Czy to normalne

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

jacek310
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2013, 11:59
Imie i Nazwisko: jacek nowak
Miejsce zamieszkania/miasto/: katowice

Czy to normalne

Post autor: jacek310 » 29 lip 2013, 19:52

Witam czy to normalne że młode w pierwczym dniu po rozpłynieciu wędrujom po calym akwarium a tylko część jest na rodzicach

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Czy to normalne

Post autor: Ambra » 30 lip 2013, 06:36

jacek310 pisze:Witam czy to normalne że młode w pierwczym dniu po rozpłynieciu wędrujom po calym akwarium a tylko część jest na rodzicach

U młodych "szwendacz" często się zdarza.
Muszą się nauczyć gdzie jest im najlepiej.
Obniż nieco poziom wody w akwarium, a ograniczysz im możliwości wędrówki.
Nie zaciemniaj całkiem akwarium.

Powodzenia

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Czy to normalne

Post autor: _TOM_ » 30 lip 2013, 14:41

jacek310 pisze:Witam czy to normalne że młode w pierwczym dniu po rozpłynieciu wędrujom po calym akwarium a tylko część jest na rodzicach
Nie jest to normalne. Ale mi ostatnio się to przytrafia non stop już przy 3ciej parze. Jeśli część młodych znalazła miejsce na bokach rodziców u Ciebie, to masz jakiś sukces i obniżenie ilości wody może faktycznie pomóc. Ja mam trochę podobny problem z red melonami, przy czym u mnie nawet cześć młodych nie ma ochoty wejść na starych. Nie jest to wina rodziców raczej, najpierw myślałem, że może słabo lub wcale nie wytwarzają na naskórku pokarmu dla nich, ale to nie to. To 3cia kolejna para red melon u mnie z takim samym przypadkiem z rzędu, to chyba problem wody raczej lub innego paskudztwa. Nie mam pomysłu, jak to wyeliminować i co to za przypadłość, choć wiem, że przytrafia się przy red melonach hodowcom często. Bez wody z RO trudniej mi upewnić się i wyeliminować to, ze to problem z wodą. Bo tu chyba tkwi u mnie problem, woda kranowa o wysokim PH około 7.6-8.0 w kranie. Taką daję do tarliskowe z domieszką wody z baniaka ogólnego, rezultat PH w granicach 6.5, wystarczające by larwy się rozwinęły, ale to chyba za wysokie by wlazły na starych. Obniżenie lustra wody o połowę u mnie nie pomogło, po 2-3 dniach młode giną, a w tym czasie drogi na rodziców nie odnajdują, za to ci już kolejną ikrę zazwyczaj kładą. Zmieniam pary i dodaję większe ilości wody z akwarium ogólnego gdzie PH ostatnio oscyluje w granicach 4.5, może to będzie metoda, by maluchy wlazły na staruchy.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Czy to normalne

Post autor: gajowa » 04 sie 2013, 23:58

Tomku, a jakiego koloru jest silikon na spoinach? Bo jak wiesz, mlode ciagna do ciemnego koloru i to tu jest ten problem. Doświadczeni rodzice potrafią sobie z tym czasem poradzic. Mieliśmy super parkę; samiec snow white, samiczka red white. Parka ta wychowywała młode w ciekawy sposób - samiczka tuż przed rozpłynięciem przenosiła młode e róg akwarium i tam kładłą się nad nimi tak, że młode nie miały wyboru tylko wskoczyc na "ciemny kształt". Tatus też je pięknie woził :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Czy to normalne

Post autor: _TOM_ » 10 sie 2013, 09:26

Silikon oczywiscie czarny. Kto wie, może masz racje bo gromadzą się w rogu za filtrem zazwyczaj. Gąbka też ciemna. Ponyślę po urlopach o teście jakimś na ten kolor.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość