Ikra bieleje!!!!!!!!!

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

mkwarc1984
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2011, 12:12
Imie i Nazwisko: Michał Kwarciak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice

Ikra bieleje!!!!!!!!!

Post autor: mkwarc1984 » 11 lip 2011, 14:31

Witam wszystkich! Zacznę od początku. Kupiłem 1,5 roku temu 8 red turkusów. Dorosły i dobrała mi się parka. Składały ikrę kilkakrotnie w ogólnym, przy twardości ogólnej 17. Wiem, że są płodne bo raz im się udało i 15 kijanek pływało - zjadły je inne ryby. Więc kupiłem akwarium 112 l. Wyposażyłem jak sterylne (filtr gąbkowy zasilany brzęczkiem, kulka do napowietrzania, grzałka 150 W, świetlówki 2x18 W, stożek. Kupiłem również filtr RO. Przeniosłem parkę. Miesiąc trwała aklimatyzacja w nowym akwarium. Są pięknie wybarwione, rozłożone płetwy, nie są płochliwe, jednym słowem czują się dobrze. Wodę podmieniam regularnie co tydzień w ilości 30% jest to woda 90% RO i 10% kranówka. Parametry to PH 6,2 TW bliska zero TO 2, azotany/azotyny jak należy. Kilka razy podchodziły w takich warunkach do tarła i za KAŻDYM RAZEM IKRA ZA OK 20 GODZ. BIELAŁA (nie jest to pleśnienie). Zjadały tylko te jajeczka, które były białe. PROSZĘ O POMOC BO JUŻ ZUPEŁNIE NIE WIEM O CO TU CHODZI!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam

Michał

tomasso76
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:27
Imie i Nazwisko: tomasz bujalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: olsztyn
Lokalizacja: olsztyn

Re: Ikra bieleje!!!!!!!!!

Post autor: tomasso76 » 11 wrz 2011, 21:02

NIe jestem tu fachowcem ale z moich obserwacji wynika że samiec jest do "d...". Podmień samca i będzie dobrze (też miałem taki problem i po wymianie zawodnika było ok). Poza tym lanie 100% wody z RO to nie jest tak dobrze. Woda z RO jest "sucha". Daj jej troche "dojrzeć", wymieniaj częsciej ale małymi porcjami a przewodność poniżej 100 um to gwarantowany sukces w posiadaniu kijanek. Najlepiej zabierz częsć wody z głownego akwarium i mieszaj z RO przez jakiś czas aż dojdzies do mniej niż 100 um. Daj spokuj z wodą z kranu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Pamiętaj kijanki to dopiero początek drogi przez mękę :mrgreen:

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości