Narybek

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

krisstow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2012, 09:54
Imie i Nazwisko: Krzysiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czerwionka-Leszczyny
Lokalizacja: Czerwionka-Lny

Narybek

Post autor: krisstow » 18 lip 2015, 08:57

Witam mam pytsnko po jakim czasie narybek wskakuje na starych? Moje maja 4 dnie w3dniu wykluly się z ikry i przeniosły się na inna stronę stożka i tam tylko widać ruchy plemników:D po jakim czasie karmić je artemia albo czym innym jeszcze idzie karmić? Mogę skruszyc jakiś pokarm z płatków na miazgę i podawać? Tylko po jakim okresie?

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Narybek

Post autor: seba*1* » 18 lip 2015, 19:57

Jeśli są jeszcze na stożku to nie jest to narybek tylko larwy,karmić artemią zacznij jak się rozpłyną .
krisstow pisze: przeniosły się na inna stronę stożka i tam tylko widać ruchy plemników:D
To dobre... :wink: :mrgreen:

krisstow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2012, 09:54
Imie i Nazwisko: Krzysiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czerwionka-Leszczyny
Lokalizacja: Czerwionka-Lny

Re: Narybek

Post autor: krisstow » 18 lip 2015, 22:08

No jeszcze nie siadly na rodziców;) starzy tylko przerzucaja z grzałki na stożek i z stożka na grzalke i tak w kółko:p nie wiem co z tym solowcem kupilem jaja ale z nich nic niewylega się.. Dziś minął pełny jeden dzień i lipa. Sol napowietrzanie plus jaja nic nie dało. Czym jeszcze mogę male karmić jeśli solowiec się nie wykluje? Płatki ,granulat w pył i do wody namoczyc później strzykawka i na starych?

chemik83
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:54
Imie i Nazwisko: Łukasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Racibórz

Re: Narybek

Post autor: chemik83 » 19 lip 2015, 09:00

krisstow pisze:No jeszcze nie siadly na rodziców;) starzy tylko przerzucaja z grzałki na stożek i z stożka na grzalke i tak w kółko:p nie wiem co z tym solowcem kupilem jaja ale z nich nic niewylega się.. Dziś minął pełny jeden dzień i lipa. Sol napowietrzanie plus jaja nic nie dało. Czym jeszcze mogę male karmić jeśli solowiec się nie wykluje? Płatki ,granulat w pył i do wody namoczyc później strzykawka i na starych?
a w jakiej temperaturze trzymałeś solowca do wylęgu ?? bo to jest kluczowa rzecz jeśli chcesz żeby Ci się wylęgły w przeciągu 24 godzin temperatura wylęgu musi być około 28 stopni, im niższa tym dłużej i niejedno miernie będą się wylęgać

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Narybek

Post autor: Alenquer » 19 lip 2015, 21:40

krisstow pisze:No jeszcze nie siadly na rodziców;) starzy tylko przerzucaja z grzałki na stożek i z stożka na grzalke i tak w kółko:p nie wiem co z tym solowcem kupilem jaja ale z nich nic niewylega się.. Dziś minął pełny jeden dzień i lipa. Sol napowietrzanie plus jaja nic nie dało. Czym jeszcze mogę male karmić jeśli solowiec się nie wykluje? Płatki ,granulat w pył i do wody namoczyc później strzykawka i na starych?
A czy było wystarczająco mocne swiatło? Jakie żródło jaj, jaka data produkcji? Jeśli kupiłeś w Polsce to loteria.

chemik83
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:54
Imie i Nazwisko: Łukasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Racibórz

Re: Narybek

Post autor: chemik83 » 20 lip 2015, 12:35

no z solowcem jest problem ja nie stosuje w ogóle światła ale mocna napowietrzanie i temperaturę 28 stopni
dobrze sprawdza się przy gorszej jakości cyst ich łuskanie :)

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1258
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Narybek

Post autor: krisaczek » 20 lip 2015, 21:20

Czy możesz rozwinąć wypowiedź co znaczy łuskany solowiec

Awatar użytkownika
marcinw
zarząd pkmd
Posty: 721
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:41
Imie i Nazwisko: Marcin Wilk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Narybek

Post autor: marcinw » 20 lip 2015, 22:11

Łuskanie solowca kojarzy mi się z łapaniem komara za genitalia w rękawicach bokserskich :) oczywiście spotkałem się z jajami solowca bez skorupek ale żeby samemu łuskać to takich cudów nie widziałem może jakiś niedouczony jestem. Chętnie poczytam wypowiedzi na ten temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chemik83
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:54
Imie i Nazwisko: Łukasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Racibórz

Re: Narybek

Post autor: chemik83 » 23 lip 2015, 20:29

marcinw pisze:Łuskanie solowca kojarzy mi się z łapaniem komara za genitalia w rękawicach bokserskich :) oczywiście spotkałem się z jajami solowca bez skorupek ale żeby samemu łuskać to takich cudów nie widziałem może jakiś niedouczony jestem. Chętnie poczytam wypowiedzi na ten temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
w gruncie rzeczy to bardzo proste choć metoda wydaje się dość dziwna w skrócie to potrzebny jest wybielacz do tkanin i ocet i w odpowiedniej konfiguracji je moczymy i potem sie to ładnie wylęga jeśli kogoś to interesuje mogę założyć wątek z dokładnym opisem :) ogólnie 30 minut trwa cały proces
metoda dodam stosowana głównie w akwarystyce morskiej i została opisana w jednym z numerów "korale"

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości