenie jakby niekiedy tak sie kołysały przód tył niektóre lekko głowami w dół ,cos sie dzieje ale co


Listopad 20
Chyba znalazłem przyczyne złego samopoczucia moich ryb mysle ze zbyt duze nagrmadzenie sie bakteri i azotyny to spowodowały przed chwilką zrobiłem 70 % podmiane z gruntownym czyszczeniem fitra w wodzie z podmiany było tam pełno syfu pewnie zatruwało wode ,na kostce napowietrzania był jakis biały nalot wypazyłem


Dzisiaj sytuacja jakby sie poprawiła odychają wolniej, tylko jeszcze jeden RW pływa leko pochylony głowa , zaczoł jesc bo 3 dni nic nie jadł zresztą po nim to sie wiele nie spodziewam ze cos z niego konkretnego bedzie widac ze robi sie szczurek własciwie był juz widac to po 2 tyg od przyjazdy ale to nie istotne chce je za wszelką cene wyleczyc notomiast pozostałe 3 RM powiny byc niczego sobie i 2 RM jak je wrescie tego robactwa pozbawie
Co mnie martwi to ze wydaje mi ze dostały lekiego wytrzeszczu oczy ale soczewke mają ok ,moze ktos mie nakieruje czym to spowodowane czyz by wiciowce zatakowały lub jakas infekcja
Wogule to ja juz nie wiem
czy mam:
-PRZEPROWADZIC KURACJE NA WICIOWCE - stwierdzone
-PRZEPROWADZIC POWTURKE NA PŁAZINCE
-CZY DAC IM KILKA DNI AZ DOJDĄ DO SIEBIE
Prosze o rady :(

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Szok osmotyczny

Post autor: Przemek Wieczorek » 21 lis 2009, 18:57

Własnie przed chwilką dostały mixa jedzą bardzo ladnie znowu zaczeły reagowac na pukanie w szybe ale są płochliwe
Zastanawiam sie czy nie podtruły sie substancjami przemiany materi

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: niki 28 » 21 lis 2009, 19:49

Daj im kilka dni wytchnienia.I pamietaj nigdy nie pozwalaj na pogorszenie się warunków w Twoim akwarium.Wodę podmieniaj regularnie
Od czasu do czasu odmulaj dno,i regularnie czyść filtry oczywiśćie w wodzie do podmian .Widzisz doszło do takiej sytuacji ,że leczysz ryby w osobnym akwa a potem wpuszczasz je do ogólnego które jest "brudne".Nie ma się co dziwić że ryby się się źle czują.Odnośnie
wiciowców ,To skoro ryby jedzą to daj spokój z leczeniem ,przynajmniej naraźie .Przedewszystkim zadbaj o lepsze i stabilne parametry wody w akwa ogólnym.W dobrych warunkach dyskowiec w większości przypadków z chorobami sam sobie poradzi.

niki 28

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: Przemek Wieczorek » 21 lis 2009, 19:55

niki 28 pisze:Daj im kilka dni wytchnienia.I pamietaj nigdy nie pozwalaj na pogorszenie się warunków w Twoim akwarium.Wodę podmieniaj regularnie
Od czasu do czasu odmulaj dno,i regularnie czyść filtry oczywiśćie w wodzie do podmian .Widzisz doszło do takiej sytuacji ,że leczysz ryby w osobnym akwa a potem wpuszczasz je do ogólnego które jest "brudne".Nie ma się co dziwić że ryby się się źle czują.Odnośnie
wiciowców ,To skoro ryby jedzą to daj spokój z leczeniem ,przynajmniej naraźie .Przedewszystkim zadbaj o lepsze i stabilne parametry wody w akwa ogólnym.W dobrych warunkach dyskowiec w większości przypadków z chorobami sam sobie poradzi.

niki 28
Jacku nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy ryby są cały czas w sterylnym kąpiel była w wiadrze

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: niki 28 » 21 lis 2009, 20:48

Przemek Wieczorek pisze:Jacku nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy ryby są cały czas w sterylnym kąpiel była w wiadrze
Tak rzeczywiście ,nie doczytałem :oops: .W sterylnym po leczeniu woda lubi "szaleć"stąd te azotyny.Tak czy inaczej daj im odpocząć,dbaj o optymalne parametry wody i czekaj.Najważniejsze że jedzą.

niki 28

Awatar użytkownika
jaacek
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:39
Imie i Nazwisko: Jacek Kluz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Handzlówka
Lokalizacja: Handzlówka
Kontaktowanie:

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: jaacek » 22 lis 2009, 15:51

Witam
Jak zacząłeś leczyć na płazińce to należałoby dokończyć leczenie a następnie skoro stwierdziłeś wiciowce i ryby pobierają pokarm to podałbym lek w pokarmie.
Pozdrawiam

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: Przemek Wieczorek » 22 lis 2009, 16:24

Tak jest dzisiaj odbyłem powtórkową kąpiel tak jak sugerował Adamn,gdyz jak stwierdził bez powtórki leczenie na marne
Postanowiłem tu takze zamiescic swój watek gdyz warto jest poznac inne opinie fachowców których tu nie brak ,takze za wszystkie sugestie rady bede bardzo wdzieczny gdyz bardzo mi zalerzy na moich rybach

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: Przemek Wieczorek » 23 lis 2009, 16:47

Od wczoraj wieczora ryby stoją cały czas przy przedniej szybie normalnie powarjowały z 10 razy je karmiłem pływały jak pączki ,tylko zrą i sie tłuką chyba ustalają chierahie a najmniejszy szczurek rozprówa serce pierwszy a wczesniej wyłapywał resztki pływające ,odech jakis tez dziwny na oko z 75 min
ja nie wiem co ten Adamn z tymi moimi rybami zrobił to mu nie ujdzie płazem :D nie ma nic piekniejszego dla miłosnika dyskowców jak patrzec ze ryby dobrze sie mają

A pewnemu hodowcy z sląska dziekuje ze mnie ryby orzenił z
-przywrami
-nicieniami
-wiciowcami
-tasiemcami
ale wybaczam bo ładne :)

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: TURYSTA » 23 lis 2009, 17:50

Przemek Wieczorek pisze:

A pewnemu hodowcy z sląska dziekuje ze mnie ryby orzenił z
-przywrami
-nicieniami
-wiciowcami
-tasiemcami
ale wybaczam bo ładne :)
Albo pisz który albo nie pisz wcale bo tym sposobem oskarżasz cały Śląsk. I robisz szkodę wszystkim.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: po kąpieli cestal plus

Post autor: Przemek Wieczorek » 23 lis 2009, 17:57

TURYSTA pisze:
Przemek Wieczorek pisze:

A pewnemu hodowcy z sląska dziekuje ze mnie ryby orzenił z
-przywrami
-nicieniami
-wiciowcami
-tasiemcami
ale wybaczam bo ładne :)
Albo pisz który albo nie pisz wcale bo tym sposobem oskarżasz cały Śląsk. I robisz szkodę wszystkim.
Jak napisze który to moge człowiekowi antyreklame zrobic ,moze sam sie przyzna ponoc ma hodowle jedną z lepszych na sląsku fakt ryby ładne ale co one w sobie mają to głowa mała

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości