Siódmy dzień

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

.AT

Siódmy dzień

Post autor: .AT » 14 lut 2008, 09:05

Witam .
Mam 7 dniowy narybek . Postawiony Solowiec .
I jak zwykle pytanie do forumowiczów : jak rozwiązujecie karmienie narybku w dzień kiedy nikogo nie ma w domu .

Akwarium 240l ( z roślinami , drobnym piaskem )
2 szt Leopard
ph 6,2
no3 30mg/l
temp 28,3-28,7
filtr ceramika 100% 8-10 litrowy
filtr wewnętrzny
oświetlenie noc -lampka 25wat :idea: :idea:

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 14 lut 2008, 09:14

Nie ma innego środka jak ręka hodowcy lub osoby do tego oddelegowanej, proste. Zawsze powtarzam, nie masz czasu nie baw się w to, pierwsze 3 miesiące życia rybki co walka przez 12 godzin dziennie by przeżyła, jadła i rosła, pozdrawiam

.AT

Post autor: .AT » 14 lut 2008, 12:37

Tak jak myślałem na Forum prym wiedzie komercja , z danym do komercyjnych stron .

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 14 lut 2008, 12:55

arturo pisze:Nie ma innego środka jak ręka hodowcy lub osoby do tego oddelegowanej, proste. Zawsze powtarzam, nie masz czasu nie baw się w to, pierwsze 3 miesiące życia rybki co walka przez 12 godzin dziennie by przeżyła, jadła i rosła, pozdrawiam
Jestem ciekaw czy w warunkach naturalnych też młode rybi są dokarmiane, rybki po prostu będą wolniej rosły.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 14 lut 2008, 13:02

Jaross pisze:
arturo pisze:Nie ma innego środka jak ręka hodowcy lub osoby do tego oddelegowanej, proste. Zawsze powtarzam, nie masz czasu nie baw się w to, pierwsze 3 miesiące życia rybki co walka przez 12 godzin dziennie by przeżyła, jadła i rosła, pozdrawiam
Jestem ciekaw czy w warunkach naturalnych też młode rybi są dokarmiane, rybki po prostu będą wolniej rosły.
A co to ma wspólnego hodowla z naturą :roll:
W naturze rybka cały dzień ma coś do skubnięcia i właśnie to mamy jej zastąpić częstym podawaniem pożywienia.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 14 lut 2008, 13:13

W naturze mają ciągłe żerowanie, co nie znaczy ciągle coś znajdują czy chwycą, ale w naturze przeżywają 2 góra 3% średnio, no a MY chcielibyśmy pewnie kilka procent więcej z larw by przetrwało i dożyło wieku dorosłego niż 2%.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 14 lut 2008, 15:09

Jarosławie, po prostu spróbuj sam zanim napiszesz takie bzdury a wtedy porozmawiamy poważnie, w przeciwnym razie Twoje posty to tylko nabijanie sobie ilości "ważnych" odpowiedzi.
Arku, pytałeś i masz odpowiedź, jeśli podobnie jak Jarek nie spróbujesz sam, nie będziesz sobie tego w stanie wyobrazić, życzę powodzenia i czekam na stadko 20-30 sztuk za 3 miesiące, powinny mieć już 6,5cm, pozdrawiam

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 14 lut 2008, 18:20

.AT pisze:Tak jak myślałem na Forum prym wiedzie komercja , z danym do komercyjnych stron .
Czy możesz powiedzieć, na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 14 lut 2008, 18:51

Artur jeśli chodzi o posty to zobacz kiedy się zarejestrowałem i ile w tym czasie postów "nabiłem" twoim zdaniem, na tym to akurat mi nie zależy. A co do karmienia to pewnie każdy by chciał dla swoich pupili jak najlepiej i żeby głodne nie pływały ale podczas naszej nieobecności spowodowanej pracą pewnie rybki nie padną.A jak rybki zamiast 6,5 cm w trzy miesiące będą miały np. 4 cm to jakieś przestępstwo?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 14 lut 2008, 20:24

Jarku, nie rozbrajaj mnie, proszę, poczytaj, poucz się trochę, spróbuj i potem podyskutujemy... Zasada jest prosta, nie masz czasu nie rozmnażaj, to na prawdę trudne, a później wysłuchujemy od osób z podobnym do Ciebie podejściem, że się nie udaje, albo że ryby do niczego...
Czy przestępstwo?? Nie, ale totalne zaniedbanie, zwłaszcza jeśli chodzi o małe rybki do 12cm, tylko później nie szukaj winnych że ryby są skarłowaciałe i brzydkie, że hodowca Cię oszukał, że nie popełniłeś żadnych błędów i robisz wszystko książkowo, bo jeśli kiedyś pokażesz mi fotorelację z innego postępowania w hodowli dyskowców z wspaniałymi wynikami, przeproszę i odszczekam na forum to co napisałem. Nie wywyższam się tutaj ale swoje już przeszedłem z wychowem małych ryb, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 14 lut 2008, 20:54

Mam tam jakieś wyniki w hodowli a narybek karmie dwa razy dziennie.
Zaczynam karmić po 3 dniach jak młode siądą na rodzicach.
Karmie rano i wieczorem bo przez resztę dnia jestem w pracy.
Skarmiam jednak dużymi porcjami, larwy solowca dosyć długo żyją a jak poumierają to i tak zostaną zjedzone.
Skarmiam tak przez 2-3 tygodnie i potem młode odstawiam od rodziców, azjaci po tygodniu odstawiają.
Wychowem młodych zajmuje sie kolego który od tego momentu karmi je 4 - 5 razy dziennie już różnymi pokarmami.

Prawdą jest że jak zaniedbasz na początku to zapomnij o super dyskach takich z małym oczkiem itp.

Arturowi niestety trzeba przyznać rację a mówiąc o pięknych rybach mówimy tu o takich, których część z nas na oczy nie widziała, to te z książek i kalendarzy.

Pozdrawiam
Radek

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 14 lut 2008, 21:13

Radek chociaż jeden potrafisz dać odpowiedż na proste pytanie Artur pokaż parę filmików rodziców z młodymi [ swoimi] niech nowicjusze się uczą bo to co piszesz jest najbardziej rozbrajajace

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 14 lut 2008, 21:19

Pozostaje powiedzieć..... próbujcie, chowajcie....
Marku, Radek napisał to samo co ja trochę wyżej, chyba że nie rozumiesz słowa pisanego... pozostaje czekać i trzymać kciuki, doradzać jeśli ktoś zechce nas słuchać i sukces gotowy, pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3403
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 15 lut 2008, 09:35

MARAS pisze:Artur pokaż parę filmików rodziców z młodymi [ swoimi] niech nowicjusze się uczą bo to co piszesz jest najbardziej rozbrajajace
Co to Ci da, że zobaczysz larwy pływające na rodzicach? To nie jest problem, problem jest by zobaczyć te same ryby za 2-3 mc jako zdrowe okazałe ryby i to próbuje Ci wytłumaczyć i Artur i Radek.

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 15 lut 2008, 10:29

To nie jest problem, problem jest by zobaczyć te same ryby za 2-3 mc jako zdrowe okazałe ryby
Tylko wpierw trzeba pokazać rybki żerujące na rodzicach , póżniej 1,2,3... miesieczne .Problemu z tym nie ma Radek .Ale jeżeli ktoś [ przeważnie handlujący rybami ] opowiada o rozmnażaniu .odchowywaniu rybek a nie umie tego zaprezętować na forum pomimo długiej na nim obecności to dla mnie jest tylko dyskowym bajkopisarzem hndlującym rybami i powtarzającym po innych
Co to Ci da, że zobaczysz larwy pływające na rodzicach
Prz takiej prezetacji zawsze jest wiele opini z których nowicjusze mogą wyciągać wiele wniosków i dowód na to , że nie opowiada się bajek .Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości