Jak pogonić paletki do tarła

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

ocean_grin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2006, 17:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Jak pogonić paletki do tarła

Post autor: ocean_grin » 26 sty 2006, 17:55

Witam wszystkich i chciałem prosić o odpowiedż
Chciałem was zapytąć jak jak można stymulować trło u paletek
ponieważ ostatnio okło 1,5 misiąca temu złożyły pirwszy raz ikre i do tej pory nic. Są to młode pary ok 12 miesięcy.

Awatar użytkownika
MarSz
senior
senior
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2005, 17:59
Imie i Nazwisko: Marek Szurpik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsk Podlaski
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontaktowanie:

Post autor: MarSz » 26 sty 2006, 20:54

Jestem jak na razie zupełnie zielony w tym temacie, ale teoretycznie pierwszym poczynionym krokiem powinna być podmiana zdemineralizowanej wody w celu obniżenia twardości, ale lepiej niech się wypowiedzą koledzy z praktyką.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 26 sty 2006, 22:49

U mnie palety bez przerwy tra sie w wodzie o twardości ponad 20 st niemieckich... więc to nie jest raczej powód zaniechania tarła. Zapewnij maksimum spokoju rybom ,dokarmiaj zróznicowanym pokarmem, możesz dodac torfu- ja nie stosuje a mam conajmniej 1 tarło na tydzień. Według moich spostrzeżeń warunki nie maja większego znaczenia, ważna jest pora(miesiące zimowe).

compi
senior
senior
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Post autor: compi » 26 sty 2006, 22:54

Skoro są młode, to po co je poganiać ? Zakładając, że woda i warunki zdrowotne są ok, u niektórych problemem jest co zrobić, żeby nie było ciągle tarła :). U mnie każda podmiana wody (a więc przynajmniej 1 raz w tyg.) stymuluje je do tarła.
pH ok. 6.6; TWO ok. 6-7; NO3 ok. 5-10

Awatar użytkownika
jerzol_kominiarz
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 17 kwie 2005, 08:27
Lokalizacja: Leszno (Wielkopolska)
Kontaktowanie:

Post autor: jerzol_kominiarz » 07 lut 2006, 21:12

No tak trzeć się mogą w tych 20 stopniach ale nic ponad to , na pewno nic z tego nie wyjdzie !!!! :?

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 07 lut 2006, 22:26

No to kolege zaskocze bo własnie po raz n-ty mam larwy w ogólnym przy two=21st..
Ponadto larwy te juz 2 krotnie sie rozpłyneły i siedziały na rodzicach.(zanim zostały zjedzone) Niestety akwarium ogólne i po pewnym czasie z rybek nic nie zostawało. Dowód, wystarczy przeczytać mój nieporadny wątek w dziale rozmnażanie. Ostatnio zrobiłem nawet doświadczenie. Mianowicie przeniosłem ikre do drugiego akwarium. Efekt wykluły sie larwy. Two nie ma tak wielkiego znaczenia, w przeciwieństwie to ph a co sie z tym wiąze z TWW. Chociaż przedostatnie młode w ogólnym miałem po reaktywacji zbiornika przy ph >7.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 08 lut 2006, 11:58

Michcio pisze:No to kolege zaskocze bo własnie po raz n-ty mam larwy w ogólnym przy two=21st..
Ponadto larwy te juz 2 krotnie sie rozpłyneły i siedziały na rodzicach.(zanim zostały zjedzone) Niestety akwarium ogólne i po pewnym czasie z rybek nic nie zostawało
Potwierdzam. U mnie przy TwO=17 jest ta sama sytuacja. :) Z tą różnicą, że zostają zjadane już larwy.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości