Przyszła kolej i na mnie

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 07 sty 2009, 17:30

Pewnie masz Kuba rację, ale ile musiałbym dać artemii do akwarium 120 lub 200 litrów (w takich się rozmnażają) by maluchy pływały w artemii? Natomiast w małym akwa to dość proste. Poza tym na prawdę mam wrażenie, że moje maluchy w tych warunkach szybciej rosną. Dawniej trzymałem maluchy z rodzicami nawet trzy, cztery tygodnie i nie zauważyłem, by rosły szybciej. Może rzeczywiście zbyt słabo karmiłem? Zresztą tak czy siak mam zbyt małe doświadczenie, by wydawać opinie w tym temacie. Może ktoś rozmnażający na dużą skalę zechce podzielić się swoimi spostrzeżeniami...
Dobrze jest uczyć się od najlepszych.
Zapraszam do dyskusji hodowców.
Pozdrawiam Darek

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 07 sty 2009, 18:51

Ja tam rozmnażam na super-mikro skalę.
Dłużej zostawiam małe, bo fajnie to po prostu wygląda - to jest dla mnie esencja akwarystyki.
Ile artemii dawać - a żeby jadły z pół godziny~40 minut. Zależy jak duże są - tym Twoim ze zdjęcia to bym chlupnął łyżkę stołową pomarańczowej galaretki na jeden raz. Dorosłym w tym czasie sypnę granulatu i wszyscy zadowoleni, a maluchy w tym czasie też pomału zaczynają się interesować granulatem..
Jak już wiedzą kto tutaj karmi ;), to zamiast jednej z porcji artemii wrzucam drobniutko tarte mrożone mięsko - wchodzi jak w masło, bo wielkość ta sama co artemii.
Rodziców oddzielam, kiedy zaczynają głodować - a taki moment przychodzi kiedy już normalny miks podaję małym(4cm+) i granulaty - wtedy już nikt nie ma prawa przeżyć w baniaku oprócz małych piranii.
Rodzice bronią dzieci, ale od pokarmu są już odcięci..

Być może przemysłowy hodowca będzie się śmiał z tego co napisałem, ale mnie ferma drobiu nie interesuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 07 sty 2009, 19:58

O tym, że widok dorosłych paletek z gromadką maluchów jest wspaniały i jedyny w swoim rodzaju przekonałem się wielokrotnie, jednak do wielkości 4 cm jeszcze z rodzicami nie trzymałem.
Swoje maluchy karmię podobnie jak Ty, z tym że po prostu znacznie wcześniej oddzielam je od rodziców. W tej chwili dwie moje parki mają młode i przynajmniej jednej z nich zostawię maluchy tak długo jak się da. Spróbuję też uwiecznić to na fotkach...

Jakub
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Jakub » 07 sty 2009, 20:42

Wszystko zależy jak często chce się daną parkę wycierać. Opieka nad sporą ilością maluchów nie jest bez znaczenia dla rodziców. Sam stosowałem zasadę max. trzech tygodni po czym zabierałem rodziców. Pewno każdy podchodzi do tego trochę inaczej, w zależnosci co jest wiekszym priorytetem czy rodzice czy młode. Wiekszość wyznaje zasadę że im dłużej z rodzicami tym lepiej......

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 07 sty 2009, 21:53

Darek wklej fotki doroslych santaremów. :D :D :D

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 08 sty 2009, 00:00

Moje maluchy po Solid Fire Red'ach wyszły trochę popieprzone. Mają teraz 7 tygodni i pieprz jest widoczny, choć mam wrażenie, że z każdym tygodniem jest go co raz mniej. Czy też tak miałeś?
Na zdjęciach Twoje 3,5 miesięczne rybki mają śladowe ilości pieprzu - śliczne. Czy wcześniej miały go więcej, czy od początku były czyste?

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 08 sty 2009, 14:30

Witam, moje maluchy był różne jeżeli chodzi o pieprz, jedne miały go więcej inne mniej ale żadna nie była do końca czysta. Wraz ze wzrostem pieprz znikał, tak że obecnie 12 cm rybki są chyba ładniejsze od rodziców. W ostatnim tarle trafiło się kilkanaście rybek, które bardzo szybko pozbyły się czarnego naloty, już przy wielkości 7-8 cm były czyściutkie. Czyszczenie znacznie przyśpiesz niskie pH (moje maluchy przez 3 miesiące pływały w pH 4-4,5).
Tak na marginesie w akwarium ogólnym od roku mam pH na poziomie 3,8-4,2.

Darekrod
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 25 paź 2008, 18:25
Imie i Nazwisko: Dariusz Słota
Lokalizacja: Rodos

Post autor: Darekrod » 08 sty 2009, 17:29

Witam Darku, rybki "pierwsza klasa". Gratulacje!!! Chciałbym zapytać jak utrzymujesz takie Ph przy jakim KH ? Jeśli w ogólnym to podejrzewam CO2 a w akwa tarliskowym czy tu gdzie trzymasz młodzież ???? Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 08 sty 2009, 22:22

No to mnie pocieszyłeś, bo u mnie z niskim pH nie będzie problemu. Przy GH=4 i KH=0, oraz karmieniu mięskiem o niskie pH nie muszę zabiegać. Oby to właśnie był sposób.

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 09 sty 2009, 01:16

Do Darekrod- tak niskie pH mam tylko w akwarium ogólnym, roślinnym. Aby je utrzymać nie daję ani kwasu ani CO2, samo się robi bo mam bardzo małą TwO i zerową TwW oraz dużo żarłocznych, mięsożernych ryb. W tarliskowych jest wyższe, pisałem o tym.
Do Irka- czy to jest sposób, to nie wiem, w każdym bądż razie u mnie działa :) Najlepiej widać to po dorosłej parze Solid Red. W tarliskowym ,gdzie pH wnosi ok 6-6,2, rybki są wprawdzie czerwone i czyste (bez pieprzu), ale w ogólnym przy pH 4 nabierają koloru, powiedziałbym, ognisto-krwistego, :shock: wręcz świecą czerwienią.
Zresztą sprawdż na swoich i pochwal się np. za miesiąc.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 15 sty 2009, 23:00

Hejka! Darek - pogratulować hodowli. A na wędkowanie to masz jeszcze czas :D ?

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 16 sty 2009, 16:21

DISPAR pisze: A na wędkowanie to masz jeszcze czas :D ?
Cześć, no jasne, że mam czas. Za dwa tygodnie rusza sezon pstrągowy na południu, więc w weekendy można mnie spotkać wyłącznie nad Sanem...

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości