Aquasan-wiciowce

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

piotr84
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2007, 11:53
Imie i Nazwisko: Piotr Wojcieszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Koszalin
Lokalizacja: Koszalin

Aquasan-wiciowce

Post autor: piotr84 » 05 lut 2009, 08:54

Witam.Pisze do was poniewaz zastosowałem aquasan w celu wyleczenia paleciaków z wiciowców.Zdecydowałem sie ponieważ nie miałem dostępu do innych leków.Jaki rezultat?Powiem ze nawet jestem zaskoczony.Paletki w akwa 112L -3sztuki w celu wyleczenia,bez żwiru,sam filtr i grzałka.Podałem dawke w 1 dniu na 150L to jest 30ml.Pod koniec dnia dolałem 5ml i w dniu następnym 25ml czyli lącznie 60ml.W trakcie trwania kuracji podniosłem temp. przedział 32-33 stopnie.Jesli sie nie myle to odpowiada to 12 tabletkom metro (pewnie ktoś mnie poprawi znajac życie)Ph wody oscyluje w granicach 6-6.5.Jaki wyniki?Otóż ryba najbardziej apatyczna która sie chowała i była ciemna,nie pobierała pokarmu ożywiła sie a takze pobiera pokarm,wyjaśniała i widać że ma chęc jeszcze sie popluskać.Jednak nawet taki lek moze podziałać.Za tydzień powtórka.A czy ktoś uzywał aquasan-s?Bo na opakowaniu podano dawke 500mg w tabletce a w środku w opisie dawke 300mg

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 05 lut 2009, 09:28

Jak ryby jedzą, jedną tabletkę rozpuszczasz w połowie szklanki wody.
Przechowuj w ciemny miejscu roztwór.
Na talerzyk przygotuj sobie granulat i nabieraj strzykawką roztwór i mocz jedzenie, jak się namoczy do akwarium.Rybka je lek z pokarmem tak przez 7 dni karm i będzie ok.
Taka kuracja jest skuteczniejsza.
Jedyne co jest ważne to woda i czystość akwarium.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości