tremazol (praziquantel) i levamisol

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

tremazol (praziquantel) i levamisol

Post autor: wojtek00 » 25 lis 2007, 19:26

ktoś wie, po jakim czasie, od zastosowania tremazolu (praziquantel), można podać paletkom levamisol?
nigdzie nie mogę znaleźć jaki powinien byc minimalny odstęp czasu międzu podaniem obu leków,

zbiornik kwarantannowy, wymiana wody po zastosowaniu tremazolu - 100%

pozdrawiam

Wojtek

Awatar użytkownika
gienierator
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2005, 15:07
Imie i Nazwisko: Eugeniusz Araminowicz
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gienierator » 25 lis 2007, 20:06

Jeśli levamisol ma być w pokarmie to chyba nie ma przeciwwskazań do podania już.
jeśli do wody to poczekałbym z tydzień.
pozdrowienia

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtek00 » 25 lis 2007, 20:19

gienierator pisze:Jeśli levamisol ma być w pokarmie to chyba nie ma przeciwwskazań do podania już.
jeśli do wody to poczekałbym z tydzień.
pozdrowienia
muszę dać do wody, bo dwie paletki w ogóle nie jedza

w sobote mialy drugą kąpiel w tremazolu, mam nadzieję, że przywr się pozbyłem, ale zostały jeszcze niestety nicienie

pozdrawiam

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 25 lis 2007, 21:43

Tych 2 lekow absolutnie nie mozna ze soba laczyc. Teoretycznie po 4 dniach nie ma juz tkankach praziquantelu ( zwierzeta stalocieplne ) jak to jest u ryb tego nie wie nikt. Jesli u ryb sa nicienie i przywry to IMO najpierw nalezy zajac sie nicieniami dopiero potem przywrami. Zreszta wystarczy flubendazol zeby za jednym zamachem pozbyc sie i jednych i drugich.

pozdrawiam

aga
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:01
Lokalizacja: zbąszyń
Kontaktowanie:

Post autor: aga » 25 lis 2007, 22:07

witam,a w jakiej dawce podawać ,ten lek na jedno i , drugie

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtek00 » 25 lis 2007, 22:20

deptak pisze:Tych 2 lekow absolutnie nie mozna ze soba laczyc. Teoretycznie po 4 dniach nie ma juz tkankach praziquantelu ( zwierzeta stalocieplne ) jak to jest u ryb tego nie wie nikt. Jesli u ryb sa nicienie i przywry to IMO najpierw nalezy zajac sie nicieniami dopiero potem przywrami. Zreszta wystarczy flubendazol zeby za jednym zamachem pozbyc sie i jednych i drugich.

pozdrawiam
no to mam problem
ale musialem zaczac od przywr, bo ryby ledwo oddychaly, jak dalem na poczatku kwarantanny levamisol, to prawie zaczely sie dusic, i szybko wymienilem wode w zbiorniku
teraz oddech maja spokojny, tylko nicienie zostaly
zastanawiam sie co zrobic? odczekac pare dni (Andrzej Sieniawski pisze, ze praziquantel zostaje u ryb zneutralizowany po ok. 48 godzinach) i jednak zaryzykowac z levamisolem, czy przejsc, jak piszesz na flubendazol,
dawka 50mg/100 litrow wody?

pozdrawiam



pozdrawiam

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 25 lis 2007, 22:28

Ja bym nie ryzykowal z podaniem levamisolu. Co do flubendazolu to masz rozne rozpiski zarowno w ksiazce A.Sieniawskiego jak i tutaj na forum jest tego sporo ( szczegolnie metoda Jacka W. jest godna polecenia i skuteczna ). Ja osobiscie daje dawke 200mg na 100l wody. Dobrze jest podawac rowniez flubendazol w karmie.

pozdrawiam

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtek00 » 25 lis 2007, 22:45

deptak pisze:Ja bym nie ryzykowal z podaniem levamisolu. Co do flubendazolu to masz rozne rozpiski zarowno w ksiazce A.Sieniawskiego jak i tutaj na forum jest tego sporo ( szczegolnie metoda Jacka W. jest godna polecenia i skuteczna ). Ja osobiscie daje dawke 200mg na 100l wody. Dobrze jest podawac rowniez flubendazol w karmie.

pozdrawiam
no wlasnie, przeszukalem forum i A. Sieniawskiego i sa rozbierznosci co do stosowanych dawek, od 50 mg w gore, a niektorzy pisza, ze przekroczenie zalecanej dawki moze byc zabojcze

zanalazlem jeszcze cos takiego "Nematol" SERY, slyszales cos o nim?

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 25 lis 2007, 22:54

wojtek00 pisze: zanalazlem jeszcze cos takiego "Nematol" SERY, slyszales cos o nim?
"Zawiera opatentowany kompleks emetectin." Pozostawie to bez komentarza.... Wojtek dawka 50mg jest jak najbardziej ok. Ja napisalem ze sam stosuje 200mg. i jakos nie zdarzylo mi sie miec z tego tytulu problemow.

pozdrawiam

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtek00 » 25 lis 2007, 22:57

deptak pisze:
wojtek00 pisze: zanalazlem jeszcze cos takiego "Nematol" SERY, slyszales cos o nim?
"Zawiera opatentowany kompleks emetectin." Pozostawie to bez komentarza.... Wojtek dawka 50mg jest jak najbardziej ok. Ja napisalem ze sam stosuje 200mg. i jakos nie zdarzylo mi sie miec z tego tytulu problemow.

pozdrawiam
no wlasnie, i nie wiadomo co w nim jest
dzieki za pomoc, to jutro lece do weterynarza kupic flubendazol, wystarczy go rozpuscic w wodzie z RO?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 25 lis 2007, 23:04

No coz musze Cie zmartwic. Flubenol zostal przniesiony na liste premiksow lecznicznych i jako taki moze byc sprzedawany wylacznie mieszalniom pasz ( echa ta UE ) Zwykly weterynarz nie moze Ci sprzedac tego specyfiku.

pozdrawiam

wojtek00
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2007, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtek00 » 26 lis 2007, 18:23

deptak pisze:No coz musze Cie zmartwic. Flubenol zostal przniesiony na liste premiksow lecznicznych i jako taki moze byc sprzedawany wylacznie mieszalniom pasz ( echa ta UE ) Zwykly weterynarz nie moze Ci sprzedac tego specyfiku.

pozdrawiam
niestety nie dostałem nigdzie Flubenolu, więc z braku innego wyjścia, kupiłem ten "Nematol" SERY, jutro podam go do akwawrium i zobaczymy co jest wart, o wynikach napisze

pozdrawiam

Wojtek

Danter005
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 04 sty 2011, 23:54
Imie i Nazwisko: Daniel Hoffman
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnów
Lokalizacja: Tarnów

Re: tremazol (praziquantel) i levamisol

Post autor: Danter005 » 30 mar 2011, 20:52

Witam.
Dzisiaj u weterynarza nabyłem lewamisan 8% w formie tabletek.
Pani powiedziała mi, że to jest to samo co levamisol.
Moje pytanie brzmi jak to dawkować?
Ile tabletek na 100l wody?
Nie mogę za bardzo znaleźć informacji na temat levamisolu 8% ;)
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości