Jak to właściwie jest ??

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

leszcz25
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:51
Lokalizacja: Środa Śląska (Dolnośląskie)
Kontaktowanie:

Jak to właściwie jest ??

Post autor: leszcz25 » 16 kwie 2009, 18:48

Witam , to forum jest "Olbrzymie" i po kilku godzinach spędzonych przed monitorem proszę was o kilka nie znalezionych przeze mnie informacji . Wiem , że tylko tutaj otrzymam fachowe i konstruktywne wypowiedzi , jeśli ktoś dysponuje linkami związanymi z tematem to będę również wdzięczny :)

Do rzeczy:
Zbiornik 300l.
4 szt. Pigeon ?( Kupione w sklepie jako Pigeon )
jak je kupowałem w Grudniu miały rozmiary od 6 do 8 cm.
W chwili obecnej 2 szt. wyraźnie mają większe rozmiary

Ta poniżej ma około 10 cm. i rządzi całym zbiornikiem tzn. przegania wszystkie pozostałe (terytorium w okolicach podawania pożywienia)
Obrazek

Ta poniżej ma około 12 cm. i pozwala się przeganiać tej nieco mniejszej

Obrazek

Pozostałe 2 szt. są bardzo płochliwe i wychodzą tylko w porze karmienia ;/
niestety nie mam fotek , ale rozmiary mają około 8 cm.

Parametry wody:
PH=6.4-6.8
KH=7
GH=8
NO2=0-0.025
NO3=15-20
PO4=0.3-0.5
Podmiany około 80 litrów tygodniowo ( czyste RO + uzdatniacz )
Filtracja biologiczna i mechaniczna

W tym momencie proszę o porady .....
1). Czy mam szanse na rozmnożenie paletek ( przy zastosowaniu akwa tarliskowego 120 litrów pojemności ) ?

2). Jak wyglądają paletki dobrane w pary ? tzn. chodzi mi o ich zachowanie względem siebie . Co w ogóle mam obserwować i kiedy ?

3). W jakim wieku ( lub rozmiarze ) dyski dobierają się w pary ?

4). Czy ich przyrosty są prawidłowe ?

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem .....

Pozdrawiam Andrzej L.

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 17 kwie 2009, 08:24

nie możesz podmieniać wody czystą RO bo ona jest wyjałowiona i nie dostarczasz związków mineralnych, jak będą Ci się dyski dobierać w pary to nie ma możliwości żebyś tego nie zauważył, pływają razem "trzęsą się" do siebie, czyszczą korzeń grzałkę czy co tam no i wycierają, dobrze żeby raz się wytarły w ogólnym wtedy masz pewność, nie wielkość ryb a wiek decyduje o dojrzałości płciowej - roczne już się wycierają, tarliskowe jak najbardziej ale sterylne - grzałka, filtr gąbkowy, napowietrzanie, czyste RO, stożek i nic więcej. Mogły by rosnąć szybciej ale tragedii nie ma. Czym karmisz?

leszcz25
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:51
Lokalizacja: Środa Śląska (Dolnośląskie)
Kontaktowanie:

Post autor: leszcz25 » 17 kwie 2009, 19:38

W ogólnym stosuję czyste RO+ Uzdatniacz o składzie : ( 25ppm[Ca] , 6ppm.[Mg] , 6ppm[Ci] , 4ppm[Na] , 20ppm.[K] )+ inne Macro , więc woda chyba nie jest wyjałowiona , no chyba , że potrzebne są jeszcze jakieś związki , to przyznam szczerze , że nie wiedziałem ;/
Dyski karmię kilka razy dziennie : Mix z serc wołowych , oraz indyczych z dodatkami , suchy pokarm to : Discus Gran, D-Allio plus , Vitality&Color , Astacolor (tropicala) , oraz , Tetra Rubin od czasu do czasu podaję spirulinę 36% ( kiedy widzę jak podgryzają rośliny ).....

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości