oddychanie jednym skrzelem

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: daro1820 » 16 sty 2010, 22:18

Ph waha się u mnie w granicach 6,5-6,8 a napowietrzanie ograniczyłem do minimum bo hałas mi przeszkadzał. Według mnie po prostu dawka jest za mała z tego co czytam w literaturze i na forum powinna ona wynosić 300 -400mg prozikwantelu na 100 L. Wiem, że moje leczenie nie jest reprezentatywne, ale ja się przekonałem że 2 tabletki to za mało na 100 l.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: gajowa » 16 sty 2010, 22:49

Popatrz na poprzednia stronę. Turysta przepisał leczenia prazi jaki napisałam jakiś czas temu.
Najniższa dawka to 5 tab/100 l wody i kąpiel 48 godz, a Ty dałeś 2, wiec efektów nie oczekuj.

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: daro1820 » 17 sty 2010, 14:43

Ja wiem, że dawkę która podałem jest za mała. Po prostu chciałem zwróci uwagę na to iż 1 tabletka na 100 l to tez za mało.

meczy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2008, 12:13
Imie i Nazwisko: Krzysztof Męczkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrowiec Św.
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: meczy » 28 sty 2010, 17:00

Wszystko fajnie ale: Pratel. Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg prazikwantelu i 144 mg embonianu pyrantelu. I tu pytanie do szanownych państwa. Jak wyglada wpływ embonianu pyrantelu na naszych pupilów w przypadku kąpieli dłuższej niż 8-12h? Aby uzyskać stężenie prazikwantelu między 300 a 500mg na 100l embonianu będzie aż 864 do 1440mg na 100l. Oto jest pytanie :oops:

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: bohen21 » 01 lut 2010, 18:52

Witam, mam mały problem, bo nadszedł czas na ponowne wlanie tremazolu, zbiornik ozdobny więc kilka razy będe powtarzał, ale dzisj jak wlałem tremazol to mi się z niego wytrąciła taka jakby wata, tak jak by się zwarzył w wodzie, lałem tremazol sery, wlałem 13 jednej fiolki co mi została myślałem że może ze starości cos jest nie tak, ale otworzyłem nową żeby jeszcze troszkę dolać i to samo, coś może być z woda nie tak, ph jest 6,5 więc chyba to nie jest problemem, a data ważności tremazolu jest do 02.2011, spotkaliście się już kiedyś z czymś takim??

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: bohen21 » 04 lut 2010, 21:05

widze że nikt tą sytuacją z tremazaolem się nie zainteresował, więc zamieszczam fotki, woda przed wlaniem tremazolu była kryształ po wlaniu wytrąciły sie takie jakby watowate nitki, wie ktoś może jaka może być tego przyczyna??
P040210_20.59_resize.jpg
P040210_20.59_resize.jpg (100.47 KiB) Przejrzano 7254 razy
P040210_20.59_[02]_resize.jpg
P040210_20.59_[02]_resize.jpg (146.92 KiB) Przejrzano 7254 razy

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: TURYSTA » 07 lut 2010, 11:36

Tremazol się ściął. Pewnie jego termin przydatności lub złe przechowywanie się przyczyniły do tego . Deszczowy miał podobnie.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: bohen21 » 07 lut 2010, 13:14

termin ważności był ok, specjalnie w sklepie patrzyłem, jak na złośc 40 zł wydane na marne:(

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: Deszczowatwarz » 07 lut 2010, 22:23

To prawda Tremazol jest bardzo czuły na warunki przechowywania, kilka razy lek "wacił" mi się przy dodawaniu do wody mimo że miesiąc wcześniej było oki. Zauważyłem także że wpływ może mieć woda czyli temp. twardość i pH, uważam że jeżeli odmierzymy w pojemniku odpowiednią dawkę leku i powolutku będziemy do niego dodawać po troszku wody mieszając za razem to lek nie "waci " się ale to moje doświadczenie.
Rafał

Awatar użytkownika
Robert
członek PKMD
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:08
Imie i Nazwisko: Robert Wesoły
Miejsce zamieszkania/miasto/: Swarzędz
Lokalizacja: Swarzędz

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: Robert » 08 lut 2010, 10:37

.Intensywne napowietrzanie przy leczeniu pratelem też nie jest wskazane.
Pytanie do Jacka, czy miałeś na mysli to co napisales, czy to tzw literówka, ja uważam że jest wskazane silne napowietrzanie zwłaszcza przy krótkotrwałej kąpieli. Co do Tremazolu IMO dawke należy zwiekszyć vs instrukcja ja stosuje/stosowałem x2. Na dziś tylko pratel używam, jesli zachodzi potrzeba. i stosuje większą dawkę tzn 1 tab na 10l wody. ale wczesniej przygotowany zbiornik sterylny z dobrymi parametrami (tak jak opisal Jacek ph 6,5-7, two max 10, temp 28), po 7-8 dniach kolejna kapiel,

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: bohen21 » 18 lut 2010, 14:28

witam ponownie, kontynując moje poszukiwania leku na przywry troszke zniechęcony ceną pratelu 1 tabletka 4 zł to razy 12 do 24 zależy czyje dawkowanie zastosować i mamy albo 48 albo 96 zł a tu jeszcze po tygodniu trzebaby kurację powtarzać i natknąłem się na neguvon, stosował może go ktoś z was?? wyczytałem cytacik: "Zdecydowanie gorsze - typowe działanie niepożądane antybiotyku to sraczka (no i parę specyficznych dla konkretnych antybiotyków typu przebarwienia zębów u dzieci po tetracyklinie). Neguvon to fosfoorganiczny inhibitor acetylocholinoesterazy - do tej grupy należą chociażby gazy bojowe typu sarin, tabun,soman. Zjedzenie małych dawek da sensacje ze strony wszelkich gruczołów (można utopić się choćby we własnej wydzielinie z drzewa oskrzelowego), duże dawki dają przepiękne zwiotczenie mięśni z oddechowymi włącznie, skutki są chyba jasne." "więc trochę sie zacząłem obawiać, proszę o pomoc bo mam dziś umówioną wizytę u weterynarza i nie wiem jaki lek kupić

cellarium
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 lut 2009, 13:40
Imie i Nazwisko: Bartłomiej Kowalczyk
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: cellarium » 18 lut 2010, 17:20

TURYSTA pisze:Ja to znam taką zabawę z prozikwantelem
Basia Gajowa to opisywała 300 mg na 100 l wody przez 2 tygodnie ,przy podmianie uzupełnienie leku.
( poszukać trzeba w archiwum forum )

Znalazłem
"Podam kilka sposobów leczenia przywr praziquantelem zaczerpniętych z forów zagranicznych. I tak;

3. Anglia - 300-500 mg/100 l. Kąpiel długotrwała przez 12 dni. Jeśli woda w czasie kąpieli jest podmieniana, to należy uzupełnić dawkę.

"
Witam,

Czy Basia Gajowa używała podczas kuracji dwutygodniowej pratel czy może czysty prazi?
Jeżeli pratel to czy embonianu pyrantelu nie wpływa ujemnie na ryby podczas tak długiej kąpieli?

Pozdrawiam serdecznie:
Bartek Kowalczyk.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: gajowa » 19 lut 2010, 00:16

Używałam pratel. Nie wiem czy można kupić czyste prazi w Polsce. Kiedyś był u weterynarzy anipracit i zawierał tylko prazi, ale juz jest wycofany z rynku, a szkoda.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: bohen21 » 20 lut 2010, 01:41

wszystkie leki wycofują, niestety, niedługo to jedyne co nam pozostanie to iśc do proboszcza dać na tace żeby rybki wyzdrowiały:( na chwile obecną na rynku chyba tylko pratel i capifos jest dostępny jeśli chodzi o leczenie przywr, bo neguvon i tremazol są nie osiągalne przynajmniej nie u weterynarza ani w żadnych sklepach zoolodicznych w gnieźnie

cellarium
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 lut 2009, 13:40
Imie i Nazwisko: Bartłomiej Kowalczyk
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: oddychanie jednym skrzelem

Post autor: cellarium » 20 lut 2010, 18:52

gajowa pisze:Używałam pratel. Nie wiem czy można kupić czyste prazi w Polsce. Kiedyś był u weterynarzy anipracit i zawierał tylko prazi, ale juz jest wycofany z rynku, a szkoda.
Dzięki za odpowiedź.

To moje drugie podejście w walce z płazińcami, za pierwszym razem nie wstrzeliłem się w cykl rozwojowy z drugą dawką pratelu.
I po jakimś czasie mam nawrót objawów.
Dzwoniłem do weterynarza - mówił że nie ma problemu z anipracit (animedica) do iniekcji, z tym że koszt jednego ml to ok 10 zł - trochę sporo.

Wracając do drugiej części mojego pytania to czy ryby zniosły bez problemów dwutygodniową kąpiel w pratelu przy stężeniu prazi 5 mg na litr?
Embonianu Pyrantelu będzie w ów czas w stężeniu 14 mg na litr, czy ta substancja nie jest szkodliwa?

Pozdrawiam:
Bartek Kowalczyk

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości