Mikroskopy - recenzje

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 20 paź 2007, 18:16

jociak pisze:A co myślicie o tym, czy się nada? Mam zamiar zainwestować w maszynę ale nie za 1000 czy 2000 pln-ów. I koniecznie musi posiadać kamerkę ...

http://www.allegro.pl/item254534267__^_ ... amera.html
Paweł, przecież w poście powyżej Twojego napisałem dokładnie co sądzę o tym mikroskopie - miałem go. Szkoda pieniędzy, bo to za co dopłacasz(obiektyw x100) jest miernej jakości. Praktycznie bezużyteczny obiektyw. Lepsze obrazy uzyskasz z użyciem soczewki Barlowa i obiektywem x40 niż z tym paździerzem x100. Albo Genetic, albo coś co ma obiektyw x40 plus soczewka Barlowa. Przejrzałem Allegro i widze takie dla Ciebie:
MIKROSKOP EV-45 Z KAMERĄ PC 640x480
MIKROSKOP VISIOMAR Z KAMERĄ PC I STOLIKIEM KRZYŻ
Mikroskop ERUDIT KAMERA S.KRZYŻ LED AKU KUFER - bez śruby mikro.
Mikroskop Biolight - tańszy, ale z lepszą optyką od poprzednich i ze śrubą mikro, bardzo dobra opcja budżetowa, bez kamery.

Takie widzę dzisiaj w interesującej Cię cenie, używanych nie przeglądałem.

Jak chcesz coś lepszego, to dopiero ten "się opłaca" - Mikroskop labor. Genetik Mono + kamera gratis
birdas pisze:Nie znaleźć pasożyta w odchodach czy w śluzie to chyba nie jest możliwe.
"Chyba" - robi wielką różnicę. Jest możliwe, a co do odchodów, to nawet jest pożądane.

pozdr

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 20 paź 2007, 18:29

kubamajer pisze: Jak chcesz coś lepszego, to dopiero ten "się opłaca" - Mikroskop labor. Genetik Mono + kamera gratis
To już się zdecydowałem - właśnie na w/w. Dzięki Kuba

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 20 paź 2007, 18:51

Spoko ;).
W wolnej chwili jeszcze możesz poczytać o obiektywach, szczególnie immersyjnych(bo taką będziesz miał "setkę") - o użytkowaniu z olejkiem i czyszczeniu.
Tutaj jest fajne Forum :mrgreen:.

pozdr

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 20 paź 2007, 20:09

kubamajer pisze: "Chyba" - robi wielką różnicę. Jest możliwe, a co do odchodów, to nawet jest pożądane.
Chciałem sobie kupić mikroskop ale się boję. Na razie dam sobie z tym spokuj. Piszę co kiedyś przeczytałem, nie mam w tej materii doświadczenia, nigdy nie badałem niczego pod mikroskopem stąd moje "chyba". Pamiętam jednak o nieudanych tarłach Tomasza z powodów pasożytów, aż tu nagle pasożytów brak. Mam nadzieję, że wkrótce te dobre wiadomości znajdą odzwierciedlenie w praktyce w postaci narybku hodowanego bez problemów.

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 20 paź 2007, 21:59

birdas pisze:
kubamajer pisze: "Chyba" - robi wielką różnicę. Jest możliwe, a co do odchodów, to nawet jest pożądane.
Pamiętam jednak o nieudanych tarłach Tomasza z powodów pasożytów, aż tu nagle pasożytów brak. .
ok 8 miesiecy to nagle..?? :roll: myślisz, że ja z załozonymi rękami siedziałem ??? co do młodych to powstrzymam sie ..... aż do momentu znalezienia lepszej pod wzgledem godzin pracy :?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 20 paź 2007, 22:08

Ok ... będę czekał na efekty, lub ich brak :D

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości